Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :)

Kondzio 20:05, 23 wrz 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Sebek napisał(a)

Ty mi nie mów, bo jak Mama odkryje ile cebulek mam do posadzenia to do Katowic z buta bendem chodzić Jutro musze chociaż zacząć je chować w ziemi
ja mam teraz jak wyliczyłem 1000 cebulek a to nie wszystko
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Sebek 20:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kondzio napisał(a)
ja mam teraz jak wyliczyłem 1000 cebulek a to nie wszystko

To już jestem rozgrzeszony Powodzenia Ci życzę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
20:10, 23 wrz 2014
Sebek napisał(a)

Szybciej niż myslisz Rabaty bylinowe są świeżo po przekopaniu, w przyszłym roku powinny pokazać na co je stać Klucz do sukcesu w uprawie ogrodu tkwi w systematyczności U mnie w pierwszym roku musiałem plewic raz w tygodniu wszystko, podlewać codziennie rośliny, ciągle nawozić i pryskac, a efekty i tak były marne...W drugim rośliny ruszyły, jednak ja kupowałem w większości wszystko po jednej sadzonce i jak coś uroslo to dzieliłem, by uzyskać kilka lub kilkanaście roślin jednego gatunku. W tym roku jednak głównie przesadzałem, ale przerzedzilem fiołki, trawy, bodziszki, orliki, irysy, liliowce, szałwie i naparstnice I pewnie jeszcze coś Ale pomysłu na kolejne rewolucje juz nie mam... Znaczy się mam, tylko nie do zrealizowania
Wczoraj rozmawialiśmy z Alinką, że w sumie swieżakom takim jak Ty zazdroscimy, bo macie od początku zakladania ogrodu Ogrodowisko Ale z drugiej strony my mamy juz bujnie i etap pustki za sobą

Tak, ale ja jako świeżak zaczęłam działać za wcześnie, zanim czegokolwiek się tu nauczyłam. Pewne błędy w nasadzeniach mam już nie do odkręcenia... Niektórzy z większym rozmysłem podchodzą do tematu, a ja narwana mam, co mam...
07_Rene 20:53, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Sebek napisał(a)

Wczoraj rozmawialiśmy z Alinką, że w sumie swieżakom takim jak Ty zazdroscimy, bo macie od początku zakladania ogrodu Ogrodowisko Ale z drugiej strony my mamy juz bujnie i etap pustki za sobą


Super, że mamy Ogrodowisko. Jest gdzie szukać inspiracji i dopytać o różne rzeczy, ale z drugiej strony można mocno nagmatwać Wrzucane przez nas zdjęcia przedstawiają tylko fragmenty ogrodu, różne kwestią mogą umknąć. Do tego różne osoby, różnie doradzają, a jak się nie ma "swojej wizji" i jest się narwanym to można przesadzać w nieskończoność.
Czasami będów nie da się uniknąć, ale dla mnie najbardziej budujące jest to, że po Waszych ogrodach widać jak wszystko się zmienia, rośnie, widać efekty bardzo często cięzkiej pracy. I to jest właśnie fajne, bo wiem że warto się namęczyć - plewiąc nawet to raz w tygodniu! - oraz że i ja się kiedyś doczekam

Pogoda nas nie rozpieszcza ale jutro ma być już lepiej...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Sebek 21:18, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
lew_ogrodowy napisał(a)

Tak, ale ja jako świeżak zaczęłam działać za wcześnie, zanim czegokolwiek się tu nauczyłam. Pewne błędy w nasadzeniach mam już nie do odkręcenia... Niektórzy z większym rozmysłem podchodzą do tematu, a ja narwana mam, co mam...

Rośliny to nie dom, da się przenieść Z większym lub mniejszym trudem...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:20, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
07_Rene napisał(a)


Super, że mamy Ogrodowisko. Jest gdzie szukać inspiracji i dopytać o różne rzeczy, ale z drugiej strony można mocno nagmatwać Wrzucane przez nas zdjęcia przedstawiają tylko fragmenty ogrodu, różne kwestią mogą umknąć. Do tego różne osoby, różnie doradzają, a jak się nie ma "swojej wizji" i jest się narwanym to można przesadzać w nieskończoność.
Czasami będów nie da się uniknąć, ale dla mnie najbardziej budujące jest to, że po Waszych ogrodach widać jak wszystko się zmienia, rośnie, widać efekty bardzo często cięzkiej pracy. I to jest właśnie fajne, bo wiem że warto się namęczyć - plewiąc nawet to raz w tygodniu! - oraz że i ja się kiedyś doczekam

Pogoda nas nie rozpieszcza ale jutro ma być już lepiej...

Rene, dziękuję za budujące słowa Idę do Ciebie, bo wczoraj się dowiedziałem, że mieszkasz bliziutko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
AlKa 21:23, 23 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Jakie kolory fiu fiu Prawdziwy picasso
Chyba tylko na tych zdjęciach pogoda deszczowa mi sie podoba, bo za oknem brrr...
____________________
pora na zmiany
07_Rene 21:30, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Sebek napisał(a)

Rene, dziękuję za budujące słowa Idę do Ciebie, bo wczoraj się dowiedziałem, że mieszkasz bliziutko


Zapraszam, choć na razie nie ma specjalnie czego oglądać Jeszcze parę lat temu mieszkałam tam gdzie Ty
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Sebek 21:34, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
AlKa napisał(a)
Jakie kolory fiu fiu Prawdziwy picasso
Chyba tylko na tych zdjęciach pogoda deszczowa mi sie podoba, bo za oknem brrr...

Deszcz jest w porządku, ale to zimno juz nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:35, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
07_Rene napisał(a)


Zapraszam, choć na razie nie ma specjalnie czego oglądać Jeszcze parę lat temu mieszkałam tam gdzie Ty

W P. ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies