Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Zuzula 14:51, 17 mar 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
A powiedzcie kochani, co mam zrobić z tujami, które pociemnniały od dołu, bo obsikał je pies? Drzewka mają około 1 - 1,2 m, a gałęzie są czarne do 1/3 wysokości z jednej strony. Obciąć to czarne?
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
gorpaw 12:32, 18 mar 2015

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 15
Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy ściągnę mate to podsypać tylko kora sosnową czy na początek podsypać ziemią ogrodową ?
Gardenarium 19:21, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz korą. Ale ładną - przekompostowaną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gorpaw 09:03, 19 mar 2015

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 15
Czy jeżeli teraz delikatnie skrócę ich od góry to mocno zahamuje ich wzrost a rozrosną się w obwodzie ? Chce uzyskać wysokość ok. 2.5 m i aby szczelnie się rozrosły w poziomie.
Pytam Was gdyż nie chce popełnić błędu ich kształtowaniu.
Ruffi 10:10, 19 mar 2015

Dołączył: 22 sty 2015
Posty: 50
Czy mogę wyrównać tuje zgodnie z wyrysowaną na zdjęciu linią? Nie wiem czy cięcie nie będzie zbyt radykalne? Tuje niestety są bardzo zaniedbane, rzadkie i zasuszone. Czy mogę je w przyszłym tygodniu przyciąć i dokarmić Pinivitem?



Rośliny były wsadzone pewnie z 10 lat temu, nigdy nie były przycinane. Zapewne to siewki, więc obawiam się, że nigdy nie będą ładne?
Hortensja 00:18, 22 mar 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
beta 09:29, 24 mar 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
gorpaw napisał(a)
Czy jeżeli teraz delikatnie skrócę ich od góry to mocno zahamuje ich wzrost a rozrosną się w obwodzie ? Chce uzyskać wysokość ok. 2.5 m i aby szczelnie się rozrosły w poziomie.
Pytam Was gdyż nie chce popełnić błędu ich kształtowaniu.


podłączam się do pytania

ciąć zanim uzyskają docelową wysokość czy dopiero wtedy kiedy będą wysokie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mp_krk 19:14, 24 mar 2015

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Witajcie

Nawożenie Pinivitem stosujecie w proporcjach jak dla świerka, sosny? Jak opryskam przełomem marca kwietnia to potem jeszcze raz czy koniec?

Rozumiem ze równolegle można podlać doglebowo magiczna siła do iglakow. Podlewanie to powtarzać co miesiąc do sierpnia czy tylko raz?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Sebek 20:40, 24 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
mp_krk napisał(a)
Witajcie

Nawożenie Pinivitem stosujecie w proporcjach jak dla świerka, sosny? Jak opryskam przełomem marca kwietnia to potem jeszcze raz czy koniec?

Rozumiem ze równolegle można podlać doglebowo magiczna siła do iglakow. Podlewanie to powtarzać co miesiąc do sierpnia czy tylko raz?


Stosuję identyczny roztwór do wszystkich iglaków
Wg mnie nie stosuj równocześnie zbyt wielu nawozów, bo możesz spalić rośliny. Stosowanie nawozu dolistnie co miesiąc powinno całkowicie wystarczyć, to samo z podlewaniem roślin. Najlepiej co dwa tygodnie - raz dolistnie, a raz doglebowo - efekty powinny być zadowalające Możesz też i dolistnie i doglebowo stosować te dwa nawozy, jednak wtedy zalecam zmniejszoną dawkę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:45, 24 mar 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gorpaw napisał(a)
Czy jeżeli teraz delikatnie skrócę ich od góry to mocno zahamuje ich wzrost a rozrosną się w obwodzie ? Chce uzyskać wysokość ok. 2.5 m i aby szczelnie się rozrosły w poziomie.
Pytam Was gdyż nie chce popełnić błędu ich kształtowaniu.


Najlepiej wyrównaj je, gdy osiągną pożądaną wysokość - te tuje akurat w obwodzie same ładnie przyrastają. Po ucięciu wierchołka stanęły u mnie w miejscu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies