Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

Klamber 00:55, 23 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Nie miałem czasu, na zdjęcia a chciałem swoich pokazać. Muszę powiedzieć że po Emach moje liliowce i hosty aż kipią, jeszcze tak pięknych nie miałem, nie wiem czy będzie widać to na zdjęciu ale są
większe niż zwykle ¼ są tak świeże i zdrowe że wyglądają na sztuczne. Liliowce sięgają mi do pasa i są czarne
prawie. Na rabatę trawiastą posadziłem już 17 traw. Już wyszły mi 3 bambusy, wielka kępa gigantusa puściła 1 kieł


Teraz trawy będą sobie rosły a ja będę układał tekturę i kamiemie, powoli rabata nabiera kształtów

Tu układałem kamienie wokół rabaty jeżówkowej

Na tej rabacie była pryzma kompostowa, pędzona na EMach muszę jeszcze rozrzucić resztę kompostu i przekopać a potem tylko sadzenie zostanie. Nie pokazałem jeszcze jednej rabaty, to przesunę na jutro.
Na koniec kalina z berbeyds

____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
monteverde 01:00, 23 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Robert a te kamienie nie przeszkodzą jeżówkom się rozrastać? daj namiary na sklep z EM-ami(tani)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 01:04, 23 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Hosty i liliowce faktycznie wypasione U mnie hosta starsza też dała popis
Lubię oglądać twoje zdjęcia bo zaraz jest do nich tekst
Ja mam trawy bliżej nieokreślone Dostał je mój M od kogoś,ale nie dopytał o nazwy miskantów
Włożyłam już 2 zostały mi kolejne dwa .Jeden z nich to chyba ten gigant słoniowy ))Stopa słonia jak nie przekręcam
Dobranoc
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:09, 23 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
obejrzałam te miscanty co mówiłeś
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Klamber 01:25, 23 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Aniu, na rabacie jest tylko kilka żeby trochę wodę hamowały przy podlewaniu, a na dole ten bruk to układam do okrywowych i skalnych. I jak podobały się trawki? emgreen.pl tu zamawiałem. EMy powodyją że pobierany jest azot z powietrza i pewnie liście dla tego tak ładnie porosły odkwaszają glebę i zabijają patogeny, lejesz konewką po liściach i glebie.
Marto, moje miskanty opisałem markerem ale niestety napisy starły się i teraz będęmusiał ich rozszyfrować po wyglądzie. Gigantusa łatwo poznać bo jest gruby prawie jak palec.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Ewa 07:26, 23 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Rzeczywiście pięknie rosną, a ja się dowiedziałam coś nowego
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Ewa 07:26, 23 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Klamber 08:26, 23 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Ewo, widziałem wczoraj na surmi Twojego rogacza. Jeszcze młodziak.

Ciekawy jestem Ewo co byś zrobiła jak obudził by Cię taki jegomość. Kiedyś sobie śpię i czuje jakieś wachlowanie nie było tego słychać tylko czuć. Chociaż nigdy nie widziałem netoperka to czułem że to on, zamknąłem okno i zapaliłem świato i co zobaczyłem . Poganiałem go po chałupie z aparatem i złapałem
go do kartonu i na balkon. Po dwu latach znów mnie odwiedził kolega nocek.

Teraz kilka letnich widoków. Wieczorem na mojej łące piechotki dają wspaniały koncert, mógłbym tego
słuchać godzinami


Widok na skalniaczek n aklona sirasawanum

Spojrzenie na altanę, datury rosną jak na drożdżach.

Funkie nad oczkiem, teraz żądzą tam kalie

Moje poletko irysowe, teraz orliki tam kwitną.

i połowa warzywnika
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
KasiaBialofi... 08:53, 23 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Bardzo przyjemny ogród! Wspaniałe trawy i super zdjęcia ptaków. Tylko tej wody współczuję.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Borbetka 08:53, 23 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Robercie, doradź jakie opakowanie EM-ów kupić w tym sklepie? I które, bio czy te zwykłe? Tak do podlewania, żeby starczyło na sezon.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies