Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 21:05, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem właścicielem i założycielką tego portalu, więc ilość postów nie powinna dziwić Poza tym mam na koncie 550 artykułów na stronie głównej. Siedziba jest blisko Grodziska. Drzewek nie sprzedajemy, nie mamy centrum ogr. Wykonujemy usługi zakładania i projektowania ogrodów i inne, związane z tą działalnością. Rośliny przywozimy do ogrodu. Nasz zakres działania jest na naszej firmowej stronie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:08, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wielkie koncerny pracują nad składem nawozów, zapewne każdy nawóz jest w swoim rodzaju. Chcąc je porównać podzielcie trawnik sznurkiem i po jednej stronie posypcie jednym nawozem a drugi - innym. Efekty pokażcie co tydzień.

Będziecie mieli wkład naukowy. Ja takich badań nie przeprowadziłam. Nie miałam kiedy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielony 08:17, 11 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Wracam tydzień po wysianiu nawozu.

To był mega głód.

Niech zdjęcia mówią same za siebie.

Przed:





Po:




Gardenarium 09:05, 11 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze są łaty, ale lepiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 09:29, 11 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Jaki nawoz sypales ZIelony?
Zielony 10:03, 11 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Nawóz Florovit Mistrzowski Trawnik (16% azotu). Jakieś punktowe miejsca do kosmetycznej poprawki są. Dziś będzie koszenie więc podsypię je resztką nawozu która mi została.
ricco1 10:58, 11 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Sprohuje go na wiosne moze. Tak na marginesie, kupilem juz ten yara vila jesienny i poniewaz mamy juz 10 wrzesnia, to czy warto nim raz sypnac teraz i np za miesiac drugi raz czy tez odczekac z tydzien/dwa i sypnac tylko raz?
Zielony 09:53, 12 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
A to dzisiejsze zdjęcia, po wczorajszym popołudniowym koszeniu (4 cm). W te gdzieniegdzie widoczne jasne punkty sypnąłem wczoraj jeszcze delikatnie resztką nawozu, który został mi z wysiewania.









Przyznam się, że po raz pierwszy czułem satysfakcję z koszenia - rzeczy, których wcześniej nie było: intensywny zapach świeżo skoszonej trawy, jej ilość w koszu kosiarki i wygląd całości po wykonanej pracy. Trawa się mocno zagęściła - ewidentnie ruszyło krzewienie.

W zasadzie to dopiero teraz (~ 2 miesiące po wysianiu) trawnik zaczął porządnie wyglądać



ricco1 17:15, 12 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Sluchajcie to jak z tym nawozem jesiennym? Odczekac chwile i tylko raz sypnac na poczatiu paxdziernika czy juz teraz sypnac a za miesiac drugi raz?
Gardenarium 17:53, 12 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raz sypnąć i koniec.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies