Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

laurowisnia 11:45, 04 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Kwiatowo, pięknie Jolu, gwiazdki urocze ale i te białe na początku śliczne z tą scabiosą.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
monteverde 11:49, 04 lip 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Joku napisał(a)
Aniu Monte lawenda Viva dość szeroko się rozrasta, może być za duża na twój areał. U mnie jeden okaz ma ponad 50 cm średnicy. Zastanawiam się nad wymianą na nieco mniejszą. Mam o tyle łatwiej że dobrze u mnie rośnie. Vivę kupiłam w OBI albo Leroy, powszechnie dostępne w sześciopakach. Ale gdybyś chciała to mogę wysłać sadzonki.
Reine nie przycięłam, zresztą były tylko dwa pędy płożące się po ziemi. Powypuszczała trochę nowych pędów, Zobaczę jak będzie, skoryguję w następnym sezonie.

Bogusiu, ano zarosłam i to dość mocno . Właśnie zrobiłam obchód sprawdzając czy trawnik dość suchy na koszenie. Ale zobaczyłam na horyzoncie ciemne deszczowe chmury więc uciekłam do domu. Zdążyłam jedynie kilka zdjęć pstryknąć.








Jolu poproszę o sadzonki, potrzebna mi ona na przód domu nie do ogródka, bo tam ledwo już chodzę, bodziszki porozrastały się na ścieżkę aż po nich depczę ale ogródek też masz "zarośnięty" i fajnie to wyglądabiały powojnik to Summer?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 12:15, 04 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Z uwagi na moje rzadkie bywanie w ogrodzie, boję się "zarośnięcia", a to mi grozi, bo deszcze zapowiadają codziennie przez cały lipiec. Jak ja to ogarnę?
Ale Twój busz mi się podoba, masz go przemyślanie stworzony, a że niektóre rośliny spod kontroli umykają? Taka ich natura!

Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 22:12, 04 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Aniu, zrobi się. Napisz jeszcze kiedy pobierać sadzonki bo pewnie wiesz. A powojnik to mandżurski. Rośnie słabiej niż Summer Snow. Na wiosnę ścinam go do ziemi.

Haniu, zarośniemy obydwie Nie nadążam. Dzisiaj udało mi się skosić trawnik i przesadzić kilka kwiatków. A chwasty rosną . Nie strasz deszczem przez cały lipiec. Trzeba go wysłać tam, gdzie narzekają na suszę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 22:46, 04 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, to nie ja straszę, tylko prognozy. ""Twoja pogoda" w połączeniu z norweską, strach się bać!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 22:48, 04 lip 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Joku napisał(a)


ten kolorek u szałwii wolę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
zbigniew_gazda 07:18, 05 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Jolu jesteś zarośnięta ale cudownie jest. Postraszyłaś mnie Vivą. Mam 6 szt też z OBI. Ja rozmnażałem lawendę w ten sposób, że ściąłem pędy w jesieni i ciach do wody.
Na wiosnę "poszły" na rabatkę i już niektóre kwitną.

edit. po powyższym wpisie, jeszcze raz pooglądałem śliczny busz a szczególnie lawendowy szpaler. Jolu czy zasilasz czymś ją że taka bujna i gęsta?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 21:18, 05 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Haniu, wiem że nie straszysz, tylko tak mi się napisało. Zobaczymy jak będzie. Dzisiejszy wieczór bardzo ładny, zaliczyłam spacer po okolicy.

Aniu, w zeszłym roku miałam tylko niebieską, różowa pojawiła się nie wiadomo skąd. A raczej wiadomo: prawa genetyki

Zbyszku lawendę nawożę jedynie na wiosnę dolomitem. Przy podlewaniu ją oszczędzam, tzn nie podlewam. Dziękuję za informację o sposobie rozmnażania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
bogumila 22:00, 05 lip 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Joku napisał(a)
Za oknem burza i kolejna ulewa. Dobrze że nie wyciągnęłam kosiarki .

Na zakończenie pachnący powojnik x Aromatica, urocze gwiazdki.



...śliczny...gdzie go kupiłaś?
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 22:02, 05 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Chyba w Leroy, ale pewna nie jestem.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies