Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

martuha 20:13, 08 kwi 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Witam wszystkich! Podglądam tu od dawna przepiękne ogrody. Mam nadzieję już niedługo z Waszą pomocą dokończyć urządzanie moich skrawków ziemi i zamieścić swoją skromną wizytówkę
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
Ika 16:20, 09 kwi 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 9
Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ogrodomaniaków. Na "Ogrodowisku" bywam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłam się ujawnić.
Mieszkam w Krośnie na Podkarpaciu.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ika
16:35, 09 kwi 2014
Ika napisał(a)
Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ogrodomaniaków. Na "Ogrodowisku" bywam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłam się ujawnić.
Mieszkam w Krośnie na Podkarpaciu.
Pozdrawiam serdecznie.


Witaj Ika. Krosno i podkarpacie to moje ulubione tereny. Kocham góry a w Jaśle mam rodzinę Z niecierpliowścią czekam na Twój wątek i fotki ogrodu
Kluska 17:02, 09 kwi 2014

Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 55
Witam wszystkich baardzo serdecznie

Od dłuższego czasu zaglądam na Ogrodowisko, szukając inspiracji do mojego małego przydomowego ogródka i wreszcie postanowiłam się przedstawić
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rośliny.. Typowy mieszczuch z blokowiska, który wreszcie ma kawałeczek swojej trawki Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się "zbudować" chocby namiastkę tego co u Was znalazłam

Pozdrawiam z Wrocławia!!!
____________________
kluska - Dobrego złe początki..??;)
17:06, 09 kwi 2014
Kluska napisał(a)
Witam wszystkich baardzo serdecznie

Od dłuższego czasu zaglądam na Ogrodowisko, szukając inspiracji do mojego małego przydomowego ogródka i wreszcie postanowiłam się przedstawić
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rośliny.. Typowy mieszczuch z blokowiska, który wreszcie ma kawałeczek swojej trawki Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się "zbudować" chocby namiastkę tego co u Was znalazłam

Pozdrawiam z Wrocławia!!!


Wrocław cudny ponoć jest i dziewczyn tu sporo z tych okolic. Jestem pewna że gdy wsiąkniesz w Ogrodowisko spotkasz masę rewelacyjnych osób. Pokazuj śmiało ten Twój kawałeczek, czekamy.
Iloneek 19:38, 09 kwi 2014

Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 5
Dzień dobry,

zgodnie z dobrymi zasadami chciałam się ze wszystkimi przywitać. Od dwóch lat jestem przeszczęśliwą posiadaczką 350m na ROD. Kocham ogrody, zieleń, kwiaty i zapach ziemii. Mam to pewnie dzięki kochanej babci u której się wychowywałam a była ona prawdziwą kwiaciarką. Teraz żałuję, że jak był czas to nie interesowałam się co, jak i dlaczego
Przez ostatnie dwa lata próbowałam na wyczucie i wyszła mi z tego planatcja cegiełek wysokości 10 cm, wymarcie róż i nic poza tym. Begonie nawet nie rozkwitły a trawnik opanowały chwasty i mech. Brzmi to gorzej niż wyglądało.
W tym roku powiedziałam sobie - dość i zaczęłam szukać w necie i trafiłam tu - na słynną Panią Danusię. Na pierwszy rzut poszedł trawnik - teraz stopniowo będę walczyć o resztę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ilona z Torunia
____________________
Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. /Jan Paweł II (Karol Wojtyła)/
Ika 20:55, 09 kwi 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 9
Kalamandyna napisał(a)


Witaj Ika. Krosno i podkarpacie to moje ulubione tereny. Kocham góry a w Jaśle mam rodzinę Z niecierpliowścią czekam na Twój wątek i fotki ogrodu


Witaj Kalamandyna!
Dzięki za powitanie.
Cieszę się, ze Podkarpacie jest Ci bliskie.
Swojego wątku na razie nie będę tworzyć, muszę duuuużo zmienić w swoim ogrodzie. Właściwie jestem w trakcie jego tworzenia.
Na razie nie ma co pokazywać.
Pozdrawiam wiosennie!

____________________
Ika
Margo 13:14, 11 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Witam wszystkich serdecznie !!!
Ogrodowisko podglądałam juz po cichu od paru miesięcy. Ostatnio stwierdziłam ze czas sie ujawnić
Co prawda moje pierwsze wpisy nastapiły w innym wątku, ale dopiero teraz zauważyłam wątek powitalny - no i nadrabiam zaległości.
Mam na imię Gosia, mamy dom z ogrodem ok 1000 m2 na obrzeżach Trójmiasta.
Od 3 lat staramy sie zamienić byłe pastwisko w ogród
Praca to ciężka, bo wokól mamy łąki i ciągle nawiewa nam chwastów, zwłaszcza mniszka i ostu, których za płotem mamy całe łany. Ale walczymy.....
Trawnik już mamy, nieduzy warzywnik, no i troche roslin ozdobnych.
Niestety kupowane były bez planu, stąd też każda "z innej parafii" jest.
W tym roku chcę zacząć porządkowac te nasadzenia. Powinnam dokupic trochę iglaków - do tej pory omijałam je szerokim łukiem ( mam w ogrodzie zaledwie 2 jałowce płożące, i 2 jakies miniaturki bodajże thuji - prezenty na parapetówkę), ale zimą ogród wygląda smutno jak liscie opadną.
Tutaj jest skarbnica wiedzy o roslinach i ich pielęgnacji, Wasze ogrody są cudne, mam cicha nadzieję ze mój też kiedyś będzie taki piekny.
Pozdrawiam serdecznie
Gosia
____________________
Gosia
magrat 09:03, 13 kwi 2014

Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 1
Witam serdecznie i nieśmiało,
dopiero będę stawiać pierwsze kroki w ogrodnictwie, ale jak widzę trafiłam w najlepsze miejsce na świecie (w internecie ) żeby zdobywać wiedzę. Jestem z lubuskiego - mój ogród - 11 arów to na razie plac budowy, postanowiłam jednak wcześniej zainteresować się tematem ogrodniczym, bo raz, że na ogrodzie zależy mi najbardziej, dwa, że być może jest coś, o co powinnam zadbać już na tym etapie i im wcześniej się o tym dowiem, tym lepiej dla mojego wymarzonego ogrodu. Będę wdzięczna za wszystkie rady, a na razie napawam się widokiem Waszych oaz i marzę, że moja też kiedyś będzie choć trochę podobna
____________________
anczaj 09:11, 16 kwi 2014

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Witam wszystkich serdecznie. Od 3 lat mam swój kawałek nieba na wsi w Dąbrówce Nowej. Od zawsze lubiłam grzebać w ziemi. Teraz nareszcie mogę się spełniać. Więc w tym roku postanowiłam kupić 10 m3 żyznej gleby i założyć warzywniaczek w skrzyniach. Ogladam te wszystkie piękne zakątki na waszych zdjęciach i serce mi rośnie. Pozdrwaiam.
____________________
Anczaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies