Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

kasia_podkar... 10:58, 08 maj 2016

Dołączył: 19 sty 2015
Posty: 3
Witam z Podkarpacia!

Na Ogrodowisko trafiłam wyszukując informacje o roślinach oraz przez program Maja w ogrodzie.

Nasza (moja i męża) przygoda z ogrodem zaczęła się w 2013 roku gdy kupiliśmy dom w stanie surowym na działce 14,5 ara. Pod koniec 2013 roku posadziliśmy 900 maleńkich sadzonek grabów w celu utworzenia żywopłotu z trzech stron (sadzenie w dwóch rzędach odległości 25 cm, odległość od granicy 1m, długość w sumie około 130 metrów).
W grudniu narodziła się nasza młodsza córeczka
W maju 2014 posialiśmy trawę z tyłu domu, a w czerwcu wprowadziliśmy się. Nie mamy ogrodzenia (kiedyś ma je stworzyć żywopłot), ogromnym problemem są chwasty - mieszkamy na otwartym terenie, z dwóch dłuższych stron otoczeni jesteśmy nieużytkami.
Staramy się jakoś pogodzić opiekę nad dwójką dzieci, pracę zawodową, pasję (fotografowanie) i zajmowanie się ogrodem.
Pod koniec 2014 posadziliśmy trzy drzewka, początkiem 2015 wymieniłam prawie 500 grabów (miały małe szanse z chwastami, nornicami i naszą gliniastą glebą). W 2015 posadziliśmy kilka kolejnych drzew, posiałam macierzankę, zasadziłam lawendę i kilka traw, zrobiliśmy też jagodnik.
Od początku 2016 wymieniłam kolejne 100 grabów, wczoraj posadziliśmy kilka kosodrzewin, berberysów, trawy, szałwię omszoną i perovskie. Powoli robi się coraz ładniej Wszystko robimy sami, dlatego nam tak powoli idzie Zostało nam jeszcze dosiać trawę z przodu no i ... wiele innych rzeczy

Zdjęcia z marca 2013

i sierpnia 2015:



kamcia 18:10, 08 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Witam serdecznie

Ogrodowisko podczytuje już od dłuższego czasu, co skutkowało przkopaniem mojego dotychczasowego ogródka Stwierdziłam, że założony jest bez ładu i składu. Mam już projekt od Danusi i od zeszłego sezonu go realizujemy
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Rytla 14:26, 10 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 689
Dzień dobry!
ileż to lat czasem zaglądam? niemało, 3? 4 może. Głównie, gdy tak jak teraz, nie za bardzo mogę coś uczynić sama, a czasu na oglądanie mam aż nadto. I na frustrowanie się. Dlaczego się frustruję? ano dlatego, że do tworzenia ogrodu mam dwie lewe ręce i zupełnie nie wychodzi tak, jak bym chciała. A chciałabym co i raz inaczej, błędne koło. Czas je przerwać, więc oto jestem.
Nie będę pytać, czy pomożecie, bo wiem, że tak.
Już pomogliście nie raz - mam warzywnik skrzyniowy inspirowany Waszymi, mam szpadelek do kancików i nie mam szmaty przeciw chwastom.
Niestety mam też zapuszczone wszystko, co się dało zapuścić, a mobilna, by to zmieniać będę dopiero w połowie wakacji. Tymczasem znów czytam, myślę, planuję.'
Dziękuję Danusiu, że stworzyłaś to piękne i przyjazne miejsce.
____________________
Rytlogród na 18 stóp
Ethegar 18:55, 10 maj 2016

Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim
Nadszedł ten dzień i trzeba myśleć o ogrodzie, wiec będę szukał tu wskazówek, konstruktywnej krytyki
Mogę tylko nadmienić ze mam do ogarniecia 1000m i szukam nawadniania i ogolnie całego zarysu ogrodu, a ma być jak u wszystkich najładniejszy - dla mnie
KuLwIk 18:42, 11 maj 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 5
Witam,

na forum trafiłem przez przypadek w poszukiwaniu wiadomości jak zadbać o własny trawnik. Po przeczytaniu paru wątków postanowiłem się zarejestrować i zaczerpnąć wiedzy na temat swojego trawnika a także odpowiedzi na palące problemy.

Pozdrawiam
Bartolomeo 18:15, 13 maj 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 5
Hello,

Poczytujemy z żoną Ogrodowisko od dłuższego czasu, aż przyszedł czas na poradę... I już zmykam do odpowiedniego działu
Makusia 16:01, 18 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
"formuła Witam! wyraża radość ze spotkania"- taki fragment znalazłam dla opisu znaczenia tej formy powitania

I ja istotnie cieszę się ze spotkania- na swej internetowej drodze- Orgodowiska. Ciesze się, a zatem "witam" wszystkich- z nieukrywanym podziwem Założycielkę portalu, wszystkie Ogrodniczki i wszystkich Ogrodników. Klimat Ogrodowiska jest absolutnie niesamowity- wciągający, uzależniający, narkotyczny niemal

Przedstawiając się scharakteryzuję się tak: zapalona fascynatka prac ogrodowych, kompletny laik, z równie kompletnym chaosem w głowie ale ogromnym smaczkiem na pracę, na "przed i po", na metamorfozę, na pot spływający z czoła, na naukę i dyskusję. To i ja właśnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
rudaa 10:07, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 3
Witam wszystkich!

Mam na imię Aleksandra i od dłuższego czasu podglądam wasze ogrody.

ewwa 11:17, 27 maj 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Wszystkim dzień dobry, od dawna czytam ogrodowisko a od teraz, mam nadzieję, będę czynnie uczestniczyć w rozmowach
Ewa
Makusia 21:08, 27 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ewa, Ola-witajcie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies