Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jesienny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jesienny ogród

hanka_andrus 23:09, 23 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witam wieczorową porą......Po całym dniu w ogrodzie,trochę luzu się należy.
Nietoperza upolować we własnej chacie,nie każdemu się trafia.....
Gratuluję.Ja dziś tylko kosa......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewa 08:41, 24 maj 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
A u nas też nic nie popadało. Ja dziś pstrykałam tez hosty, ale ja mam ich mało
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
popcorn 08:55, 24 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U nas nadal gorąco, choć dzisiaj ciut mniej może. Zero deszczu, niestety Wieczorkiem znów szykuje się podlewanie...
miłęgo dnia! Super fotki - jak zawsze!!
____________________
Mój nowy ogródek
Borbetka 11:24, 24 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dzięki, o mikoryzie poczytam, bo też mi się thuje sypią, no i jałowiec w żywopłocie też. Ale ja mam w niektórych miejscach strasznie kwaśną ziemię chyba. Nie mogę się pozbyć skrzypu. Masz na to jakiś sposób?
____________________
borówcowy wizytowka
Klamber 11:57, 24 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Mam to samo, ciężko mi zrobić zdjęcie z bliska żeby skrzyp nie właził w kadr. Do tej pory wapnowałem ale teraz będę próbował EMami to zmienić.
Zrobiła się znów patelnia słońce jest takie ostre że ślepoty można dostać. Wsadiłem dziśw końcu kielichowca wonnego rok czekał na tę chwilę, przy okazji zrobiłem sobie 3 sadzonki. Został mi miłorząb i oczar pośredni i z prezentami z wymiany będę na bieżąco uff nareszcie. Po południu może się zachmurzy to po robię zdjęć, na takiej patelni nie lubię robić, kiepska jakość.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Gabriela 16:19, 24 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Cześć, poznaliśmy się w realu u Bogdzi, ale Twojego ogrodu jeszcze nie odwiedzałam.
Widzę, że tu o emach dyskusja, dostałam dwie butelki w prezencie rok temu, ale cudów nie zauważyłam. Nawozisz tylko tym? Może muszę być bardziej systematyczna?.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Klamber 18:53, 24 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj Gabrysiu w moich skromnych progach.Ja byłem w Twoim wątku kilka razy ale jakoś nie było okazji coś napisać. Podobało mi się u Ciebie piękną działka chyba większa jeszcze od mojej. Na pewno na nadmiar wolnego czasu nie narzekasz co? Na pewno warto urobić się na takiej działeczce aby chociaż przez chwile delektować się widokami, zapachami i odgłosami Teraz wieczorami na Twoim trawniku pewnie dają koncerty piechotki, bo u mnie szaleją. Gospodyni opowiadała m,i trochę o Tobie jakie to pyszności wypiekasz. Cenne są takie zdolności i super że w ogóle Ci się chce, to już następna zaleta i przy tym urodziwa, po prostu skarb. No dobra, trochę się zapędziłem, miało być o EMach. Powiem że wielkiego doświadczenia nie mam, gdyż zacząłem tę zabawę w marcu, może coś robiłaś nie tak. Musisz pilnować kilku zasad, nie można polewać dzień słoneczny, najlepiej w deszcz lub wieczór, nie można schodzić mniej niż 6 stopni w niższej temperaturze nie rozwijają się, trzeba zużyć zawartość po miesiącu. Ja kupiłem naturalnie aktywny, najpierw zrobiłem kompost na EMach, którym podsypałem rośliny i 3 razy podlewałem. Ja u siebie widzę różnicę, już ją widziałem przed podlewaniem biohumusem. Hoduję jeszcze dżdżownice kalifornijskie, które produkują mi super nawóz. Powiem tylko że takich pięknych i zdrowo wyglądających liści nie miałem i wielkością również odbiegają od normy. Jestem ciekawy jak będą kwitły liliowce i funkie irysy bródkowe też wyglądają ładnie. Wstawie zdjęcia żeby nie być gołosłownym tylko nie wiem czy oddadzą to co chcę pokazać






____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
hanka_andrus 19:12, 24 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Z premedytacją liliowce i hosty w dolach sadzisz?
Czy to taka ścieżka przy zagonie/rabatce/?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Klamber 19:34, 24 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
To jest ścieżka Haniu. Zaraz napiszę i fotki wstawię.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Klamber 20:04, 24 maj 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Haniu, na końcu pola widać dwie piwonie z lewej duża z pąkami , po prawej taki wypierdek 3x mniejszy

Tak to wdać z daleka chcę pokazać jaka jest różnica. z bliska widać coś na liściach tej małej jakieś plamy

to jest duża

to mała. Powiem że żadnych drenów mama nie robiła. Na jesieni zrobię rewolucje po Twojemu
Zobacz jak miskant idzie to tło za hostami, teraz je dzieliłem i zabacz jak się rozrosły.

Będzie falowanie już nie mogę się doczekać tego widoku. Właśnie miałem telefon że moja paczka z wymianą doszła w idealnym stanie do krakowa.



Haniu co to jest to na tym zdjęciu.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies