Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

beta 14:50, 07 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)


hehehe...niezły z nas duet...jedna zaspała druga zapomniała...


...lecytynkę sobie kupimy
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
AniaK 23:07, 07 cze 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Beatko, ależ warzywniak się rozrósł, pięknie wygląda i ścieżka super. I ogrodzenie pasuje, tylko się cieszyć
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
bociek 20:20, 08 cze 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ejze, Betaka, dawaj fotki, co to za ociaganie sie. Kurcze, musze popracowac nad praca rak na klawiaturze, bo sadze takie byki, ze plakac sie chce Przepraszam
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Przetacznik 21:08, 08 cze 2013


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
to jest najładniejszy warzywnik jaki widziałam, także przez doskonały pomysł z cegłą : )
____________________
beta 23:16, 08 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
AniaK napisał(a)
Beatko, ależ warzywniak się rozrósł, pięknie wygląda i ścieżka super. I ogrodzenie pasuje, tylko się cieszyć
Pozdrawiam serdecznie


witam Podróżniczkę...nie muszę pytać o wrażenia z wyjazdu bo pewnie cudnie było...warzywka rosną jak szalone...ale pomidorów jeszcze nie doczekałam...ale u Ciebie się dzieje



bociek napisał(a)
Ejze, Betaka, dawaj fotki, co to za ociaganie sie. Kurcze, musze popracowac nad praca rak na klawiaturze, bo sadze takie byki, ze plakac sie chce Przepraszam


...aj też się cieszę że Cię widzę...fotek niet, bo ściezka nie skończona...dziś za gorąco było...ale za to chwaściorki powyrywałam to tu to tam i w ogrodniczym była...napatrzyłam się i chora wróciłam...ale za to z jedną kaliną na pocieszenie..pozdr


Przetacznik napisał(a)
to jest najładniejszy warzywnik jaki widziałam, także przez doskonały pomysł z cegłą : )


Weroniko...bardzo, ale to bardzo dziękuję za te słowa...pomysł na warzywnik to tak naprwdę po trochu podpatrzony to tu to tam...od każdego coś tam sobie "wzięłam", i wyszło co wyszło...ale połączenie cegły z niebieskościami od Ciebie zgapiłam..Ty moja inspiracjo
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 23:27, 08 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
tak jak pisałam dziś byłam w ogrodniczym...za każdym razem jak tam jeżdżę czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami....wpadł mi w oko głóg szczepiony, ale czytałam teraz że bardzo choruje, a szkoda, bo to piekne drzewo....z krzewów był bardzo fajny wybór berberysów...i pęcherznice mi wpadły w oko...szczególnie zestawiwnie żółtej/zielonej z bordową...i tak właśnie zaczęłam kombinować i chcę prosić was o opinię

jak myslicie, czy oddzielenie warzywnika z dwóch stron tymi krzewami dobrze by wygladało i czy najnormalniej w świecie zdałoby egzamin?

dla przypomnienia plan działki z wydzielonym warzywnikiem



chciałabym go oddzielić od reszty ogródka, zastanawim się tylko czy ta pęcherznicę (jeżeli się na nią zdecyduję) prowadzić w formie żywopłotu czy dac jej rosnąć jak chce...a może z jednej strony formowany a z drugiej dziki?

z jednej strony to jest jakieś 6 m i z drugiej podobnie


na ich tle możnaby było np. horti lub rh...co o tym myslicie?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MilenaP 18:54, 09 cze 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Betka ja mam pęcherznice (i te czerwone i te żółte) i bardzo je lubię. Wiosną żółta wygląda z daleka jak forsycja. Pęcherznice są miododajne i się wysiewają same. Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na nie, w każdym razie w takiej samej formie z obu stron. A jak masz tam miejsce to daj coś przed nie. Nie wiem tylko czy hortensje z pęcherznicami lub rh z pęcherznicami dadzą radę, bo przecież jedne są do cienia, a drugie do słońca przemyśl sprawę buźka
____________________
Milena - zielonastrefa
Juzia 21:01, 09 cze 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Beatko przed chwilą byłam w wątku Cudowny zakątek i tam jest właśnie żywopłot mieszany z pęcherznic żółtych i bordowych. Zerknij jak to wygląda

A jak pęcherznice urosną...to zrobią cień Rh lub hortensjom
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 21:08, 09 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
MilenaP napisał(a)
Betka ja mam pęcherznice (i te czerwone i te żółte) i bardzo je lubię. Wiosną żółta wygląda z daleka jak forsycja. Pęcherznice są miododajne i się wysiewają same. Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na nie, w każdym razie w takiej samej formie z obu stron. A jak masz tam miejsce to daj coś przed nie. Nie wiem tylko czy hortensje z pęcherznicami lub rh z pęcherznicami dadzą radę, bo przecież jedne są do cienia, a drugie do słońca przemyśl sprawę buźka


hej Milenko...dzięki za odzew..tak sobie myslęo tych pęcherznicach i wmyśliłma, że będę je formaować na żywopłot...z jednej strony na ich tle dałabym horti a tam gdzie mniej słońc może różaneczniki...wejście do warzywnika wieńczyłaby pergola z pnącą różą lub winoroślą....tak myslę o tym dziś...i ciągle myślę...buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 21:18, 09 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia_G napisał(a)
Beatko przed chwilą byłam w wątku Cudowny zakątek i tam jest właśnie żywopłot mieszany z pęcherznic żółtych i bordowych. Zerknij jak to wygląda

A jak pęcherznice urosną...to zrobią cień Rh lub hortensjom


hej Juzia...dzięki za info...faktycznie wygląda to fajnie...buziolki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies