Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 15:33, 28 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kochani, na razie krótko gremialnie i ogólnie dziękuję Wam wszystkim za gratki i kwiatki

Obwieszczam też koniec świętowania

Zarobiona jestem po uszy, więc wpadam tylko na chwilkę, żeby zapytać, co mam zrobić.
Dziś w nocy był u mnie duży mróz (termometr na północnej stronie, od ulicy, pokazał rano -10stopni.
w ogrodzie było zapewne trochę mniej, jednak zmroziło ziemię, rodki pozwijały liście, żurawki i trawnik zamarzły...

Czy podlać dzisiaj wieczorem ogród obficie? Jak myślicie?
Poradźcie, proszę

wieczorkiem, jak będę już w domu, odpowiem na posty.

Wybaczcie, musze spadać do roboty.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 16:04, 28 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess, przyszłam do Ciebie, żeby połączyć się z Tobą, co jeszcze prac ogrodowych nie skończyła. Ja jeszcze w polu - a byłam już bliska finiszu. No przesadzam, powiedzmy tak oględnie obrazowo, przenośnie. Miłej pracy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Skula 17:54, 28 lis 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
ja jeśli mogę swoje 5 groszy wrzucić odnośnie podlewania w taka pogodę - to moim zdaniem tylko wodą o temperaturze otoczenia - a więc taką, którą wcześniej wlejemy do wiadra, konewki , beczki i będzie stała na zewnątrz.
Jeśli mamy temperaturę - 10 jak piszesz, a woda z kranu ma 3-5 stopni to jest 15 stopni różnicy i można poparzyć roślinę i dozna ona szoku termicznego
____________________
Skula Pomysł na ogród
Viola 18:39, 28 lis 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Ja czekam z podlewaniem na odwilż
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Toszka 20:29, 28 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Norweska prognoza przewiduje w przyszły piątek-sobotę na plusie i wtedy możesz podlać.

http://www.yr.no/sted/Polen/Masovia/Warszawa/langtidsvarsel.html
Zimą ta prognoza zawsze lepiej się sprawdza niż inne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
monteverde 22:20, 28 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tess napisał(a)
Kochani, na razie krótko gremialnie i ogólnie dziękuję Wam wszystkim za gratki i kwiatki

Obwieszczam też koniec świętowania

Zarobiona jestem po uszy, więc wpadam tylko na chwilkę, żeby zapytać, co mam zrobić.
Dziś w nocy był u mnie duży mróz (termometr na północnej stronie, od ulicy, pokazał rano -10stopni.
w ogrodzie było zapewne trochę mniej, jednak zmroziło ziemię, rodki pozwijały liście, żurawki i trawnik zamarzły...

Czy podlać dzisiaj wieczorem ogród obficie? Jak myślicie?
Poradźcie, proszę

wieczorkiem, jak będę już w domu, odpowiem na posty.

Wybaczcie, musze spadać do roboty.


Ja bym podlała ale moja deszczówka zamarzła a z kranu nie chcę brać ale u mnie mokro i mroźnie brr
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 18:04, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja jak zwykle zjawiam sie po imprezie.. koniec świętowania i już.. ale nie czas świętować... bo Pszczółka w polu, a ja w lesie... ale rodki podlałam przed samym mrozem
Kfiatuch ... poimprezowy... moje to miały być Kamasja Leichtlina i Kamasja Kusika Alba.. niestety dostawca cebul przysłał 80% niezgodnych z zamówieniem i nie wiem jaką mam. Patrząc po wielkości to raczej Kusika.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewa004 21:04, 30 lis 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam Szanowna Panią
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Iwk4 14:36, 01 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tess, na 500 się spóźniłam, świętowanie zakończone, to chociaż gratki zostawiam.
Ziemia przed zmarznięciem chyba była mokra (u mnie była), to teraz poczekaj na ocieplenie. Niedługo front i kierunek wiatrów ma się zmienić. U mnie woda w jednym kranie nawet zamarzła, nie zdążyłam odpowietrzyć
____________________
Ogródek Iwony II
aga_szsz 21:03, 09 gru 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
spóźniłam się troszku, ale co tam...i ja gratki zostawiam

z podlewaniem mam ten sam dylemat...
po takiej suszy tegorocznej, boję się, że zima może wykończyć moje roślinki
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies