Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Diana43 21:26, 08 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 11
Mam nadzieję że teraz udało mi się wstawić te zdjęcia. Pierwsze koty za płoty jak mówią informatycy.


Diana43 21:29, 08 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 11
A więc udało się. Moze te zdjecia nie sa zbyt dokładne ale mniej wiecej tak wyglądają pozostałe żurawki. Chciałabym je spryskać jakimś preparatem ale nie wiem jakim. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
AnnaS 21:51, 08 cze 2015

Dołączył: 13 wrz 2014
Posty: 47
Mazan

Ogromnie dziękuję!
To faktycznie musi być wełnowiec, na jednym z bukszpanów znalazłam takie mini kłaczki. Z opryskiem drzewa będzie problem bo jest ogromne a widziałam na nim sporo takich "zlepków" liści. Czy podlanie Mospilanem cokolwiek pomoże?

Jeśli chodzi o berberysy również trafna diagnoza. Zamieranie pędów jest wynikiem przesuszenia ewentualnie choroby grzybowej. Na razie mogę je jedynie mocno podlać bo rozumiem, że po Mospilanie muszę tydzień odczekać.

Pozdrawiam

____________________
Jadwiszka 21:54, 08 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Diana43 napisał(a)
Mam nadzieję że teraz udało mi się wstawić te zdjęcia. Pierwsze koty za płoty jak mówią informatycy.





Czy je cieniujesz po posadzeniu? Wyglądają jak poparzone słońcem. Póki dobrze się nie ukorzenią i przyjmą w nowym miejscu jest takie ryzyko, że liście będą reagować tak na ostre słońce. Nie pryskaj, nie podlewaj w południe - żeby słońce nie przypalało mokrych liści, jeśli możesz to czymś cieniuj.
Kornel 22:30, 08 cze 2015

Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 39
Czy ktos potrafi powiedziec dlaczego moj trawnik tak wyglada??
Moze ma za sucho albo sie dusi albo za słaby system korzeniowy ?? Bo jakies szkodniki chyba to nie sa A ziemia u mnie ciezka gliniasta jak jest sucho to tak pęka .A tu zdjecie mokrej trawy .Czekam na jakies odpowiedzi
____________________
Diana43 22:49, 08 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 11
Jadwiszko bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. Mogą być przypalane bo nie rosną w cieniu, ale to nie jest strona południowa mojego ogrodu. Jeśli chodzi o podlewanie to były podlewane zawsze wieczorem. Nie mam zielonego pojęcia jak mogłabym je cieniować?
Lawnda 23:28, 08 cze 2015

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Witam
Na moim świerku zamieszkał taki lokator.Co to może być?i jak się go pozbyć?
____________________
Jadwiszka 13:30, 09 cze 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Diana43 napisał(a)
Jadwiszko bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. Mogą być przypalane bo nie rosną w cieniu, ale to nie jest strona południowa mojego ogrodu. Jeśli chodzi o podlewanie to były podlewane zawsze wieczorem. Nie mam zielonego pojęcia jak mogłabym je cieniować?



Np ustawiając przed nimi jakąs wysoką roślinę w donicy, ustawiając parawanik tekturowy, albo z maty cieniującej, cokolwiek, co pozwoli przetrwać im największe upały i się zakorzenić. Później przedmiot cieniujący do usunięcia.
joanna_mosci... 14:43, 09 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 1
Prosiłabym o pomoc w zdiagnozowaniu przypadku. Sosna Wintergold szczepiona na pniu. Bardzo duża, posadzona w zeszłym roku w październiku. Coraz więcej młodych przyrostów wygląda jak na zdjęciu poniżej.
Aga 10:40, 10 cze 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam na mojej borówce pojawiły sie takie plamy co to moze być ?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies