Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Anusia 22:10, 25 cze 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jolu ślicznie dziękuję za prezentację róży Sea Foam. Coraz bardziej mi się podoba. Jak wyczytałam docelowo osiągnie wzrost ok. 0,9 m. Może warto by było ją w przyszłym roku wiosną przenieść w inne miejsce. Rzeczywiście bujna roślinność, którą uwielbiam w tym przypadku ją przysłania. Lawenda przy ścieżce fantastyczna, pozdrawiam z Krzyżackiego grodu
____________________
Skandynawia po krzyżacku
an_tre 22:47, 25 cze 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22387
Joku napisał(a)


Aniu macham do ciebie w stylu pana Zdzisia
Dla ciebie bukiet Westerland. Uwielbiam ją

Dziękuję Jolu i ja macham pięknie się zaprezentowała
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
an_tre 22:48, 25 cze 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22387
Joku napisał(a)
Zbyszku, Gobasiu, Marzena, Magda, Ania

Dla was nieco aktualniejsza wersja lawendowej ścieżki




...i to jest to co mnie zachwyca
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
LyraBea 17:07, 26 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Jola, wspominałam u siebie, że kilka dni temu tak się zaczytałam w Twoim wątku, że wróciłam do starego i wsiąkłam prawie do bladego świtu. Jesteś Dziewczyną z bogatą przeszłością ogrodowiskową i wciąż żal mi, że tak mało porozmawiałyśmy na spotkaniu u Ewy, bo wiele mogłabym z tej rozmowy dla siebie wynieść. Widzę wiele analogii do moich zmagań ogrodowych.
Wiem, że i w starym ogrodzie i przeprowadziłaś na nowy tuje rheingoldy. Nie wiem czy widziałaś, kupiłam i posadziłam kilkanaście sztuk przy bukszpanach i chcę je utrzymać w pokroju niezbyt dużych kuleczek. Powiedz mi, to ma sens? Dam radę utrzymać je w rydzach czy rozrosną mi się i nici z wizji regularnych kulek kontrastujących z kulami bukszpanowymi? jak Wyglądają Twoje okazy?
____________________
Beata
Ewa777 17:23, 26 cze 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jolu, przyszłam podziwiać Twoją ścieżkę lawendową Ależ musi pachnieć jak się nią przechodzi Różyczki u Ciebie też dają piękny pokaz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 19:28, 26 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Aniu, ja też lubię moją lawendową ścieżkę.

Beata, rozczuliłaś mnie tym że chciało się przeczytać moje oba wątki. Mam nadzieję że będzie nam dane jeszcze nieraz zamienić słówko . Reingoldy lubię, tutaj mam inna odmianę bo akurat nie spotkałam tej w sklepach. Czytałam u ciebie o posadzonych Reingoldach i to chyba na przedzie rabaty. Najpierw ciarki mnie obleciały , ale przypomniałam sobie o tej właśnie odmianie widywanej w ogrodach Hortulusa w Dobrzycy. Były tam prowadzone jako niski żywopłot systematycznie cięty. Nawet przypominam sobie że był podwójny żywopłot o różnych wysokościach: z tyłu coś zielonego (nie pamiętam co to było), w środku ów reingold i z przodu pas lawendy. Przepiękny widok skoro utkwił mi na długo w pamięci. Więc myślę że tobie się też uda. Mój krzew dłuugo rósł sobie tak jak mu się podobało, dopiero został później przycięty i już był trzymany w ryzach.

Ewa wróciłaś już z wojaży? Czytałam o twojej podróży powrotnej z południa Polski ciągnącej się w nieskończoność. Lawenda pachnie, ale najfajniejsze jest to że przyciąga całą masę motyli i różnych owadów. Nie wiem skąd one się dowiadują, ale goszczę chyba wszystkie z gminy mojej i sąsiedniej .
Moim różyczkom sporo brakuje do okazałości twoich i przeciętnych forumowych okazów, ale cieszę się że są jakie są. I mam nadzieję ze w przyszłym roku będą ładniejsze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 22:22, 26 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Jolu pokazujesz bardzo klimatyczną ścieżkę lawendową...muszę u Ciebie nacieszyć oczy, gdyż moje lawendy nie przeżyły ostatniej zimy, po prostu kaput...W lawendzie ładne ptaszki Ci się zagnieździły, chyba w poidełku...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 08:29, 27 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Elfe można trochę podwiązać żeby kwiaty nie leżały.
Lato to cudowna pora roku, obfitość kwiecia wszędzie widoczna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:33, 27 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Witaj Elisko! Dziękuję za wizytę, miło mi że i do mnie zajrzałaś. Twój wątek nie jest mi obcy, słynną koniczynkę dobrze pamiętam z ubiegłego sezonu.
U mnie lawendy zimują bez problemu chociaż to wygwizdów i rosną akurat w największym przeciągu. Myślę że odpowiada im sucha ziemia, co prawda odczyn kwaśnawy ale sypię dolomit i jest dobrze. No nie tak do końca bo kilka kępek mi wypadło. Nie wiem czy załatwiła je zima czy jakaś choroba.
Ptaszki w poidełku chociaż prawdziwe ptaszki chyba z niego nie korzystają. Nie zauważyłam żadnego do tej pory. Może to i dobrze bo chodzą u mnie zaprzyjaźnione ze mną koty.

Dla ciebie kwiat rodgersji z pszczółką

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:36, 27 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Mirka zgadzam się z tobą. Lato jest wspaniałe ze swoją bujnością kwiatów wszelakich. Dla Elfe przygotuję jakąś podporę i postaram się podwiązać gałązki. Dziękuję za radę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies