Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 12:15, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paniprzyroda napisał(a)
Zapomniałam napisać u siebie. Doświadczenie z Rubensem mam żadne, bo kupiłam dwie sztuki w CO wiosną. Posadziłam je w złym miejscu, bedę jesienią przesadzać, Kasia Bawarska podpowiedziała mi, że znoszą wiele Doczytałam w necie, że kwitną na dwuletnich pędach, więc chyba rzeczywiście ciąć ich nie będę. Zakwitł mi jeden kwiatek, teraz widzę drugi pączek. Pozdrawiam.


Moje trzy dały mi tylko jeden kwiatek ale to pewnie moja wina, bo strasznie długo rozmyślałam, gdzie je posadzić, siedziały w doniczkach.

Co do cięcia, to doczytałam, że Montany trzeba ciąć po kwitnieniu...

Cytuję:
Cięcie powojników kwitnących wiosną
Gatunki i odmiany kwitnące wczesną wiosną zawiązują pąki kwiatowe już w poprzednim roku. Przycięcie tych powojników wiosną, tuż przed kwitnieniem, spowodowało by usunięcie zawiązanych pąków kwiatowych i ostatecznie bardzo słabe kwitnienie. Dlatego cięcie trzeba przeprowadzić zaraz po kwitnieniu, zanim zawiążą się pąki kwiatowe na następny rok. Gdy tylko rośliny przekwitną usuwamy słabe i zaschnięte pędy oraz, jeżeli roślina zbyt się zagęściła, przerzedzamy również te zdrowe. Tej grupy powojników nie należy ciąć zbyt radykalnie, a czasem cięcie w ogóle nie jest konieczne.

W ten sposób przycinaj: powojnik alpejski (Clematis alpina) 'Columbine', 'Constance', 'Pink Flamingo', 'Ruby'; powojnik wielkopłatkowy (Clematis macropetala) 'Blue Bird', 'Lagoon', 'Markham's Pink'; powojnik górski (Clematis montana) 'Rubens', Freda', 'Mayleen'.

http://poradnikogrodniczy.pl/powojniki_cz2.php


Oczywiście nie zrobiłam tego Chyba zrobię teraz.
Ciąć czy nie? Co radzicie, dziewczyny?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:16, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kindzia napisał(a)
Zachwycam się kopytnikiem nieustająco, ale u mnie nie ma dobrego miejsca na niego...z chęcią bym wywaliła barwinka! To wszędzie się panoszy i nic mu nie straszne. Taki kopytniczek...ale nie da rady na słońcu
Pięknie wygląda z chochlą...też bym chciała


Kasiu, nigdzie nie masz półcienia?
Bo u mnie to on w półcieniu rośnie, czyli słońce ma od 14.00.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:19, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
makkasia napisał(a)

Tess dziękuję za te zdjęcia - nareszcie mam jako takie wyobrażenie o Twoim klimatycznym gąszczuświetnie to wygląda.
Rabata z zawilcami zachwyca
U mnie zawilce mają rdzawe liście, nie wszystkie ale tak pół na pół
Były trzy sadzonki ostały sie dwa w tym tylko jeden jest słusznych rozmiarów ale kwitną obie co ja robie nie tak?
Przedogródek z niebieską Warszawą miodzio Mam to samo z autami rozróżniam tylko te z mojego dzieciństwa
Ja hconę mam drugi sezon i rzeczywiście nie oszałamiają wielkością posadziłam obok miodunkę i już pożera trawę Czekam na 3 rok tej trawki bo u Ciebie piękna z tym kopytnikiem
ściskam


Pokaż u siebie te rdzawe liście. To może być jakaś grzybówka. Albo przypalenie słoneczne.
Ja profilaktycznie kilka razy w roku stosuję oprysk przeciewgrzybiczy na wszystkie rosliny. Na zawilce też.
Hakone zaszaleje, zobaczysz.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:22, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Milka napisał(a)
Świetnie widać z balkonu ten twój nutkajski nieustannie mnie zachwyca ile ma lat, moje jakoś powolutku rosną, raptem z 1m mają


Irenko, mój nutkajski ma ponad 20 lat. Ale jest już wyższy od domu (a dom dwupiętrowy, z podpiwniczeniem i mieszkalnym poddaszem)
Cierpliwości, przecież dopiero co je sadziłaś Za dwa-trzy lata Twoje będą już piękne, zobaczysz. Nie tak wielkie, jak mój, ale będzie już na czym oko zawiesić
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kondzio 12:23, 25 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bardzo mi sie podoba to połączenie kopytnika sliczny masz ogród
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Milka 12:26, 25 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)


Irenko, mój nutkajski ma ponad 20 lat. Ale jest już wyższy od domu (a dom dwupiętrowy, z podpiwniczeniem i mieszkalnym poddaszem)
Cierpliwości, przecież dopiero co je sadziłaś Za dwa-trzy lata Twoje będą już piękne, zobaczysz. Nie tak wielkie, jak mój, ale będzie już na czym oko zawiesić


No to mnie pocieszyłaś, lubię ich pokrój moje teraz mają 3 lata to masz giganta, pamiętam, jak go od dołu podcinałaś przedogródek i mnie zachwyca
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 12:27, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Magda70 napisał(a)


Hosta fajnie rozjaśnia tę rabatę. I prawdopodobnie jest to odmiana, która radzi sobie w słońcu skoro teraz tak wygląda... Mnie się widzi.

O, dziękuję dobra Kobieto Jesteś jedyną, która zauważyła moje pytanie.
No właśnie tak mnie kusi, żeby rozjaśnić.
Gdyby ta hosta dała radę, byłoby fajnie.
Myslę jeszcze o żółtej trawce (zapomniałam nazwę). Mam jej dużo, byłby natychmiastowy efekt. Tylko że tam wszędzie mam trawki, więc nie wiem, czy nie przesadzę (w znaczeniu przesady, nie przesadzania)
Postaram się zrobić fotki poglądowe i zapytam Cię o zdanie, OK?


A bergenia Twoja będzie taka za rok. Przecież moją rok temu sadziłam. Z własnych sadzonek.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 12:29, 25 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Magda70 napisał(a)


Tess....no bosko ten przedogródek się prezentuje. I to auto jak się wpasowało. Cudnie! Doczytałam, że to eMa zabawka...


Przedogródek to zasługa Danusi, według jej projekciku zrobiłam. Tylko kopytnik jest zamiast bordowych zurawek.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Magda70 12:34, 25 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tess napisał(a)


Nie chce mi się wychodzić z domu, więc zrobiłam fotki z balkonu




To fajnie, że nie chciało Ci się wychodzić...lubie takie zdjęcia z wysokości Tak jak u mnie ktoś pisał od razu widać co i gdzie i jak
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Milka 12:34, 25 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)

O, dziękuję dobra Kobieto Jesteś jedyną, która zauważyła moje pytanie.


też zauważyłam, ale stale sama mam problem, przenoszę z flanki na flankę i az boję się coś doradzać

edit; ale ewidentnie jest lepiej, bo jaśniej sa hosty minaiturki, takie złociutkie, które uwielbiają słońce, im więcej tym bardziej złote
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies