Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 19:02, 27 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
AnnaS

Sprwadź pod korą. Może to być szkodnik, ale też choroba grzybowa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
AnnaS 14:56, 28 maj 2015

Dołączył: 13 wrz 2014
Posty: 47
Mazan napisał(a)
AnnaS

Sprwadź pod korą. Może to być szkodnik, ale też choroba grzybowa.



Pozdrawiam


Mazan bardzo dziękuje.
Szkodników nie ma - sprawdziłam bardzo dokładnie, chociaż miejscami odłazi kora.
Czy oprysk tych miejsc / pnia np. Topsinem pomoże czy trzeba opryskać całe drzewa?

____________________
Mazan 15:33, 28 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
AnnaS

Jeśli kora odchodzi od drewna zerwij te fragmenty, oczyść z wycieku i rozrób w farbie emulsyjnej topsin 2% i odkładnie ranę zamaluj lub zastosuj pastę z funabenem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:17, 30 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Arkadiusz napisał(a)


Witam

Bardzo was proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby, bądź szkodnika który niszczy moje rośliny.

Wszystko zaczęło się tuż po rozpoczęciu wegetacji. Najwcześniej choroba uaktywniła się na świdośliwie. Pączki pękły rozwinęły się pierwsze listki zakwitła i koniec. reszta pączków zaschła i odpadła listki zaczęły się zamykać, nowe się już nie pojawiają.

Kolcowój natomiast zaczyna gałązka po gałązce usychać. Najpierw przestał rosnąć. Rośnie tylko jedna gałązka. Reszta po kolei żółknie i usycha.

Pigwa pięknie się rozwinęła ale po wytworzeniu pąków i zakwitnięciu nie rośnie nie ma pączków.

Oliwnik zakwitnął jak nigdy przedtem ale o tej porze roku powinien rosnąć już jak wściekły tymczasem przestaje i małe pierwsze listki zaczynają żółknąć.

Nie wiem czy to nie wina jakichś przędziorków, a może miesięcznej suszy w kwietniu. Tylko że reszta roślin owocuje i rośnie jak zwykle!. Na świdośliwie, kolcowoju i chyba pigwie widze delikatne jakby pajęcze nici.

Za pomoc z góry bardzo dziękuje

Arek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwka 09:15, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kupione w tym roku sadzonki hortensji jeszcze bez liści, zaczęły ładnie wypuszczać młode i po kilku dniach usychają brzegi liści, to samo jest z pęcherznicą. To jakiś grzyb?

Z hortensji znajoma zerwała wcześniej te suche, ale wyglądały tak jak liście pecherznicy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kasiaka579 13:29, 01 cze 2015

Dołączył: 27 cze 2014
Posty: 9
Witam

Od miesiąca na szczepionych modrzewiach pojawia się coś takiego jak na zdjęciu.
Co to może być i jak najlepiej to zwalczać?
Próbowałam już to wyczyścić, ale ponownie ise pojawiają. Powoli podobne umiejscawiają się na sośnie górskiej 'Mops', która jest obok.
Mazan 13:39, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasiaka579

To ochojnik świerkowo-modrzewiowy, dwudomowa mszyca trudna do zwalczenia, gdy okryje się woskowym puchem. Teraz możesz próbować ograniczyć jego populację stosując mospilan lub /jeśli masz dostęp/ konfidor/kohinor.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
EwaT 08:13, 02 cze 2015

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 30
No i niestety znowu ja. Co jest z moją hortensją? Trochę to podobne do przypadłości grujecznika (kilka stron wcześniej)

Czyżby jednak grzyb się u mnie panoszył?
____________________
Mazan 15:15, 02 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
EwaT

Choroba grzybowa to dopiero może być. Na razie są tylko dobre warunki.
Podejrzewam niedobory składników, które mogą być powodowanne niewłaściwym pH gleby. Jedne wystąpią w nadmiarze, inne staną się niedostępne.
Sprawdź odczyn i co jest pod spodem liścia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 16:00, 02 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazanie, czy cisy potzrebują dużo żelaza i jak się objawia jego brak? Tak jak na innych iglastych (żółkniecie, blada zieleń i opadanie)?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies