Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 21:17, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
monteverde ... witaj ... będą ... muszę to opanować ... ale ogrodu to jeszcze nie ma ... on się rodzi

Arcobaleno ... Lena ... Greglis ... buziaki ... no tak ... bo jak już jest dom ... i jak już upiecze się w nim chlebek (to etap ... u mnie mocny )) ) ... to musi być ogród !!! ... ja jeszcze sporo na niego poczekam ... sporo muszę zburzyć ... wiele wybudować ... to potrwa ... do tej pory byłam królową jednorocznych ... teraz wiem, że można tworzyć i rzeźbić podwaliny przyszłego ogrodu w donicach ... dzięki Danusiu ... albo w gruncie ... tylko trzeba mieć plan ... i ja go tu będę tworzyć mam nadzieję z Waszą pomocą

skoro o donicach mowa to potraktowałam donice z OBI zwykłe terakotowe pastą do wybielania i oto efekt ... jeszcze może szablon jak u Greglis ...



____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:18, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Arco ... tak to po 2 latach dopiero ale rośnie w piorunującym tempie
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
justi 21:18, 06 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Jaka to jest ta pasta do wybielania? Donice bardzo ładne, lepiej wyglądają niż w oryginalnej wersji.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Konstancja30 21:29, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Justi zwykła pasta do wybielania drewna ... do kupienia w każdym markecie budowlanym ... ja używam STARWAX ...

właśnie dotarła do mnie wiadomość od szefowej ... pani Danusi ... pani Danusiu o ja głupia ... nie wiedziałam i przepraszam za swój błąd ... nie umiem usunąć zdjęć inspiracji a szybko ich źródła nie wynoram ... dlatego proszę o pomoc w zlikwidowaniu zdjęć nie mojego autorstwa bez linka pochodzenia ... obiecuję poprawę ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Gardenarium 21:47, 06 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Konstancjo, miło że do nas dołączyłaś i masz już znajomych To fajnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Konstancja30 22:29, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
obiecany konar ... kilka zdjęć z zeszłego roku









w sezonie obstawiam go donicami z kwiatami sezonowymi ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 23:35, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
buszując w archiwach zdjęć trafiłam na lawendę ... i mam problem ... lawenda, którą mam w ceglanym gazonie






prawdopodobnie będzie wyglądała tak:



a tego nie chciałam ... chciałam taką ...



tak to jest jak się nazw nie zna ... kupowałam bardzo male sadzonki i nie zauważyłam ... zna ktoś nazwy ?
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 23:47, 06 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Justynko ... białe szaleństwo ... tak ten drobiazg się rozrasta







Arcobaleno tak ściana wyglądała w pierwszym roku po zasadzeniu winobluszczu

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Sebek 23:58, 06 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - bardzo ładne zdjęcia robisz - powstanie na pewno śliczny ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 00:04, 07 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Konstancja30 napisał(a)
buszując w archiwach zdjęć trafiłam na lawendę ... i mam problem ... lawenda, którą mam w ceglanym gazonie






prawdopodobnie będzie wyglądała tak:



a tego nie chciałam ... chciałam taką ...



tak to jest jak się nazw nie zna ... kupowałam bardzo male sadzonki i nie zauważyłam ... zna ktoś nazwy ?


Wydaje mi się, że to będzie jednak zwykła lawenda, tzn. taka zimująca w gruncie. Ta której nie chciałaś, to lawenda francuska i nie ma szans na zimowanie u nas. Ja ją hoduję w szklarence, ale ona ma jasnozielone, delikatne, miękkie liście, a ta Twoja - grube, szarozielone. Poczekaj aż zakwitnie, wtedy się okaże.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies