Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

PERKA 23:48, 02 mar 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Witam wszystkich sympatyków ogrodów.
Obserwuję z wielkim zaciekawieniem wymiany doświadczeń ludzi, którzy uwielbiają "zielone" i chętnie dzielą się wiedzą z innymi. Ponieważ jestem samouczkiem, a ogród jest duży, bardzo chętnie korzystam z wielu Waszych podpowiedzi.
Preferuję ogrody naturalistyczne, ale nie wiejskie, swobodę ale w pewnych ryzach, lubię kwiaty w grupach jednobarwnych. Ogród jest pod naszą opieką więc nosi znamiona "dla ludzi pracujących" czyli wiele decyzji podejmowanych jest pod kątem łatwości w pielęgnacji Dokładnie trudno określić ten styl, może dlatego, że nie jestem fachowcem, planuję bardziej intuicyjnie.
Z kwiatów jestem zauroczona przede wszystkim tulipanami, funkiami, żurawkami i lawendą, ale coraz częściej zerkam na hortensje. Lubię duże drzewa takie jak platany, klony i świerki.

Proszę o namiary na wątki z prezentacjami większych ogrodów, co bym mogła coś "podejrzeć", wymienić się doświadczeniami.


Pozdrawiam
Małgorzata
____________________
Moje miejsce na ziemi
Majena 12:09, 04 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 484
Witam jestem nowaale podczytuje was często i zachwycam się waszymi ogrodami!!
Ja wsumie na wiosne zaczynam planować swój ogród i tak sobie podgladuje podczytuje bo nie mam zielonego pojęcia o ogrodach i roślinachcos gdzies już mam lecz wszystko na zmiany przeznaczone
No i Będę potrzebować waszaj PomocyCudowni ogrodowiczeMam na Imie Marzena i jestem ze Śląska Pozdrawiam Serdecznie.
____________________
Majena - wiejsko czardziejsko
magdaB 22:08, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witam Wszystkich

Co prawda zaglądam tu już od jakiegoś czas, ale teraz chciałabym się oficjalnie przywitać, by móc zawitać na stałe
Ogrodowisko stało się dla mnie inspiracją do urzeczywistnienia swoich marzen z dzecinstwa o wspaniałym ogrodzie. I stało się... Mąż zbudował dla mnie dom, a ja muszę zrobić, zaprojektować (sama przecież go nie zrobię) ogród . Mam nadziję, że Wasze doświadczenie, inspiracje pomogą mi w tym.
Zapraszam do mojego wątku i czekam na rady, porady, komentarze a ja postaram się na bieząco pokazywać jak zmienia się otoczenie mojego domu

Magda
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
retro 09:06, 09 mar 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 21
Witam wszystkich Ogrodowiczan.
Mam na imię Katarzyna, czytam Was i oglądam z niebywałą przyjemnością od kilku miesięcy. Akurat zima to czas, kiedy można zastanowić się, co dalej z kawałkiem ziemi, który stał się niedawno naszą własnością. Bez zadęcia , z serdecznością a kiedy trzeba- konstruktywną krytyką odpowiadacie na pytania związane z ogrodem.
Wyrazy uznania i podziwu składam na ręce P. Danusi. Jest Pani niezwykłą kobietą, trafiłam na Ogrodowisko własnie przez Pani artykuły! Są świetne. Tworzy Pani Ogrody przez duże 'O', podczas gdy większość z nas ma ogródki . Inspiracja, wiedza, doświadczenie, w przystępnej, ludzkiej formie. Kopalnia wiedzy! Forum jest niezwykłe i ma świetną atmosferę.
Zaczynamy drugie życie w cudownym miejscu, mam troje dzieci i grubo ponad 2x18 Najmłodsza jest maleństwem, więc działam z doskoku. Zakładam warzywnik.
Moje ulubione kolory w ogrodzie to biel, jej odcienie oraz zielony w odcieniach. Zrobię odstępstwo na rzecz niebieskiego, bo kocham! Mam bzika na punkcie zimozielonych, cały rok świetnie wyglądających ogrodów. Uwielbiam byliny. Ponieważ blisko stuletni dom jest po przebudowie, a finansowo kiepsko jak zawsze, nie mamy jeszcze elewacji. Ba! Nawet płotu! Co za tym idzie, nie robię jeszcze stałych nasadzeń, pierwszy rok- jednoroczne . Na osłodę duszy
Poza tym... mieszkamy wśród pól i łąk, w domu wydzielonym z działki siedliskowej. Dziwnie ją właściciele podzielili, ale to temat na mój wątek, który założę kiedy tylko będę miała na niego czas. W związku z takim położeniem moim marzeniem jest dom wtapiający się w okolicę, mimo planowanych zimozielonych nasadzeń chciałabym, żeby był częścią okolicznej natury, nie wynaturzeniem . Mam nadzieję, że z waszą pomocą mi się uda. Oglądam, podglądam, czytam, mamy żelazne punkty na mapie działki, ciągi komunikacyjne, itp.Trzymajcie kciuki. Mąż juz walczy z ciurkadełkiem wg pomysłu Sebka. Do tej pory oglądałam te kosmicznie drogie w marketach...
Rozpisałam się , nie ma co! Ale musiałam to z siebie wyrzucić, JESTEŚCIE CUDOWNI i warci wszelkich pochwał. Zmieniamy świat na piękniejszy...
____________________
Katarzyna. Po wiejsku.
polokokt 11:43, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 6
Witam wszystkich
Przyszedł czas, że i ja postanowiłem zająć się swoim kawałkiem ziemi. W ubiegłym roku stałem się jej posiadaczem, ale z racji budowy i wykańczania domu, sprawę stworzenia bazy ( trawnik + podstawowe nasadzenia) powierzyłem firmie. Ponieważ sporo rzeczy robię sam, to nawet czytałem na jesieni dużo wątków na Ogrodowisku, jednakże ostatecznie wspomogła nas firma, bo i wnętrza domu i ogrodu nie da się zrobić jednocześnie przy ograniczonej ilości zasobów ludzkich. Doba w takich momentach, jest zbyt krótka Oczywiście firma wykonała tylko bazę, aby dzieciaki na wiosnę mogły już latać po jakimś trawniku a nie po budowlanym pobojowisku. Do zrobienia jest ciągle dużo.
A skoro teraz sezon mamy za pasem, to ruszamy z własną pracą
Pozdrawiam
Rafał
____________________
atena13 18:42, 09 mar 2014


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam serdecznie wszystkich ogrodowych miłośnikówOd ponad roku podziwiam Wasze ogrody.Dziś postanowiłam się do Was dołączyć i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swego grona.Jestem z okolic Częstochowy i już nie moge się doczekać wiosny aby ruszyć do działania
____________________
atena - Mój ogródeczek
atena13 18:55, 09 mar 2014


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam serdecznie wszystkich ogrodowych miłośnikówOd ponad roku podziwiam Wasze ogrody.Dziś postanowiłam się do Was dołączyć i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swego grona.Jestem z okolic Częstochowy i już nie moge się doczekać wiosny aby ruszyć do działania15 lat temu wybudowaliśmy dom i od tej pory ciągle coś sadzę,przesadzam,zmieniam , czasami mi się wydaje,że sąsiedzi myślą że mam bzika na punkcie ogrodua ja poprostu tak jak Wy- ciągle mam niedosyt.
Jestam mamą 14 letnich bliźniaczek,pracującą i czasami trudno jest znaleźć czs na to wszystko,ale praca w ogrodzie mnie relaksujeChciałabym zmienić rabatę przy domu,bo jakoś nie mogę sobie z nią poradzić i mam nadzieję że pomożecie mi swoim doświadczeniem .Pozdrawiam Aneta.

____________________
atena - Mój ogródeczek
MarlenaBH 19:33, 09 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Witajcie, goszcze tu jakis czas ale dopiero dzis odwazylam sie przedstwic, moze wiosna tak na mnie wplywa, czujecie ja juz? Lubie sadzic, kosic, podlewac i plewic, to taki reset dla mnie na naszych 11arach. Mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do Waszego grona bo chetnie wyslucham wszystkich uwag.
Pozdrawiam wszystkich
Marlena
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
MarlenaBH 19:39, 09 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
I tak po prawie roku pragne szybko nadrobic zaleglosci czyli mam dziesiatki pytan, probuje troche pozmieniac, boje sie troche krytyki ale chce zamienic ja w motywacje do pracy wiec prosze o pomoc i zaczynam aktywnie uczestniczyc na forum
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
adam9112 06:40, 10 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2014
Posty: 3
Witam serdecznie. Na imię mi Adam i posiadam małą działke w małym miasteczku. Planuje doprowadzić ją do ładu i mam nadzieję, że dzięki temu forum poznam trochę tejemnic zakładania ogródów i pielęgnacji działek.
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies