Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Zielony 08:02, 02 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
W ramach uzupełnienia powyższego wpisu dołączam kilka porannych zdjęć, by zobrazować głód mojego trawnika. On aż się prosi o jakieś jedzenie (tak mi się wydaje). Z każdym dniem wygląda gorzej. Człowiek traci cały zapał jak widzi taki efekt, po wysiłku jaki włożył w ten kawałek ogródka.







Co robić. Czy ten obornik granulowany może tu jakoś pomóc?
Gardenarium 17:43, 02 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A kto tak sypał ten nawóz co są zielone plamy żywego trawnika? Tutaj nie jest zapewne zagłodzony. Ja bym dała jeszcze normmalny nawóz, tylko skup się jak siejesz - bo zobacz co zrobiłeś ostatnio. Rzucałeś kurom?


OOOO! Mój 60-cio tysięczny post.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 21:55, 05 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Jak siejesz siewnikiem to patrz jak sie z niego sypie. Jak recznie to nabierasz garsc i szeroko rozsypujesz. Po tygodniu uzupelnij mijanki i podlej po rozsianiu nawozow mozesz jeszcze rozsiac wapno granulowane. Jakie podloze taki trawnik. Jezeli go nie nawoziles teraz to pod koniec wrzesnie nawiez nawozem jesiennym tylkompatrz jak rozsypujesz ma to byc sianie rownomierne.
W przyszlym roku postepuj tak jak w moich poprzednich postach i bedzie wszystko dobrze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:03, 05 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Jeszcze jedno kompostuj skoszona trawe bardzo dobry nawoz. Wapno na ciezkamglebe daje znakomite efekty.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zielony 09:59, 06 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
@Gardenarium @ElzbietaFranka

W miniony piątek skosiłem trawnik, w sobotę wysiałem po całości nawóz Florovit Mistrzowski Trawnik (16% azotu).

Siałem tak jak ostatnio ręcznie, ale tym razem każdy sypany pas trawy oznaczyłem sobie przed przejściem przedłużaczem od kosiarki. Sypałem naprawdę dokładnie i precyzyjnie, co zajęło mi sporo czasu. Zobaczymy jaki będzie efekt tej pedantycznej pracy. Jak znowu wyjdą łaty to już naprawdę nie będzie wina mojej niewprawnej ręki

Po wysianiu trawnik podlany. Następnego dwa dni podlał jeszcze deszczyk, więc lepszego rozpuszczenia nie trzeba.

Jaki będzie efekt zobaczymy już lada moment - wrzucę zdjęcia.
Gardenarium 18:01, 06 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Łaty?? - to będzie wina Twojej niewprawnej ręki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 13:44, 09 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Moja trawa ma koło 3 tygodni. Raz koszona. Zastanawiam się czy na jesień zastosować nawoóz. Teraz pytanie: PK (Vila Yara jesienny nawóz do trawy)


- pięciotlenek fosforu (P2O5) rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie: 12%
- pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie (P2O5): 10%
- tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie (K2O): 27%
- trójtlenek siarki (SO3): 2,3%
- zawiera wapń w ilości ok. 13% w przeliczeniu na CaO

czy NPK (Florovit).


NAWÓZ WE Nawóz NPK (SO3) 4,4–5,2–19,0 (25,0) z żelazem.
4,4% (N) azot całkowity;
2,2% (N) azot azotanowy;
2,2% (N) azot amonowy;
5,2% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie;
3,4% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie;
19,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie;
25,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 6,0% (Fe) żelazo całkowite.



Hmmm czy to nie ma znaczenia? Doradźcie proszę.
Gardenarium 19:32, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tam tego aż tak nie analizuję, chemikiem nie jestem, kupuję florovit i sypię. Mam do niego zaufanie i się sprawdza. Wnikanie w takie szczegóły doprowadza do skrajnej przesady, a w ogrodnictwie nie ma nic gorszego od przesady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 20:19, 09 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Zakupię zatem florovit i może za tydzień lub dwa rzucę trochę. Niech sie wzmacnia przed zimną.
ricco1 20:27, 09 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
też kupię po niedzieli Florka....może nie wykupią z leroja wszystkiego)) Tak na marginesie Pani z 60 tys. postem... gdzie Państwo mają siedzibę? Bo ja mieszkam w Grodzisku Maz. więc być może jestem niedaleko) a jakieś drzewka chyba będę potrzebował, więc może bym zajrzał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies