Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

RadekM 18:43, 02 cze 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
mamtu napisał(a)
A nie ma za sucho? Mój zaczął tak wyglądać, gdy odpuściłam podlewanie.


Ale to na fragmentach trawnika ??

I uratował się jak zwiększyliście podlewanie ?
mamtu 18:50, 02 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
U nas takie ciemno suche plamy zaczęły się robić przy chodniku, przy wszystkich obrzeżach. Tam, gdzie beton 'wypijał' wodę. Na początku też myślałam, że może to przenawożenie. Dwa dni później już nie było co zbierać, bo trawa uschła na wiór. Teraz podlewam te miejsca częściej niż resztę trawnika. Trawa się odrodziła.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
RadekM 18:53, 02 cze 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
mamtu napisał(a)
U nas takie ciemno suche plamy zaczęły się robić przy chodniku, przy wszystkich obrzeżach. Tam, gdzie beton 'wypijał' wodę. Na początku też myślałam, że może to przenawożenie. Dwa dni później już nie było co zbierać, bo trawa uschła na wiór. Teraz podlewam te miejsca częściej niż resztę trawnika. Trawa się odrodziła.


ja nawiozłem tak jak napisałem powyżej i po tygodniu skosiłem i przez kilka dni chwaliłem sie ładni zieloną trawką a dziś załamanie.

Jak to uratować ???
mamtu 19:15, 02 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Jeżeli te fragmenty rzeczywiście są przeschnięte to podlewać. Powinno pomóc.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Zielony 09:55, 05 cze 2017

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
@RadekM

Ja u siebie w ostatnich (słonecznych / upalnych dniach) zauważyłem podobne objawy co u Ciebie, tylko w dużo mniejszej skali. Pojawiły się u mnie place trawy o innym, dziwnie ciemniejszym zabarwieniu i z (nie wiem jak to dokładnie opisać) dziwnym "połyskiem". Trawnik w tych miejscach był bardzo podatny na deptanie, tzn. gdy stanęło się nogą to źdźbła nie były sprężyste, tylko prawie trwale poddawały się stopie, nie powracając do pierwotnej pozycji. Trawnik również był świeżo po nawożeniu (z 5 dni wcześniej).

Z racji tego, że powyższe objawy miałem już kiedyś przy opasce z kostki w podobnych okolicznościach (nawożenie i gorąca aura w kolejnych dniach) i wówczas pomogło lanie wody, także i teraz stwierdziłem, że dam trawie więcej wody. Podlewanie ręczne i wczorajsze burze dziś przyniosły wizualną poprawę. Co prawda widać, że trawa w tych miejscach dostała w kość, ale idzie ku dobremu.

Wnioskuję z powyższego, że po nawożeniu trawy, gdy dostanie ona sporą dawkę żarcia, konieczne jest dostarczanie dużej ilości wody w kolejnych dniach, gdyż jej niedobór w taki właśnie sposób zaczyna się objawiać. U mnie dochodzi niestety ciężka, tłusta ziemia, która w gorące dni dodatkowo pogarsza sytuację.

Jestem ciekawy jak u Ciebie rozwinie się sytuacja - daj koniecznie znać.
kariko 11:15, 05 cze 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,
przepraszam, jeśli pytam o coś, co już gdzieś jest napisane.

Trawnik dopiero co zasiany, są już pierwsze wschody.

Kiedy pierwsze nawożenie?

Po 1 koszeniu? Saletrą amonową czy wapniową?

Potem rozumiem, że nawóz wieloskładnikowy.

Chciałam zapytać o pierwsze nawożenie - kiedy i czym?

Dziękuję bardzo
Gardenarium 20:06, 05 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsze nawożenie po drugim koszeniu. Saletra w marcu-kwietniu. Nie teraz. Pierwsze nawożenie ale istniejącego trawnika. nie sianego teraz.

teraz nawozisz wielskłądnikowym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kariko 08:15, 06 cze 2017

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie
Trawik 22:17, 06 cze 2017

Dołączył: 05 cze 2017
Posty: 8
Spotkalem sie z czyms takim jak Humus Papka - czy ktos to stosowal na trawnik? Podlacza sie węża z woda do pojemnika i leje na trawe - jakie to daje realne (sprawdzone) efekty?
Krys 23:44, 07 cze 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
zapisuje watek poczytam jutro
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies