Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

ricco1 18:13, 12 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Oki...dzieki za info.....tak na marginesie mam wrazenie, ze jak pare razy zaczalem mulczowac a nie tradycyjnie kosic, to jakby wiecej chwastow roznych sie pojawilo na trawie. Teraz od 2 koszen wrocilem do tradycyjnego koszenia i chyba lekko sie poprawia.....czy to zawssze tak jest? Jak nawet koszenie zwykle nie zlikwiduje mi tych chwastow to chyba nie ma sensu uzywac jakichs preparatow do ich wymarcia? Albo zejde na 3 cm koszenia i wtedy bede je przycinal nisko silą rzeczy.
Gardenarium 18:52, 12 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zejście nisko na 3 cm grozi bezowym rżyskiem a nie trawnikiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 20:28, 12 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
To prawda....wiec na 4 trzeba kosic....i kosic....
Gardenarium 07:45, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet wyżej, przetestuj kawałek wyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 22:05, 14 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Zielony ladny trawnik, najlepszy nawoz to florowit wiosenny z azotem i jesienny z potasem.
Do amatorow nie rozdrabniajcie sie jakie skladniki zawiera dany nawoz, bo we wszystkich jest to samo tak jak w lekarstwach tylko pod inna firma.
Zielony kos co tydzien nawet 1 centymetr to warto trawa sie krzewi (mam na mysli 1 cm sciecie przy koszeniu).
Ja przewaznie kosze na 5-6 cm wysokosci ale co tydzien, trawnik 3 rok.
Pytanie czy ten nawoz ktory siales to wiosenny, bo wtedy jesienny rozsyp gdzies polowie pazdziernika. Nie zostawiaj na zime wysokiego trawnnika bo pod sniegiem wylezy. Ale z tym jesiennym to musisz uwazac. obserwuj czy go siac, jak jeszcze bedzie dzialal te wiosenny, zeby nie przedobrzyc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zielony 15:51, 15 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
@ElzbietaFranka

Dzięki. Nawóz, który sypałem był wiosenny. Kosić to ja teraz muszę co 2-3 dni (na wys. 4 cm zawsze) - trawa w końcu zaczęła porządnie rosnąć i wygląda pięknie

Nad jesiennym się jeszcze zastanowię. Świadomość niskiego skoszenia na zimę mam.



\

Gardenarium 19:20, 15 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na zimę skoszenie, ale nie niskie, takie samo. Chodzi o nie pozostawienie na trawniku liści i zbyt długich źdźbeł trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 20:09, 15 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Jeszcze raz bardzo ladny pielegnuj tak dalej. Ostatnie zdjecie koncowki trawy to rosa czy tempy noz.pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:17, 15 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Zauwazylam jeszcze, ze w doniczkach masz tuje szmaragd, jezeli nie bedziesz ich wysadzal do gleby a dobrze by bylo aby je zadolowac jezeli doniczki sa nie za wielkie, to je przynajmniej podlewaj na zime jezeli sa posadowione od poludniowej strony. Zreszta przeczytaj w internecie co robic z tujami w doniczkach zima, bo szkoda aby sie zmarnowaly.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zielony 20:19, 15 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
@ElzbietaFranka

Zdjęcie robione rano. Widać krople rosy.

@Gardenarium

Oczywista. Niskie znaczy 4 cm bo tak zwyczajowo teraz koszę. Długość wygląda na optymalną dla mojej trawki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies