Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

karolinka1201 12:03, 31 mar 2014

Dołączył: 31 mar 2014
Posty: 1
Witam
Od kilku miesięcy czytam Ogrodowisko. Bardzo mi się tu podoba, w szczególności, te piękne Wasze ogrody. Też marzy mi się piękny ogród. Jednak pomysłów pełno, ale nie bardzo wiem jak je połączyć, by wszystko miało "ręce i nogi"
Mam działkę 1700 mkw. Na pierwszej połowie działki jest dom. Od frontu posadziłam tuje szmaragdy co 70cm. Przed domem posiałam na jesieni trawę.
Nie wiem co posadzić z tułu domu, bo gleba jest ciężka, gliniasta i wiosną stoi woda. W ubiegłym roku walczyłam z perzem - teraz planuję wyrównać i po środku czyli po jakieś 5 metrów od ogrodzenia posadzić nawóz zielony (aby poprawić glebę), a przy ogrodzeniu zacząć już teraz coś sadzić. Tył działki jest od strony północnej. Wymiar ogrodu to 40 m długości i 27 m szerokości. Chciałabym, aby był też mały warzywniak.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Sylwia
natkqa 19:28, 31 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 32
Witam wszystkich ,
Mam na imię Natalia i od około roku zaczęłam interesować się ogrodnictwem i wszystkim tym co jest związane. Stało się to od czasu kiedy dostałam działkę i postanowiłam założyć "przedszkole" dla 1-rocznych szmaragdów (kiedyś w przyszłości jak "dorosną" zamierzam utworzyć z nich tzw. szpaler).
Przypadkowo trafiłam na to forum i tak już zostałam. Tyle fajnych pomysłów i osób które potrafią doradzić, czytam z ciekawością wasze opinie i rady i jedną z nich wzięłam sobie do serca - a mianowicie o nie stosowaniu agro-włókniny, a byłam już bliska kupienia kilkudziesięciu metrów .
Jestem z moim M na etapie budowy domu i oczywiście na etapie tworzenia pomysłu na mój wymarzony ogród, tylko brak mi stałej koncepcji na ogród, tym bardziej że jeszcze pewnie 2 lata zanim będę mogła realizować własne plany.

A właśnie zapomniałam dodać że dzięki temu forum poznałam żurawki i zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia
____________________
selena 11:36, 01 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 4
Dzien dobry. Od niedawna jestem posiadaczka dzialki. Nieznam sie nic na ogrodnictwie a zej strony wiele juz sie dowiedzialam i postanowilam sie zarejestrowac aby znalezdz lub rozpoczac interesujacy mnie temat. Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow.
____________________
karolinamr 12:43, 01 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 1
A więc i ja witam, Karolina z Wrocławia, studentka aranżacji i projektowania ogrodów Pasjonatka wszystkiego co zielone

Pozdrowienia
____________________
A_gawa 12:46, 01 kwi 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Witam Was wszystkich serdecznie!
Mam na imię Agnieszka i mieszkam na Śląsku. Ogrodowisko znalazłam dawno temu. Lubię przy Was odpoczywać z kubkiem mocnej herbaty. Może kiedyś uda mi się zrealizować marzenia przy Waszej inspiracji.

Pozdrawiam gorąco!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
avocado 23:14, 01 kwi 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 6
Witam wszystkich bardzo serdecznie Mam mega problem z ogrodem i mam nadzieję, że mi pomożecie
ModraSowa 12:32, 05 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Witam wszystkich zakochanych w naturze.

Ogrodowisko czytam tak długo że nawet już nie pamiętam dlaczego tu trafiłam, hm, chyba przez jakiś obrazek w internecie... Pamiętam za to że było to wieczorem i że przesiedziałam przed komputerem do rana aż Mąż wrócił z pracy i Synek się obudził. Dzisiaj mam juz dwóch Synków, ale noce sam na sam z Ogrodowiskiem kocham niezmiennie.

Zarejestrowałam się przed chwilą i natychmiast przybiegłam się przywitać.
Nazywam się Ania. Kilka lat temy kupiliśmy stare, zarośniętą działkę(a właściwie dwie) w środku wsi. Jest tego razem pół hektara. Pobudowaliśmy dom i tworzymy ogród.

Ogrodowisko to mój Profesor Dziękuję Wam wszystkim że dzielicie się swoją wiedzą.



____________________
Ania Ogród to życie
biedronaaw 15:47, 06 kwi 2014

Dołączył: 06 kwi 2014
Posty: 4
tak czytam czytam czytam co raz mniej wiem ale nie poddam się witam serdecznie i pozdrawiam Ania z Chorzowa
aspen58 22:20, 06 kwi 2014


Dołączył: 31 mar 2014
Posty: 8
Witam!
zarejestrowałam się kilka dni temu ale dziś po raz pierwszy odważyłam się coś napisać
napisałam tylko nie wiem gdzie jest mój wpis i gdzie wypatrywać odpowiedzi hi hi
więc co tu dużo mówić o sobie zakręcona jestem jak kupa liści
co do mojego wieku bo ktoś coś wyżej o nim wspomniał, moje zakręcenie i brak doświadczenia w tego typu dyskusjach a właściwie formie dyskusji, mógłby wskazywać na ok 100
a ja nie mam ani za dużo ani za mało po prostu 40 w sam raz
podobają mi się wszystkie rodzaje ogrodów w zależności od pory dnia, roku mojego nastawieni itp. lubię jak coś się zmienia roślina którą zachwycam się od kilku lat i którą obserwuję codziennie z okna mojej pracy jest tawuła wiem nawet jaka odmiana goldenflame nieustanie mnie zachwyca od wiosny do jesieni cały czas się zmienia, no i kwiaty zwłaszcza te sezonowe które otaczają mnie na tarasie przez nie nie mogę teraz spokojnie spać, przez tę ich różnorodność nie mogę się zdecydować na tegoroczne kompozycje ha ha
to tyle o mnie
jak zauważyliście może na roślinach tak do końca się nie znam ale bez nich żyć nie mogę
a i gadać też potrafię dużo
pozdrawiam Monika aspen58
____________________
aspen
danstok 10:45, 07 kwi 2014

Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 8
Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie.

Postanowiłem z biernego podglądacza zamienić się w aktywnego użytkownika tego magicznego miejsca jakim jest to forum. Od niedawna z żoną jesteśmy posiadaczami swojego kawałka ziemi, który chcielibyśmy zamienić w ... no właśnie w co to się tak naprawdę okaże ...

Zapraszam do wątku przedstawiającego nasze początki.

Pozdrawiam Wszystkich
____________________
Daniel - Ogród na stoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies