Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

KasiaWB 17:03, 28 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Joku napisał(a)



Jolu, ogród zachwyca nieustannie nie widać ani skrawka gołej ziemi
a to połączenie kolorystyczne na zdjęciu - różowy kwiat na tle białego i szarego bardzo mi się podoba zapisuję do inspiracji dla moich szarości
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 22:38, 28 cze 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mnie też bardzo podoba się lawendowa ścieżka ta lawenda taka dorodna, u mnie został jeden krzaczek, chyba go przeznaczę na rozplenienie, teraz można ścinać odnóżki, bo już nie pamiętam, a Westerland piękniejsza od mojej, moja trochę koty pokiereszowały ale trzyma się dzielnie, jaki powojnik jej podsadziłaś Jolu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
LyraBea 08:43, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Joku napisał(a)
Aniu, ja też lubię moją lawendową ścieżkę.

Beata, rozczuliłaś mnie tym że chciało się przeczytać moje oba wątki. Mam nadzieję że będzie nam dane jeszcze nieraz zamienić słówko . Reingoldy lubię, tutaj mam inna odmianę bo akurat nie spotkałam tej w sklepach. Czytałam u ciebie o posadzonych Reingoldach i to chyba na przedzie rabaty. Najpierw ciarki mnie obleciały , ale przypomniałam sobie o tej właśnie odmianie widywanej w ogrodach Hortulusa w Dobrzycy. Były tam prowadzone jako niski żywopłot systematycznie cięty. Nawet przypominam sobie że był podwójny żywopłot o różnych wysokościach: z tyłu coś zielonego (nie pamiętam co to było), w środku ów reingold i z przodu pas lawendy. Przepiękny widok skoro utkwił mi na długo w pamięci. Więc myślę że tobie się też uda. Mój krzew dłuugo rósł sobie tak jak mu się podobało, dopiero został później przycięty i już był trzymany w ryzach.

Uspokoiłaś mnie co do rheingoldów, chociaż uśmiechnęłam się na Twoje słowa, że ciarki Cię obleciały, gdy przeczytałaś, że swoje posadziłam w takim miejscu. Trzeba było od razu głośno krzyczeć u mnie, że dopadły Cię wątpliwości, czy dobrze. Następnym razem nie nie kryj wątpliwości. Razem łatwiej zaradzić. Uffff, ja faktycznie mam tę odmianę wolno rosnącą (udało mi się przypadkiem). Powiedz Jolu, przycięłabyś już te kuleczki na moim miejscu czy poczekała rok, aż się zadomowią i na wiosnę dopiero?
Ślicznie wygląda lawenda i u Ciebie inaczej niż wszędzie czyli na ścieżkach kamyczki a rabatki bez posypki czyli kipiące roślinnością.
____________________
Beata
Joku 20:26, 29 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Kasiu połączenie przypadkowe, no może nie tak do końca bo kolory na szopce były przemyślane.

Aniu, dziękuję. To że wygląda jak wygląda zawdzięczam odmianie Viva. To olbrzymka, jeden krzak ma chyba ponad 0,5 m średnicy. W innym miejscu mam jakąś ciemniejszą (Hidcote?) i ta za nic w świecie nie chce być taka bujna. Po prostu inne formy wzrostu.
Trochę się dziwię twoim wrednym kotom. Bo to jest najbardziej kolczasta róża jaką mam. Mam nadzieję że te kolce zapamiętają na długo.
Powojnik to Sweet Summmer Love i jakiś jeszcze, który wygląda na słabszą odmianę i nie ma siły przebicia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:36, 29 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Beata, odszukałam twoje Rheingoldy żeby sobie przypomnieć jak wyglądają. Ja bym ich nie cięła. Jeżeli już to tylko te gałązki, które tobie nie pasują. Kosmetyczne cięcie. Mój doczekał się postrzyżyn w wieku bodajże 10 lat. Wcześniej nie wiedziałam że można coś takiego zrobić
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
marzena 20:48, 29 cze 2016


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Joku świetna ta lawendowa ścieżka, wystarczy nogą dotknąć przy spacerku i zapach się unosi

Joku napisał(a)
Zbyszku, Gobasiu, Marzena, Magda, Ania

Dla was nieco aktualniejsza wersja lawendowej ścieżki

____________________
marzena O....!
LyraBea 21:29, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Joku napisał(a)
Beata, odszukałam twoje Rheingoldy żeby sobie przypomnieć jak wyglądają. Ja bym ich nie cięła. Jeżeli już to tylko te gałązki, które tobie nie pasują. Kosmetyczne cięcie. Mój doczekał się postrzyżyn w wieku bodajże 10 lat. Wcześniej nie wiedziałam że można coś takiego zrobić

Oszczędziłam więc moje tuje. Dużo innego poszło pod nożyce. To w nerwach przed burzą, która nadeszła...Ale tym razem zlitowała się nade mną i tylko porządnie podlała. Dziękuję za kciukasy :*
____________________
Beata
Joku 21:54, 29 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Czytałam że się rozpędziłaś.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 18:55, 30 cze 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wszystkie zakątki obejrzałam Cudnie, zmasowany atak błękitów, bieli i paru innych bardzo mi sie podoba
____________________
Dwa ogrody
rozajerycha 19:00, 30 cze 2016

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
U Ciebie pięknie widzę Joku.
Nie mam działki,to pracownicza działka koleżanki,która sama nie ma czasu jej obrabiać zaproponowała mi ,żebym sobie dłubała i dłubię.Nie mam wprawy w warzywach ,a na kwiaty nie ma tak miejsca ,ale posadziłam kilka dalii i cynii ,żeby lepiej się pieliło ))))))
Pozdrawiam i ściskam
Martek
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies