Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

ElzbietaFranka 20:28, 15 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Pani Danusiu bardzo prosze mi odpowiedziec na moj post w "Natura" watku "co to jest" ostatni post. Czy to chwast i unikalny kwiat, szukalam wszedzie odpowiedzi co mi sie wysialo, ale njgdzie takkego kwiatu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Cwieku 21:26, 15 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
W sobotę będę sypal florovit jesienny. Wcześniej trawnik skosze. Z tego co widzę w niedziele ma padać. To dobrze? Słyszałem że nie mozna nawozić jak trawnik jest mokry. A jak to jest z deszczami po sypaniu?
Gardenarium 07:24, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś w sobotę, posyp i podlej.

Chyba do niedzieli nie będziesz czekał z sypaniem?

Wygląda to tak, nie można nawozić granulowanym ani sypkim nawozem mokrej trawy, bo nawóz przykleja się do liści i w takim stanie spali liście. Co innego jeśli aktualnie pada deszcz i nawozisz czyli sypiesz ale jednocześnie deszcz zmywa nawóz, a dodatkowo możesz polewać wodą z węża. Sąsiedzi będą pukać się w głowę patrząc na takie działania, bo nie będą wiedzieli czemu to służy.

Niektórzy, co nie mają wody w studni albo oszczędzają - tak robią, tylko padający deszcz jest gwarancją rozpuszczenia nawozu przy braku wody. Tylko co będzie jeśli deszcz jest zbyt słaby? Spali się trawnik.

Cwieku napisał(a)
Słyszałem że nie mozna nawozić jak trawnik jest mokry. A jak to jest z deszczami po sypaniu?


Nie można nawozić gdy trawnik jest mokry, ale można nawozić gdy podlejesz ten mokry trawnik
Z deszczami po sypaniu jest dobrze. Zaoszczędzisz na podlewaniu, pamiętaj jednak o dolaniu pod drzewami i tam gdzie dociera go najmniej. Nawóz musi być dobrze rozpuszczony aby dotarł do korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 08:37, 16 wrz 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry.
Mam pytanie czy lepiej nawozić nawozem jesiennym Florovit Jesienny czy Yara Vila Jesienny ?
Nadmienie że mam glebę zasadową i w sierpniu nawiozłem yara Mila Complex.

I czym jeszcze mam odżywić glebę żeby trawa ładnie rosła i żebym zmniejszył zasadowość ?
kamikaze111 08:41, 16 wrz 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
RadekM napisał(a)
Dzień dobry.
Mam pytanie czy lepiej nawozić nawozem jesiennym Florovit czy Yara Mila ?


Dla producenta Florovity lepiej jak ich produktem. Dla producenta Yary lepije jak ich. Twoją trawę raczej bzyka czym ją nawieziesz. Weź ten który akurat tańszy i trawa będzie zadowolona tak samo jak Ty.
Cwieku 13:08, 16 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Skoś w sobotę, posyp i podlej.


Nie można nawozić gdy trawnik jest mokry, ale można nawozić gdy podlejesz ten mokry trawnik


Dziękuję za poradę. Pytanie mam, może śmieszne, ale.... czy można nawozić jeśli trawa jest sucha, tzn przeciągnięcie ręką po trawie pokazuje że źdzźbła są suche, ale grunt jest wilgotny???
Zamierzam nawozić siewnikiem, tylko dawkę muszę ustawić, więc pewnie trzeba będize jechać z delikatną zakładką.
ElzbietaFranka 21:40, 16 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Cwieku mozesz siac na suchy trawnik nawet trzeba. Nastepnie dobrze podlej. Czetaj posty poprzednie z nich duzo sie dowiesz i nie bedziesz musial zadawac pytan. Siej jak uwazasz nawet siewnikiem ale jest wtedy ryzyko nierownego nawozenia, przerabialam to i od 3 lat sieje z reki. To jeszcze zalezy jakiej wielkosci ten trawnik bo ja mam ok 3 tys m2. Powodzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
RadekM 06:39, 21 wrz 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Mam pytanie czy odżywić trawnik gdy mam glebę zasadową ph 8.2, żeby też wyrównać ph ?
Gardenarium 06:49, 21 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siarczan amonowy zakwasza, ale jest też nawozem azotowym, a teraz azot to już za późno.
Grozi pleśnią pośniegową, która atakuje trawniki zbyt dużo i zbyt późno odżywione azotem.

Zakwaszanie polecam na wiosnę. W kwietniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 07:02, 21 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Podpowiedzcie kiedy sypnac tym nawozem jesiennym do trawy?od wczoraj tomjuz skrecilem podlewanie trawy na 3 minutki bo juz chlodnawo, rosa....wiec chyba wiecej nie potrzebuje....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies