Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

magnolia 09:54, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
czytam że i dyskontowe zakupy też pomylone. Zgroza!
U mnie te ineternetowe w tym roku ok, w zeszłym na 80 czosnków różowych połowa zakwitła na żółto- aż zęby bolały od połączenia.
____________________
monteverde 10:00, 28 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
magnolia napisał(a)


ale to śliczne!
twoja wsciekłośc tulipanową rozumiem, mam to samo. Moje fioletowe tulipany okazły sie czerwone, czarne królowe to zwykłe klasyki czerwone i część pomarańczowych zarażonych jakąś chorobą zielone kwitna na różowo.... a najgorszy jest mój M. który mówi że przecież ładne, że wiosnenne cebulki powinny być kolorowe i żebym się przestała czepiać. Część z nich wywaliłam, żeby nie przeklinać pod nosem. Ale sama jestem sobie winna- to zakupy z targów ogrodniczych w Skierniewicach, od panów ze skrzyneczkami. Tak mi się podobały tam te dorodne cebule.

Pąki Exotic E są inne niż u Ciebie- bardzo szybko pękają, nie sa smukłe, tylko okragłe. Moje z Biedro już kończą kwitnąć

Bardzo lubię te narcyzy, mam też żółte, a na drugi raz kupuj w sprawdzonych źródłach , bo gdyby coś to zawsze możesz reklamować kwiatek na dobry dzień zostawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mirka 11:00, 28 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tesiu kiedy sadzisz ogórki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 11:27, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
magnolia napisał(a)


ale to śliczne!
twoja wsciekłośc tulipanową rozumiem, mam to samo. Moje fioletowe tulipany okazły sie czerwone, czarne królowe to zwykłe klasyki czerwone i część pomarańczowych zarażonych jakąś chorobą zielone kwitna na różowo.... a najgorszy jest mój M. który mówi że przecież ładne, że wiosnenne cebulki powinny być kolorowe i żebym się przestała czepiać. Część z nich wywaliłam, żeby nie przeklinać pod nosem. Ale sama jestem sobie winna- to zakupy z targów ogrodniczych w Skierniewicach, od panów ze skrzyneczkami. Tak mi się podobały tam te dorodne cebule.

Pąki Exotic E są inne niż u Ciebie- bardzo szybko pękają, nie sa smukłe, tylko okragłe. Moje z Biedro już kończą kwitnąć

Tak, już pisałam, że moje podejrzenia okazały się słuszne - to nie są Exotic, zwykłe klasyki kremowe.
O wściekłości już nic nie napiszę, bo dałam słowo harcerza, że nudzić w tym temacie już nie będę
Marta, obiecałaś wątek załozyć? Czy tylko mi się wydaje? Załóż, pliss
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:29, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
monteverde napisał(a)

Bardzo lubię te narcyzy, mam też żółte, a na drugi raz kupuj w sprawdzonych źródłach , bo gdyby coś to zawsze możesz reklamować kwiatek na dobry dzień zostawiam

A czy to wiadomo, które są sprawdzone?
W ub. roku w be...xie kupowałam lilie białe - okazały się być żółciutkie jak kaczuszka
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 11:33, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Mirka napisał(a)
Tesiu kiedy sadzisz ogórki

???
Nigdy nie sadziłam ogórków, zdarzało mi się siać. ale nie planuję.
Miejsca niet.
Chyba, że ogródek Babci Danusi zaanektuję
Ale to jeszcze niepewne.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tusiala 13:14, 28 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ależ on mi się podoba. Pisałam już, że mi się podoba?
W Selgrosie? sprawdzę
Tulipanki mimo wszystko piękne. One nic nie winne, że ich nie chcesz. Nie bądź zbyt okrutna do nich ale te Exotic.................
Nikita 17:18, 28 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ale Tess ty masz tempo....dopiero co zdarzyłam napisać u Caroli o "pończochowych" łapkach na nasionka a tu po 2 minutach odpowiedź u mnie...ekspress-kobitka.

Przebiegłam się troszkę u ciebie po ogródku i widziałam twoje niezapominajki + tulipany...no faktycznie angelique to nie są... Ale za to ta biała kompozycja po prostu cudo!!!!!!!


No i domek dla owadów też masz śliczny!
Buziaki przesyłam.

PS. muszę spisać sobie od ciebie kilka nazw tulipanków i jesienią zakupić, bo śliczne są!!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Madzenka 19:31, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tess napisał(a)


Widziałamu Ciebie, że masz te same w donicach. Ale chyba tylko kilka sztuk? Ja mam 110 Wyobrażasz sobie? 110 sztuk tego szkaradztwa?
Brzydkie są okropecznie. Nawet nie mam pomysłu, co z nimi zrobić po wyciepaniu.
Czerwone oddam siostrze, bo choć są w kolorze, który się "kłóci" u mnie ze wszystkim, to jednak piekne są. A to... brrrr...

Chyba jednak zażądam zwrotu kasy. Wprawdzie o to, że angielique są małe nie mogę mieć pretensji, bo wiadomo było, ze cebulki małe i w dużej promocji.
Ale dwie pomyłki u tego sprzedawcy mi się trafiły (na razie, bo nie wiem jeszcze co z jeszcze jednymi tulipanami).

Już wiem, że nie mam exotic emperior Nie mam nawet liliokształnych, czego żałuję.
To są zwykłe kremowe tulipany. No cóż, nalezy się cieszyć, że kremowe Mogło być gorzej
Dziwie mnie tylko fakt, że exotic kupowąłam i w Janinie i w L. I wszystkie są takie same.


Kremowe mogą sie zrobic białe. Mam sapporo, najpierw są kremowe a potem robią sie biale, czego Ci zycze.
Ja doliczyłam sie zamiast 20 szt angelique tych szkaradnych żóltych z czerwonym paskiem , ktore wsadziłam na rabatę w biało-rózowo-bordowej kompozycji... Wyrwę i dosadze do żółtych... Bo do donic to się moje pseudo angelique to niemal nie nadają... Niedlugo zamienie je surfiniami
Tesiu dzieki forum zdobywamy wiedzę i już wiemy, że nie cena ale dostawca i wielkosć cebul jest ważna. Dziwi mnie to bo od tylu lat sadze tulipany i takich wpadek nigdy nie zaliczylam jak od tej firmy....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:32, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tess napisał(a)

A czy to wiadomo, które są sprawdzone?
W ub. roku w be...xie kupowałam lilie białe - okazały się być żółciutkie jak kaczuszka


O kruca bomba...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies