Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Poziomka 14:47, 06 lip 2016


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Aniu, zrobi się.

Nie strasz deszczem przez cały lipiec. Trzeba go wysłać tam, gdzie narzekają na suszę.


To ja proszę do mnie.
Jolu jakie masz doświadczenia z Aromaticą - czy dobrze zimuje ?
Sąsiadka ją miała tylko sezon - ale nie wiem czy wypadł z powodu zimy czy też była to "zasługa" karczownik.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Joku 20:37, 06 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Jak na razie bezproblemowo. Rośnie w przeciągu, zimą chronią go jedynie nieco przycięte krzewy lawendy. Wiosną przycinam nisko, niemal do ziemi. Ziemia dość uboga, ale staram się polepszyć i dokarmić na ile to możliwe. Ponieważ wąż blisko więc i wody nie żałuję (ale raczej z rozsądkiem).
Deszcz chętnie wyślę twoje strony bo u mnie znowu co chwilę leje (wpływ niezbyt dalekiego morza?), póki co susza mnie oszczędza ale tfu, tfu żeby nie zapeszyć
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia 08:57, 07 lip 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Moje lawendy same się rozsiały i w ten sposób mam 12 sztuk nowych sadzonek. Zarastam i ja na folkowej rabacie. Uwielbiam taki busz, więc pozwalam. Gorzej jak w parze rosną chwaściory. Jeśli faktycznie będzie tak deszczowo to nie ogaarnę tego co mam. Macham z krzyzackiego grodu.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 00:22, 09 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Deszcz potrzebny. Bynajmniej trawnik wygląda lepiej, niż rok temu
____________________
Ogródek Iwony II
Ewa777 21:43, 09 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)



Śliczne te tawułki Wszystko u Ciebie rośnie bardzo zdrowo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
KasiaWB 22:07, 09 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
faktycznie zarosło ale fajnie wygląda dojrzały ogród
Aromatica bardzo mi się spodobał i róża
po deszczach nie nadążam z plewieniem ale szczególnie w miejscach pustych czyli mam za mało roślin lub szybko powinnam zapełniać pustki

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
LyraBea 22:16, 09 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Joku napisał(a)

Dobry wieczór Jolu. Właśnie taki kolor tawułek mam. Ale zanim się zdążyłam nimi nacieszyć, zaczęły blaknąć i przekwitać. Pewnie, gdyby więcej cienia miały, cieszyłabym się nimi dłużej a tak, przy tych deszczach i moich rozterkach z trawnikiem, trochę innych spraw w ogrodzie zaniedbałam
Powojnik Aromatica jakie cudo. Pierwszy raz u Ciebie oglądam.
Jak z pogodą, ustabilizowała sie trochę? U mnie wietrznie i nieprzyjemnie zimno. Zamiast cieszyć się ogrodem, większość dnia spędzam z książką, pod kocykiem.
____________________
Beata
hanka_andrus 09:12, 10 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zaglądam na moje ulubione rabatki! Totalny busz tak jak lubię! Ja zobaczę u siebie po niedzieli co się nowego ulęgło!
Pozdrówka, Jolu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 09:12, 10 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zaglądam na moje ulubione rabatki! Totalny busz tak jak lubię! Ja zobaczę u siebie po niedzieli co się nowego ulęgło!
Pozdrówka, Jolu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 16:30, 10 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Anusia, u mnie lawendy jakoś nie chcą się rozsiewać. Natomiast wczoraj przy pieleniu znalazłam siewkę serduszki okazałej w miejscu, w którym nijak bym się jej nie spodziewała.
Busz robi się bardzo szybko, jego największą zaletą jest to że trudno przebić się chwastom. Więc im bardziej zarośniemy, tym lepiej dla nas Mniej roboty przy pieleniu.

Iwona, trawnik w tym roku już mnie cieszy, ale kilka pierwszych sezonów było okropnych. Zółto - zielone plamy, nierówny kolor i wzrost. O trawniku po suszy nawet nie wspomnę. Minus aktualnej pogody: trzeba częściej kosić i więcej jest masy uzyskanej po skoszeniu. Niedługo będę mieć kompostownik wypełniony po brzegi. Nie tylko skoszoną trawą.

Ewa, w tym roku jak na razie nie ma większych problemów w z chorobami. I oby tak dalej było. Nawet mszyce w odwrocie.

Kasiu, najpierw głowa boli bo jest za rzadko i za pusto. Potem robi się inny problem (niewiarygodnie szybko) bo wszystkiego jest za dużo.

Beata, tawułki w rzeczywistości są nieco ciemniejsze, nie umiem ich sfotografować. Szkoda że tak krótko kwitną. Pogoda bardzo zmienna. Każdego dnia pada, dzisiaj już kilkakrotnie. Mam nadzieję że twój trawnik już bezpieczny.
Twój sposób na spędzenie wolnego czasu przy takiej pogodzie całkiem fajny.

Haniu, miło mi że moje rabatki należą do twoich ulubionych. Życzę dobrej pogody na jutro i udanej wyprawy na działkę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies