Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Gardenarium 19:26, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
Witam moje szmaragdy posadzone w jednym terminie w jednakowej wysokości teraz mają różnicę w przyrostach nawet do 40 cm, czy mogę te największe dociąć do wysokości tych najniższych??


Nie , dociąć do tych średnich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jana napisał(a)
kupiłam tuje, podobnie jak u Violki mają brązowe końcówki tylko są dużo mniejsze, doczytałam, że to stres, więc tak je zostawiam i nie będę obcinać...wsadziłam je do wody, będę je sadziła w piątek i moje pytanie - czy przyciąć im korzenie, mają ładne, długie...i czy pod tuje powinno się dać nawóz (czytałam, że są różne szkoły) lub ziemię do iglaków?


Nie powinno się dawać nawozu podczas sadzenia. Raczej żyzne podłoże zgodne z wymaganaimi. Nawóz i sadzenie to pierwszy stopień do unicestwienia roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
violka171 19:33, 16 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Jana napisał(a)
ja się zastanawiam nad ziemią do iglaków, aby im trochę podsypać do dołka,żadnej szmaty i duuużo wody widzę, że macie piękne żywopłoty, ja mam już jeden z Szmaragdów ale dałam za duży odstęp, teraz chcę by była szczelna ściana ale by Szmaragdy były ładne i nie łysiały? co ile je posadzić? 80 cm?

50-60 cm
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Karol99 21:23, 16 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
W środku jak się będą stykac to i tak wyłysieją, ale tego przecież nie widać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
the_tommas 17:46, 19 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 1


Dzień dobry. Proszę o pomoc. Na zdjęciu jest mój przyszły żywopłot z tuji aureospicata, to już trzeci rok po posadzeniu. Chciałbym z nich zrobić gęsty żywopłot-ścianę. Pomyślałem, że poczekam, aż tuje osiągną wysokość ogrodzenia, może trochę wyższą, np. 2 m (ogrodzenie razem z podmurówką ma 170cm), a potem je przytnę górą, to się będą rozrastać na boki. No ale jak widać od pewnego momentu tuje wystrzeliły w górę, ale zrobiły się u góry łysawe. Co mam zrobić? Czy przyciąć główny pęd na wysokości tej gęstwiny? Ale wtedy "stracę" chyba ze 40 cm.... Czy po czymś takim tuja będzie mimo wszystko rosnąć do góry?
_Lukasz 22:24, 20 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Hej, mam tuje Szmaragd w formie szpaleru o wys ok 1,5 m., które chce docelowo wyprowadzić na wysokość 2,5-3m. Zależy mi na tym, zeby w tym roku osiągnąć jak najwyższy przyrost w gore. Czy w związku z tym mam przyciąć teraz je w jakikolwiek sposób, np lekko ograniczyć pędy boczne?
marcin544 20:00, 21 mar 2016

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Przegladając forum natknołem się na zdjecie naktórym widac jak się przycina tuje przy rozgałęzieniu.
Pani z ogrodnictwa powiedziała że mam na jesień utnać na płasko wierzchołek


Czy da się to jakoś uratowac aby rosła w góre czy to juz koniec jej wysokości ??

Wszystkie szczyty ścięte i brązowe końcówki

Serdecznie pozdrawiam
Karol99 08:18, 22 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nic nie rób. Tuja urośnie jeszcze w górę, pamiętaj jednak żeby na jesień nie ciąć.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 20:11, 22 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pani tobie źle powiedziała, moje rady są lepsze. tak właśnie nie można przycinać.

Tak trzeba przycinać , wtedy nie ma brązowych wierzchołków, Pani nie nadaje się do ogrodnictwa.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 17:09, 23 mar 2016

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gardenarium napisał(a)
Pani tobie źle powiedziała, moje rady są lepsze. tak właśnie nie można przycinać.

Tak trzeba przycinać , wtedy nie ma brązowych wierzchołków, Pani nie nadaje się do ogrodnictwa.




Witam
Przyciąć to tak jak Pani zaznaczyła na rozgałezieniu i zostawic jeden pęd niech się ciagnie w góre , czy nic z tym teraz nie robić ??
Serdecznie pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies