Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

KasiaWB 00:07, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Konstancjo (takie imię sobie wybrałam na bierzmowanie ) tworzysz piękny ogród z klimatem, tak jak lubię Masz świetne pomysły trzymam kciuki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Konstancja30 00:18, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Witaj Sebastian ... dziękuję za wiarę bardzo mi potrzebna
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 00:24, 07 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Gabriela napisał(a)

...
prawdopodobnie będzie wyglądała tak:



a tego nie chciałam ... chciałam taką ...



tak to jest jak się nazw nie zna ... kupowałam bardzo male sadzonki i nie zauważyłam ... zna ktoś nazwy ?


Wydaje mi się, że to będzie jednak zwykła lawenda, tzn. taka zimująca w gruncie. Ta której nie chciałaś, to lawenda francuska i nie ma szans na zimowanie u nas. Ja ją hoduję w szklarence, ale ona ma jasnozielone, delikatne, miękkie liście, a ta Twoja - grube, szarozielone. Poczekaj aż zakwitnie, wtedy się okaże.


faktycznie ta pierwsza nie przezimowała u mnie ... jaka będzie obecna zobaczymy ... jednak w gazonie musi być ta zwykła ... ma stworzyć tło dla tegorocznego tarasu ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
justi 08:12, 07 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
[Konstancja30 napisał(a)]Justynko ... białe szaleństwo ... tak ten drobiazg się rozrasta







Woooow!!! Ładny mi drobiazg Prześliczne, fajnie że dodałaś te fotki.
Też mam taki wikliniak i chyba wiem co koło niego będzie rosło Malujesz ten fotel czymś? bo moje juz staruchy, strasznie brzydkie i pies mi obgryzł warkocz Trochę jeszcze je odnowię, ale ich żywot się kończy.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
popcorn 08:43, 07 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Konstancjo! Też kojarzę Cię z Muratora
Piękne fotki robisz, już tam się zachwycałam Sciana kamienicy - do twarzy jej z winobluszczem, zwłaszcza jak się przebarwił. Cudny taras, korzeń bardzo pasuje. A fotki z fotelami wiklinowymi i surfiniami (chyba?) powalające.

Kiedyś malowałam skrzynię wiklinową - najlepiej szło farbą w sprayu
Równo i bez smug, nie kapało.
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
AniaDS 08:52, 07 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Podglądałam Cię na FM, będę i tu, wnętrza masz piękne i nietuzinkowe, ogród na pewno będzie taki sam.
Podoba mi się ta tajemniczość na Twoich zdjęciach .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Lena 09:15, 07 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Gabriela napisał(a)

buszując w archiwach zdjęć trafiłam na lawendę ... i mam problem ... lawenda, którą mam w ceglanym gazonie






prawdopodobnie będzie wyglądała tak:



a tego nie chciałam ... chciałam taką ...



tak to jest jak się nazw nie zna ... kupowałam bardzo male sadzonki i nie zauważyłam ... zna ktoś nazwy ?


Wydaje mi się, że to będzie jednak zwykła lawenda, tzn. taka zimująca w gruncie. Ta której nie chciałaś, to lawenda francuska i nie ma szans na zimowanie u nas. Ja ją hoduję w szklarence, ale ona ma jasnozielone, delikatne, miękkie liście, a ta Twoja - grube, szarozielone. Poczekaj aż zakwitnie, wtedy się okaże.



To jest zdecydowanie lawenda francuska(ma grube kwiatostany i listki).
U mnie zimowała 3 lata w gruncie,była już imponujących rozmiarów ale pewnej zimy się poddała..
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Gardenarium 09:25, 07 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te pędzelki ma lawenda francuska, macie rację.

Ma taki kwiat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira68 09:43, 07 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Witaj Konstancjo zdradż tajemnicę czym podlewasz surfinie bo ja też sadze co roku ale taki okazy cudeńka
____________________
Mira - Pobojowisko czas zmian
MilenaP 10:08, 07 maj 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj Konstancjo Kielce to moje rodzinne strony Pięknie się zaczyna. Bardzo lubię biały kolor i bielone rzeczy, a u Ciebie ich nie brak Na pewno będzie pięknie, tylko trzeba troszkę czasu i cierpliwości.
____________________
Milena - zielonastrefa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies