Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 08:10, 26 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Buziam, Agentko

Kasiu z Lubczyka - no nie da rady nic w tygodniu robić, też mnie to męczy, że musze do soboty czekać. A kawiatków sama jestem bardzo ciekawa. Wiem, jak wyglądają, widziałam w realu, ale czy się dobrze zakomponują na rabacie?

Krzysztof z Puszczy - malutki ze mnie spec od chemii w ogrodzie

Asiu - telepatia, jak nic

Aniu Monte - jak to "pąków nie otworzą"? To kamasja kwitnie też jesienią?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agniecha973 08:23, 26 lis 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Poczytałam o sadzeniu kamasji, he he. Śmieję się, ale tak naprawdę to nie jest mi daleko do tego sposobu działania
Cebulowe do donic!!! Zapomniałam! Leżą w piwnicy (a miałam już żadnych cebulowych do donic nie wtykać). Pozdrówka.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 08:33, 26 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Siarczan potasu i towar eksportowy. Mus zapisać te łyżeczki. I zastanowić się nad swoim towarem eksportowym - co by to mogło być? Ależ tu przyjemnie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 09:13, 26 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tess czytam u Ciebie o planach ogrodowych, twoerezniu ogrodu trzy sezony i efekcie na jednej rabacie. mama wrażenie że mam tak samo, albo nawet mniej, że wciąż coś czeka u mnie na ostateczny lifting, a najczęściej na wielką przewrotkę.
czasem spogladam na ogród i myślę że pracujemy, pracujemy, a wszytsko w powijakach. Wtedy mój M. się na mnie wścieka że czarna strona mojej natury ze mnie wylazała, że'spójrz ogród prawie gotowy'.No to się zamykam i tylko go pod nosem obrzucam obelgami że cholerny optymista,oslepł chyba.
I tak ciągniemy kolejny sezon.

A o kamasji napiszę u Ciebie, bo spore jest zaintersowanie nią- dziewczyny i pojedyncze chłopaki kamasję w pełnym słońcu sadźćie tylko jak macie wilgotną ziemię. Jak macie suszej, łatwo przesycha, koniecznie w półcieniu
____________________
Toszka 09:17, 26 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
....a miało u mnie nie być kfiutków... a miało...
a wy tu tak kusicie
i jeszcze na niebiesko...
nie, no po prostu zła jestem...
i jeszcze Magnolia pisze, że na wilgotną ziemie ta kamasja...
może do wiosny zapomnę....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
laurowisnia 10:15, 26 lis 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Toszka, to ja napiszę, że ma swoje wady, kwitnie krótko i lubi się pokładać, ale mam tą zwykłą więc jak dziewczyny napiszą, że odmianowe są w tym względzie lepsze to nic na to nie poradzę.
Mam kępę wsadzoną właśnie przy czosnkach i jak pamiętam to przekwita jak czosnki otwierają swe główki.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
magnolia 10:27, 26 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
laurowisnia napisał(a)
Toszka, to ja napiszę, że ma swoje wady, kwitnie krótko i lubi się pokładać, ale mam tą zwykłą więc jak dziewczyny napiszą, że odmianowe są w tym względzie lepsze to nic na to nie poradzę.
Mam kępę wsadzoną właśnie przy czosnkach i jak pamiętam to przekwita jak czosnki otwierają swe główki.

własnie to chyba zależy od miejsca w którym rosnie- u mnie ( sama gatunek, bez odmiany) nigdy się nie kładzie, stoi sztywno i spotyka się z czosnkami Purple Sensation- to połaczenie ze zdjęcia własnie. Te czosnki są wczesne, sporo wczesniejsze niż wiekszość innych

____________________
Kondzio 10:30, 26 lis 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
O Tess gratuluję 500 stron buziam wysyłam hi hi hi

Moja tegoroczna miłość


____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
bdan 10:32, 26 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Gratki na 500


Życzę, żeby wszystkie plany przyszłoroczne został zrelizowane
laurowisnia 10:35, 26 lis 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Te same czosnki mam przy nich, ale przez to pokładanie nie zwróciłam na to połączenie uwagi. Moje mają sucho.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies