Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

elka_ 09:57, 31 maj 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
witam wszystkich "ogrodomaniaków",
dołączyłam do WAS wczoraj i od razu pochłonął mnie wirtualny spacer po Waszych ogrodach - jestem urzeczona,
dzisiaj chcę Was powitać i krótko przedstawić się,
jestem Ela i uwielbiam ogrody, sama czynnie bawię się w tym temacie od około 1998 roku kiedy to, przejęłam we władanie ogród przy moim rodzinnym domu,
był to "las" drzew i krzewów owocowych, upraw warzywnych i kwiatów, bylin etc. wszystko w ogromnym nieładzie, mój śp. tatuś hodował każdą samosiejkę, stąd ten gąszcz,
z wszystkiego zostawiłam tylko 5 jabłoni, z których 3 obniżyłam poprzez ścięcie korony, 3 wiśnie, 1 gruszę,
najpierw na całości posiałam trawę (ok. 800m2), później powstał staw i kolejne rabaty, plamy, zakątki... wiecie jak to jest
przez te wszystkie lata ciągle coś sadzę, zmieniam, ulepszam, wprowadzam lub likwiduję... jednocześnie uczę się wszystkiego, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie,
na koniec życzę wszystkim Wam duuuużo szczęścia... chociaż to niepotrzebne, bo pewne przysłowie chińskie mówi:
" Chcesz być szczęśliwy przez godzinę- upij się.
Chcesz być szczęśliwy przez rok- ożeń się.
Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- załóż sobie ogród."
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
bata 01:08, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Odkryłam Was w internecie szukając inspiracji, znalazłam ich tu mnóstwo, piękne są Wasze ogrody, cudowne pomysły

a więc witam wszystkich i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Myometis 20:00, 15 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Witam wszystkich na Ogrodowisku. Czytam Was już od jakiegoś czasu, uzupełniając wiedzę ogrodniczą. Swój ogród tworzę od 4 lat, z różnym skutkiem, metodą prób i błędów, które niestety kosztują wiele potu i krwi
Ale efekt, który z sezonu na sezon zbliża się do tego idealnego jest tego wart. Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Wasze wsparcie i doświadczenie.
Pozdrawiam
Anna
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Makusia 20:45, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam Aniu
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Aleksisczeteri 17:13, 17 cze 2016

Dołączył: 17 cze 2016
Posty: 1
Hej witam wszyskich !
____________________
TUTEK 10:50, 22 cze 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
witam wszystkich
do niedawna "grzebanie w ziemi" zupełnie mnie nie interesowało ale zmieniło się nagle i niespodziewanie a jak już odkryłem wasz portal to powiedziałem sobie to jest to!!!
czytałem tu już sporo a z rozkoszy uszy mi się trzesły
chce podziękować Pani Danusi, Waldkowi,Sebkowi,Mazanowi który chyba gdzies blisko mnie mieszkai Toszce i Gardney za poetyckie wręcz polemiki i rady
-poezjadla wszystkich forumowiczów - w górę serca!!!!
AniMa 09:42, 24 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witajcie!
Jestem posiadaczką kawała ziemi nazwanej przeze mnie Ogropolem (jeszcze nie ogród ale już nie pole)od przeszło 2 lat. Na początku myślałam, że sama sobie zaprojektuje ogród głównie rekreacyjny, ale gdzieś inspiracje trzeba było poszukać i tak....Ogrodowiskowym czytelnikiem jestem od już od 2 lat. Znalazłam Ogród nie tylko bukszpanowy i przepadłam. Potem przeszłam przez wiele innych ogrodów szukając natchnienia i tak Wasze rady i realizacje przenosiłam powoli do siebie. Kolejne wątki to kolejne pomysły i zmiany. Zeszłoroczna susza trochę przystopowała moje zamiary na szybka realizację, ale dzięki temu ustabilizowałam swoje "wizje". Teraz powoli do celu.
Dziękuję Wam za pasję, którą zarażacie innych.
Mam nadzieję, że przyjmiecie Mnie do swojego grona.
Ania
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
kompostnik12 10:06, 27 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
Cześć wszystkim, z tej strony Patryk!
Michu87 13:23, 27 cze 2016


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Jako, że jestem tu po raz pierwszy pragnę się przywitać: Dzień dobry wszystkim!
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem dołączenia do grona tak wspaniałych ludzi Ogrodowiska. Co prawda mój ogród dopiero powstanie więc na dzień dzisiejszy mogę się pochwalić jedynie roślinami w donicach, które sukcesywnie zbieram po to, aby w niedalekiej przyszłości mogły stworzyć mój ogrodowy zakątek. Z mężem jesteśmy w trakcie budowy domu, a rozpoczynanie tego przedsięwzięcia od zakładania ogrodu to chyba nie po kolei W każdym bądź razie już bliżej jak dalej, a ja tupię nogami z radości na samą myśl o własnym ogrodzie.
Uwielbiam wszelkie rośliny i drzewa, zwłaszcza te liściaste, które pięknie falują na wietrze, a w letnie upalne dni dają ukojenie.
Jestem laikiem, brak mi doświadczenia ale wierzę, że mój ogród będzie piękny, tak jak piękne są Wasze ogrody i włożę w niego całe swoje serce.
Ogrodowisko to grono ludzi z pasją, do którego warto należeć i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie Ściskam mocniachno- Ewelina.




____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Aneczka_K 17:17, 28 cze 2016


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 5
Dzień dobry, kochane Ogrodowiskowiczki i Ogrodowiskowicze!

Po miesiącach rozczytywania się w Waszych wypowiedziach i oczywiście książce autorstwa pani Danusi, postanowiłam zarejestrować się w tym przesympatycznym miejscu, które jest skarbnicą wiedzy, inspiracji i pozytywnej energii
Serdecznie Was pozdrawiam,
Ania
____________________
Ogród na zielonym wzgórzu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/7005-ogrod-na-zielonym-wzgorzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies