Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...

Kuklik 23:30, 12 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Mysza napisał(a)
Iza nie wiem co pierwsze chwalić.
Ogród śliczny, pełen pięknych kwiatów.
Te pomidory z trawami super, hosty wiadomo
I nawt tytuł wątku rewelka
Pozdrawiam.


Zarumieniłam się od pochwał
Dzięki i zapraszam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 23:34, 12 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
monteverde napisał(a)
Już cięłaś winogrono? ja jak na razie nie mam co ciąć za malutkiepozdrówka


Cięłam, bo chyba wiosna idzie a winogrona się tnie przed wiosną, no to złapałam sekator i poleciałam do ogrodu
Może i dobrze, że Twoje malutkie mniej roboty. Ja się naszarpałam z aktinidią. Tak się polubili w uścisku z tulipanowcem, że nie mogłam sobie poradzić Ale fajnie było Brakowało mi tego przez zimę
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
grembosia 00:10, 13 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Tess napisał(a)
Dzięki za informację o cięciu aktinidii. Zatem sekatory w dłoń

Grembosia nie jest zadowolona z Summer Snow. Od powojników oczekuje dużych kwiatów, a ten ma malutkie czarujące gwiazdeczki. Zamierza je wymienić, na razie mąż ją wstrzymuje.


Pozwolicie, że się do tego odniosę.
Małe czarujące gwiazdeczki rzeczywiście ładnie się prezentują, i wcale nie muszą być duże, żeby zachwycać. Ale ogrom zielonych fruwających na wysokości oczu gałązek to nie jest dobry pomysł na alejki w ogrodzie. Wszystko zależy od miejsca, gdzie go posadzimy. U mnie w przyszłym sezonie mąż obiecał na bieżąco przytwierdzać do kratek, zobaczymy jak się spisze mąż.

____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Tess 07:18, 13 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
grembosia napisał(a)


Pozwolicie, że się do tego odniosę.
Małe czarujące gwiazdeczki rzeczywiście ładnie się prezentują, i wcale nie muszą być duże, żeby zachwycać. Ale ogrom zielonych fruwających na wysokości oczu gałązek to nie jest dobry pomysł na alejki w ogrodzie. Wszystko zależy od miejsca, gdzie go posadzimy. U mnie w przyszłym sezonie mąż obiecał na bieżąco przytwierdzać do kratek, zobaczymy jak się spisze mąż.



A, to ja Twoją wcześniejszą wypowiedź nie do końca dobrze zrozumiałam, Grembosiu
Rzeczywiście to silnie rosnące pnącze, gałązek ma mnóstwo. I szybko rosną, szukając podpory. Jak jest większy, czepia się swoich własnych gałązek też.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
WilczaGora 07:51, 13 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Kuklik napisał(a)


Ten dom dzieli między siebie rodzina męża, latem prawie zawsze ktoś tam odpoczywa. Ci co pojechali po nas w sierpniu dostali surowe przykazanie podlewania maluchów jak podrosną staną się chyba bardziej samodzielne. Podlewali sumiennie, ale nikt nie wyrywał chwastów Przed zrobieniem zdjęć wywiozłam ich taczkę z czubkiem
dobre i to jak jak kiedyś poprosiłam o wyrwanie chwastów, to i połowę roślin straciłam
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
wojtas2101 22:43, 13 lut 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Izo,
Wcześnie zabrałeś się za cięcie, mnie to dopiero czeka jabłonkę nad hostami przytnę sporo aby mączniak nie wchodził.

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Kuklik 09:21, 14 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
wojtas2101 napisał(a)
Witaj Izo,
Wcześnie zabrałeś się za cięcie, mnie to dopiero czeka jabłonkę nad hostami przytnę sporo aby mączniak nie wchodził.



Może i wcześnie ale temperatury jak na przedwiośniu, a nie w lutym... no i nie mogłam się już doczekać. Pan Marczyński z filmiku powiedział, że aktinidię się tnie późną zimą, a ja myślę że to właśnie teraz
Wypiję jeszcze kawę i idę do ogrodu... świeci piękne słońce czas na wiosenne porządki
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Kuklik 09:32, 14 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
WilczaGora napisał(a)
dobre i to jak jak kiedyś poprosiłam o wyrwanie chwastów, to i połowę roślin straciłam


Tak znam to Mój mąż też kiedyś wyrwał mi wszystkie zawilce.... teraz mówi że on nie umie wyrywać chwastów no i oczywiście już tego nie robi...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
wojtas2101 11:38, 14 lut 2015


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Ja jeszcze oprócz cięcia nic nie mogę robić ziemia zmarznięta i śnieg leży. Pozdrawiam
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Katkak 14:28, 14 lut 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ja też ciachnęłam dziś atkindię i trochę posprzątałam w ogrodzie. Robi się wiosna jak nic . Jak ja się cieszę . Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies