Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

madlen 20:28, 24 mar 2016

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Dziękuję odnalazłam wątek i tylko dopytam teraz mogę wyrównać te szmaragdy?
Karol99 15:36, 25 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tez sie wlasnie zastanawiam czy mozna juz przyciac.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 11:36, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)


Witam
Przyciąć to tak jak Pani zaznaczyła na rozgałezieniu i zostawic jeden pęd niech się ciagnie w góre , czy nic z tym teraz nie robić ??
Serdecznie pozdrawiam



Tutaj wyciąć

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:37, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)
Dziękuję odnalazłam wątek i tylko dopytam teraz mogę wyrównać te szmaragdy?


Możesz, po świętach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tila 16:46, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 4
Witam,

Proszę o pomoc. Czy jest szansa, że moje kórniki zrosną się dołem. Chcę stworzyć ścianę formowanego żywopłotu. Jak wyprowadzić te krzaki na prostą. Kupione szkółce z gruntu jako 160 cm krzaki, posadzone przez przez ogrodnika- zapewniał, ze dołem się zrosną, ale coraz bardziej obawiam się, ze to nie nastąpi. Będę wdzięczna za cenną poradę.
Tila 16:47, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 4
Witam,

Proszę o pomoc. Czy jest szansa, że moje kórniki zrosną się dołem. Chcę stworzyć ścianę formowanego żywopłotu. Jak wyprowadzić te krzaki na prostą. Kupione szkółce z gruntu jako 160 cm krzaki, posadzone przez przez ogrodnika- zapewniał, ze dołem się zrosną, ale coraz bardziej obawiam się, ze to nie nastąpi. Będę wdzięczna za cenną poradę.
Gardenarium 15:50, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kórnik ma foprmę beczki i jeśli jest za rzadko posadzony, do dołu nie będzie rósł. Kiedyś może, ale ciąć trzeba W pionie. Nie czekać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tila 09:17, 08 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 4
Dziękuję pięknie. Zatem biorę się za cięcie pionowe.Szpaler sadzony był co 90-100 cm (wsadziliśmy 186 krzaków) ale niektóre krzaki jakieś takie wąskie od dołu - cóż zbytnia wiara w ludzi czasem zawodzi (przykre). Myślałam o odstąpieniu od umowy, ale chyba zbyt dużo nerwów by mnie to niestety kosztowało. Zastanawiam się, czy w miejscach gdzie prześwit jest duży a krzak wąski nie dosadzić dorodnych egzemplarzy szerokich od dołu? Jeszcze raz dziękuję. Szacunek za działalność na forum - bezcenna księgi wiedzy.
Pozdrawiam serecznie
IzaS 08:45, 13 kwi 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
Czy szmaragdy mogę przyciąć zaraz po posadzeniu czy poczekać az się przyjmą?
A jeżeli to drugie to jak stwierdzić ze się już przyjęły?
____________________
Wymarzony ogród Izy
Gardenarium 09:11, 13 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma potrzeby przycinania zaraz po posadzeniu, chyba że są wyjątkowo nieporządne i znacznie się różnią wielkością i pokrojem. Najlepszym wyjściem będzie pokazanie ich na zdjęciu. Przyznasz, że trzeba być jasnowidzem, żeby radzić w ciemno

Pokaż je , a poradzę najlepiej jak umiem

Kiedy widać że się przyjęły? Wtedy gdy wyglądają zdrowo, są jędrne, soczyście zielone i mają nowe przyrosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies