Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

leon60 08:39, 24 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Przedogródek robi wrażenie a mnie coraz bardziej nachodzi na hakone
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mirka 08:52, 24 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Warszawa mój rocznik ja też jeszcze w dobrym stanie eM o mnie dba hihi A propo pielenia ja na rabatach żadnego zielska nie widzę Pozdrawiam Tess w pochmurny niedzielny poranek
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 09:59, 24 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paniprzyroda napisał(a)
Przedogródek boski Kopytnik znakomicie rośnie u Ciebie. Kiedyś miałam sadzonkę, ale zaginęła, może miał za sucho. Zostawiam pozdrowienia


A dziękuję
Ale to zasługa Danusi, to jej projekt. Zamieniłam tylko bordowe żurawki na kopytnik.
Kopytnik rośnie pięknie, choć od 14.00 jest na rabacie słońce. Ale zaraz po posadzeniu trochę jednak grymasił.
Zdjęcie z sierpnia ub. roku.



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:04, 24 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
leon60 napisał(a)
Przedogródek robi wrażenie a mnie coraz bardziej nachodzi na hakone


Hakone jest rewelacyjne, sadź.
Trzeba trochę poczekać, bo ona potrzebuje rok-dwa, żeby się rozbujać.

Rabatę robiłam w 2012 roku.

Tak hakone wyglądała w sierpniu 2013.



A tak teraz.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:12, 24 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mirka napisał(a)
Warszawa mój rocznik ja też jeszcze w dobrym stanie eM o mnie dba hihi


I prawie mój

Mirka napisał(a)
A propo pielenia ja na rabatach żadnego zielska nie widzę Pozdrawiam Tess w pochmurny niedzielny poranek


Miła jesteś, że przymknęłaś oko Ja widzę.

U mnie pada, niestety. A zamierzałam oprysk dziś przeciwgrzybiczny zrobić, bo czytam że bukszpany ludziom padają.

Nie chce mi się wychodzić z domu, więc zrobiłam fotki z balkonu



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jambosana 10:28, 24 sie 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Przedogródek bajeczny! Połączenie kopytnika z żółtościami hakone i żurawki wspaniałe. Dobrze, że nie dałaś bordowej żurawki byłoby za pstrokato.
obejrzałam zdjęcia z przed 2 lat i te obecne. Dużo pracy,ale efekt jest -dojrzały,zadbany ogród.
Ja 3 lata temu założyłam warzywnik w cienistym miejscu...no i go właśnie likwidowałam.Na tle żywopłotu z cisów posadziłam hosty siebolda elegance przed nimi hakone macra aureola, a pomiędzy bluszcz,bo go mam, a nie chciałam wydawać za dużo pieniędzy. Odwołuje się do twojego doświadczenia z hakone,da radę z tym bluszczem?. Dosadziłam tam jeszcze małą żółtą żurawkę własnej produkcji.Mogę rozmnożyć więcej,ale nie wiem czy da radę... Pnącza są takie ekspansywne...
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Juzia 12:51, 24 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38606
Tess napisał(a)


Jak Ty się uchowałaś, że kultowego auta PRL-u nie znasz?

To zabawka mojego eMa Warszawa M-20, rocznik 1963.


Ja fiata od łady nie odróżniam
Ale z nowszymi już u mnie lepiej

Pogratuluj eMowi cacuszka
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tess 22:41, 24 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
jambosana napisał(a)
Przedogródek bajeczny! Połączenie kopytnika z żółtościami hakone i żurawki wspaniałe. Dobrze, że nie dałaś bordowej żurawki byłoby za pstrokato.
obejrzałam zdjęcia z przed 2 lat i te obecne. Dużo pracy,ale efekt jest -dojrzały,zadbany ogród.
Ja 3 lata temu założyłam warzywnik w cienistym miejscu...no i go właśnie likwidowałam.Na tle żywopłotu z cisów posadziłam hosty siebolda elegance przed nimi hakone macra aureola, a pomiędzy bluszcz,bo go mam, a nie chciałam wydawać za dużo pieniędzy. Odwołuje się do twojego doświadczenia z hakone,da radę z tym bluszczem?. Dosadziłam tam jeszcze małą żółtą żurawkę własnej produkcji.Mogę rozmnożyć więcej,ale nie wiem czy da radę... Pnącza są takie ekspansywne...


Beatko, ale ja te bordowe żurawki posadziłam Pomimo wewnętrznych oporów (czułam, że to nie jest w moim stylu). Dopiero póżniej zmieniłam.

Och, moje doświadczenie z hakone jest żadne, mam je dopiero trzeci rok.
Wiem jednak, że bluszcze zagłusza wszystko. Tu doświadczenie mam wieloletnie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 22:44, 24 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Juzia_G napisał(a)


Ja fiata od łady nie odróżniam
Ale z nowszymi już u mnie lepiej

Pogratuluj eMowi cacuszka

To zupełnie odwrotnie jak u mnie: ja odróżniałam Warszawę, Syrenę, Małego i dużego fiata, ładę, wartburga i poloneza oraz mercedesa, jeśi się takowy pełnoletni na ulicy zdarzył Potem przestałam odróżniać samochody.
Pogratulowałam, eM dziękuje
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 22:56, 24 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38606
Ja nie odróżniam tych co mi się nie podobają....ale ta Warszawa zrobiła na mnie wrażenie.
No cóż...starzeję się
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies