Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Madzenka 06:33, 02 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
betysia napisał(a)

Dziewczyny, jesteście kochane, że zaglądacie..
Marzenko, pod lime bukszpanów już nie chcę, bo za dużo tych bukszpanów będzie.. Wysoką trawę chciałam posadzić za lime - Gracimilusa (bardzo mi się spodobało takie zestawienie u Danusi).
A pod lime - może faktycznie dać białe wrzosy...?... Albo laurowiśnie.. mają śliczne liście
Aniu - no właśnie... ja, a właściwie mój M. ma już dość przesadzania.. A ten tył to taki newralgiczny punkt naszego ogrodu. Ani rusz.. nie potrafię nic sensownego wymyśleć...
Jadę na urlop, może będę miała wolną głowę, to coś pokombinuję... Ale bardzo liczę na waszą pomoc, bo ja miewam naprawdę irracjonalne pomysły - lime i róża na przykład...


Witaj Ewus !!!!
na poczatek mam nadzieje,ze fantastycznie spedzasz ten wolny czas i szczesliwie dojechaliscie!!!!
kozystaj, odpoczywaj i upajaj sie towarzystwem twoich chlopaczkow a my tutaj cierpliwie na ciebie poczekamy i cos wymyslimy...!!!!
tak sobie mysle,ze pod Limcie te biale wrzosy to fajny pomysl!!!!
co do laurwisni...no wlasnie moja zielona 'sciana" to wlasnie to tylko, ze to bardzo szybko rosnie u mnie ma ponad 3 m i ciagle trzeba ciac !!!! tak na marginesie to sie nadaje na wiecznie zywy zywoplot...liscie cudownie odbijaja swiatlo i slonce , mozna przycinac jak sie chce ...tak wiec moze...
jak tylko bede miala chwilke cos poszukam i pomysle !!!!
odpoczywaj i wracaj pelna szczescia i pozytywnej energii...!!!
buziaki!!!


Miałam na mysli miniturowe laurowiśnie - otto luyken GAJO - ma drobne listki i kulisty pokrój.
Betysia u nas trudno jest doczekać się 3 m okazów bo w wiekszosci ogrodów wymarzają i co roku zaczyna się zabawa od nowa - to jest odbijania od korzeni...
We Francji w okolicach Grenoble widzialam całe ściany żywopłotów z laurowiśni... Były przepiękne.... Z tego powodu walczę z naszymi zimami i sadzę laurowiśnie, może moje chociaż do 1 m kiedyś urosna....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:37, 02 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Evchen napisał(a)
Dziewczyny, jesteście kochane, że zaglądacie..
Marzenko, pod lime bukszpanów już nie chcę, bo za dużo tych bukszpanów będzie.. Wysoką trawę chciałam posadzić za lime - Gracimilusa (bardzo mi się spodobało takie zestawienie u Danusi).
A pod lime - może faktycznie dać białe wrzosy...?... Albo laurowiśnie.. mają śliczne liście
Aniu - no właśnie... ja, a właściwie mój M. ma już dość przesadzania.. A ten tył to taki newralgiczny punkt naszego ogrodu. Ani rusz.. nie potrafię nic sensownego wymyśleć...
Jadę na urlop, może będę miała wolną głowę, to coś pokombinuję... Ale bardzo liczę na waszą pomoc, bo ja miewam naprawdę irracjonalne pomysły - lime i róża na przykład...


Myślalam o małych trawkach na przodzie np. Carexach , ale wrzosy też byłyby piekne.
Jeśli nie jest to bardzo nasłonecznione miejsce to pięknie też by runianka (pasychandra) wyglądala, jest zimozielona i po kilku latach ma nawet 20-30 cm
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Evchen 11:21, 02 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Betysiu, Marzenko Jak dobrze, że się odezwałyście Trochę dobrej energii i porady
Marzenko, przeczytaj jeden z moich ostatnich postów - pisałam, ze kupiłam bylinę, nie wiem jaką - a metki nie ma No i tadam! Okazało się, że to runianka! Tym samy problem nasadzeń pod Limcią skończony. Będzie białe runo, czyli Runianka Wrzosy posadzę tam, gdzie jest mało bieli, bo ogród miałby być utrzymany w konwencji biało-srebrzystej W rogu posadzę miskanty Gracillimus.


Zostaje jeszcze kwestia tyłu ogrodu i rozplanowania tam rabat. Strasznie burzą mi porządek drzewka owocowe i krzaczki, ale nie mogę z nich zrezygnować, bo mam w domu owocowego łasucha, któremu każda malinka sprawia radość podniebienia i oczu
1. opcja - rodzielam część owocową - ale jak? I czy ogród nie jest za mały na takie podziały?..
2. opcja - łączę drzewa i krzewy owocowe w estetyczny ład z innymi roślinami.

Spróbuję coś naszkicować i zrobię zdjęcie szkicu. Może jakoś nam to wspólnie pójdzie..?

Buziaczki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
anula_wn 11:46, 02 lip 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Evchen
a możesz narysowac plan ogrodu z wymiarami? wiesz, będzie (mi) łatwiej coś pokombinowac, bo ja muszę rysowac....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
betysia 12:06, 02 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
anula_wn napisał(a)
Evchen
a możesz narysowac plan ogrodu z wymiarami? wiesz, będzie (mi) łatwiej coś pokombinowac, bo ja muszę rysowac....


oj bylo by duzo latwie z rysuneczkiem !!!
bedziemy glowkowac kochana, na pewno damy rade!!!
buziam!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 12:08, 02 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Aniu, Beti
no jasne, że mam narysowany, co prawda nasadzenia mogą być nieaktualne, ale wymiary nie uległy zmianie
Wymiary starałam się robić dość dokładnie - 1 duża kratka to 2 metry.
Te zielone plamki to bukszpany, które aspirują do roli kulek

Nie wzięłam ze sobą papieru mm (mam urlop ) , ale jeśli potrzeba to znajdę jakiś kawałek papieru i postaram się rozrysować istniejące nasadzenia - chociaż z tyłu jest ich niewiele.
A - to altanka, albo jeszcze teraz miejsce na nią
G - grill stojący
O - palenisko

Jeśli Tobie uda się coś wymyśleć, to kawkę pijemy u mnie
I ciastko do kawki też upiekę Drożdżowe
Ev
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
grupa_trzyma... 12:12, 02 lip 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj, Ewciu! Widzę, że Ty nawet podczas urlopu pracujesz? Pieknie, pięknie!
Pozdrawiam i owocnego główkowania!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
anula_wn 12:24, 02 lip 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Evciu, pomyślę wieczorkiem, dzięki za plan ! nie obiecuję, że coś wymyślę, bo nie jestem wxpertem, ale popróbuję wypoczywaj !
____________________
anula mój mały raj na ziemi
betysia 12:32, 02 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810

Jeśli Tobie uda się coś wymyśleć, to kawkę pijemy u mnie
I ciastko do kawki też upiekę Drożdżowe
Ev


nooooo a jak mi sie uda ???????
to co z ta kawka i ciachem??????
i to sa wlasnie uroki mojego zycia na wygnajewie ....
buziaki
ps
i tak bede glowkowac !!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 16:51, 02 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Anulka, jesteś Aniołem A to znaczy więcej niż Expert
Betysiu - a możemy sobie poskypować I tą kawkę wypić na odległość aż do czasu, kiedy jedna nie wytrzyma i przyleci
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies