Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

ewa004 21:33, 27 kwi 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Jak można mieć tak obrzydliwie pięknie !!!!no jak !!!!

Kurna cudownie te tulipki i donice (właśnie gdzie je kupowałaś ) i domek dla owadów ...i wszystko takie piękne
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
zbigniew_gazda 06:34, 28 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
E tam Teresko jest ślicznie. W jesieni kup inny odcień lub kolor inny i zrób plamy dwu lub trzy kolorowe.
Zobacz u mnie- kupowałem w Obi i są takie jak na opakowaniu narysowali. Staram się aby nie kupować roślin w internecie. Muszę widzieć co biorę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Tess 09:27, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Marzena2007 napisał(a)

Tesiu ja bym żadała zwrotu kasy. Mam te tulipany i nawet mi do żóltej rabaty nie pasują. Są takie mdłe... Rozumiem Twoją wściekłość, bo miały być angelique...

Mamy od tego samego dostawcy... I ja nie rekomenduję, bo jego angelique nawet w połowie nie są takie jak moje z poprzednich sezonów. Mam dwa żrodła sprawdzone cebul i już na żadną promocje w innych sklepach się nie skusze....
Moje black hero identyczne... Mialy byc pełne czarne obok queen of the night... I efekt widać ale przynajmniej tonacja kolorystyczna odpowiednia

Tesiu i na pąki exotic to mi nie wyglądają, bo exotic juz od dawna kwitną u mnie i Any Art ( a przecież ma klimat taki jak u Ciebie)? Ale poczekajmy. Teraz jest czas dla pąków liliokształtnych tulipanów


Widziałamu Ciebie, że masz te same w donicach. Ale chyba tylko kilka sztuk? Ja mam 110 Wyobrażasz sobie? 110 sztuk tego szkaradztwa?
Brzydkie są okropecznie. Nawet nie mam pomysłu, co z nimi zrobić po wyciepaniu.
Czerwone oddam siostrze, bo choć są w kolorze, który się "kłóci" u mnie ze wszystkim, to jednak piekne są. A to... brrrr...

Chyba jednak zażądam zwrotu kasy. Wprawdzie o to, że angielique są małe nie mogę mieć pretensji, bo wiadomo było, ze cebulki małe i w dużej promocji.
Ale dwie pomyłki u tego sprzedawcy mi się trafiły (na razie, bo nie wiem jeszcze co z jeszcze jednymi tulipanami).

Już wiem, że nie mam exotic emperior Nie mam nawet liliokształnych, czego żałuję.
To są zwykłe kremowe tulipany. No cóż, nalezy się cieszyć, że kremowe Mogło być gorzej
Dziwie mnie tylko fakt, że exotic kupowąłam i w Janinie i w L. I wszystkie są takie same.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:29, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Rench napisał(a)

Te liściska to sa od tych tulipanów,czy to czosnkowe ? Pięknie to wyglada.

Też mam kilka pomyłek,ale nie są tak drastyczne
Zamiast żóltych mam fuksjowe tulipany,ale nie mieszalam ich z innymi więc nie narobiło sie co bądż.

Kilka innych też mnie miło zaskoczy,bo nie pamiętam żebym takie kupowała,ale coż nawet są ładne
Ale ja kupowałam w różnych miejscach,więc za bardzo nie pamiętam,które gdzie

Liściska są od czosnków, kóre zastapią tulipany ale też od ziemowitów (te na pierwszym planie, bardziej zielone).
Fuksjowe to ładne Może chcesz zamienić na bladożółte szkaradztwo z czerwonym paskiem?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:30, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
beta napisał(a)
OMG ile tulipanów!!!!!...cudnie masz Teresko...buziaki niedzielne

Gdyby mi wyszły te w balii, to dopiero byłoby dużo
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:37, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
zawitka napisał(a)
Tereska Witaj bo dawno nie byłam cudne tulipany naewet z pomyłkami ha ha Slicznie wsystko rośnie więć -------nie becz kochanie ha ha /to do Twego uroczego niezadowolenia/. Domek dla robaczków -tak mówią moje wnuki /zamieszkały i pytanko czy on wisi na słonecznej scianie ?????/Pozdrawiam cieplutko OOy----czekają

Urocze niezadowolenie - piekne określenie
Co, kwękam za bardzo?
Wybaczcie to moje kwękanie, ale tyle pracy włożyłam w to, by było pieknie (o kasie nie wspominając) i tak bardzo czekałam na tulipanową feerię a tu tyle rozczarowań...
Już nie będę! Obiecuję Słowo harcerza!

Domek dla owadów wisi na południowej ścianie, ale słońce jest tam tylko około południa, bo wcześniej jest zacienione od drzewa, a potem cień daje milin na pergoli. Ale nie jest to mocny cień, taki rozproszony (na razie, bo milin dopiero wypuszcza listki).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:39, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
JulkAd napisał(a)


Ja też tak kcem.....a Ty nie?, pomyłka czy nie mnie "siem" podoba....

Julka, te białe mi się podobają i to bardzo
Nie mogę patrzeć na to szkaradztwo:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=381
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:42, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
ewa004 napisał(a)
Jak można mieć tak obrzydliwie pięknie !!!!no jak !!!!

Kurna cudownie te tulipki i donice (właśnie gdzie je kupowałaś ) i domek dla owadów ...i wszystko takie piękne

Powiedziała ta, co nie ma pięknie
Donice kupiłam w polnixie. Domek zrobił eM. Z szuflady starego biurka.
I obiecał, że zrobi mi jeszcze jeden - zawiśnie na słupku altany.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:45, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
zbigniew_gazda napisał(a)
E tam Teresko jest ślicznie. W jesieni kup inny odcień lub kolor inny i zrób plamy dwu lub trzy kolorowe.
Zobacz u mnie- kupowałem w Obi i są takie jak na opakowaniu narysowali. Staram się aby nie kupować roślin w internecie. Muszę widzieć co biorę.

Zbyszku, ale ja mam pomyłki w zakupach internetowych, ale też w zakupach sieciowych.
Kupowałam w L. i w Janinie exotic experior i mam zwykłe kremowe.
Widziałam, co brałam, ale nie wiedziałam, co wzięłam


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
magnolia 09:53, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tess napisał(a)


Aśka, z Tobą wogóle nie gadam.
Gdzie zdjęcia z twojego ogrodu???

Mam nie tylko tulipany







ale to śliczne!
twoja wsciekłośc tulipanową rozumiem, mam to samo. Moje fioletowe tulipany okazły sie czerwone, czarne królowe to zwykłe klasyki czerwone i część pomarańczowych zarażonych jakąś chorobą zielone kwitna na różowo.... a najgorszy jest mój M. który mówi że przecież ładne, że wiosnenne cebulki powinny być kolorowe i żebym się przestała czepiać. Część z nich wywaliłam, żeby nie przeklinać pod nosem. Ale sama jestem sobie winna- to zakupy z targów ogrodniczych w Skierniewicach, od panów ze skrzyneczkami. Tak mi się podobały tam te dorodne cebule.

Pąki Exotic E są inne niż u Ciebie- bardzo szybko pękają, nie sa smukłe, tylko okragłe. Moje z Biedro już kończą kwitnąć
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies