Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

JoannaMarc 14:50, 20 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3
Witam wszystkich
Zaglądam do Was już od jakiegoś czasu. Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o ogrony, rośliny itp.
Moją pasją do dnia dzisiejszego było gotowanie...
Ale od kilku miesięcy mam dom, a co za tym idzie działkę do wykorzystania. I stoję właśnie przed nie lada wyzwaniem) Będe więc liczyć na Wasze wsparcie i radę bo zaczynać będę od zera...
asiach 16:05, 23 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witam serdecznie!
Jestem tu od 20 marca i jeszcze nie do końca zgłębiłam wiedzę na temat poruszania się. Dlatego dopiero dzisiaj witam się ze Wszystkimi i przepraszam, że tak późno.
Jestem właścicielką 20 arowej działki, a ogród zaczął powstawać od 1998r. Na początku był ugór ale powoli wyszedł na prostą Za nami jest sporo pracy. Ogród jest moją pasją i nigdy nie mogę doczekać się wiosny. Nie przeraża mnie praca: wertykulacja, koszenie, plewienie, formowanie roślin czy jesienne grabienie liści.
Każdą wolną chwilę spędzę z Wami by zgłębiać swoją wiedzy. Mam troszeczkę doświadczenia lecz wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie
Bozena77 21:39, 23 mar 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 90
Witam serdecznie wszystkich doświadczonych oraz zielonych - jak ja ogrodników. Przeglądam Ogrodowisko, podglądam zdjęcia już od ponad tygodnia, a teraz przyszła kolej na powitanie.

Jestem na etapie tworzenia ogrodu na starej działce, korzystając z porad i zdjęć stworzyłam plan w wersji papierowej, w ogrodzie wytyczyłam rabatę, zaplanowałam zakup odpowiednich roślin (północna, zacieniona część działki), a więc znalazły się tam hortensje annabelle, rododendrony, runianka, hosty w różnym gatunku, żurawki, trzmielina i trawy. I niestety na tym koniec moich prac, aktualnie do połowy maja jestem w "dwupaku", więc prace fizyczne odpadają : (

Zaganiam męża i resztę rodziny do prac w ogrodzie, a oni ze zdziwieniem patrzą na mnie skąd tyle energii we mnie, no cóż taka już jestem, a teraz energia podwójna : )

Powolutku zacznę wklejać zdjęcia ogrodu przed obsadzeniem oraz w trakcie postępu prac, liczę na wszelkie konstruktywne uwagi oraz porady.

Działka jest duża (1200m2) na niej stary "kwadraciak" z lat 70 i jeszczę parę zabytków : ) niestety działka zaniedbana, zwłaszcza trawnik. Niestety w 2008 r. okazało się, że przez naszą działkę i dom oraz działkę obok (moich rodziców) ma przebiegać wiadukt drogowy nad trasą kolejową zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Od tamtej chwili, nie robiliśmy na działce nic oprócz koszenia trawnika podobnie jak i z domem zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Przepychanki z urzędem i PKP nadal trwają (wiadukt, który ma powstać zadziwia wszystkich mieszkańców, został wytyczony w odległości 200 metrów od starego śladu drogi i przebiega przez 7 działek ze stojacymi już domami) jest to dzielnica zamknięta, nie ma z niej przejazu do jakiegokolwiek innego miasta, ale cóż urzędnicy wymyśli, stworzyli plan i koniec kropka. PKP nie widzi sensu w budowie wiaduktu, a przede wszystkim nie ma funduszy na inwestycję i jeśli prace nie rozpoczną się do czerwca 2015 r. plan się zdezaktualizuje.

Mam nadzieję, że zostaniemy na tej działce i powolutku zabieram się do tworzenia przyjemnego dla oka otoczenia.

Jednak co roku obowiązkowo sadzę w donicach jednoroczne rośliny, które dekorują taras. W zeszłym roku, kompozycje: biel, żółć i niebieski. W tym, najprawdopodobniej fiolet, biel i pomarańcz.

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów,

liczę na konstruktywne uwagi, porady i opinie.

Bożena
____________________
Bożena-Zielona w ogrodzie jak szczypiorek na wiosnę
Timka 18:12, 24 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 20
Witam bardzo serdecznie wszystkich.
Obserwowałam forum jakiś czas, wczoraj postanowiłam się zalogować.
Nadchodzi wiosna i chociaż miałam miec rok odpoczynku po budowie, to jednak postanowiłam zabrać się za mój ogródek. Chciałabym, zeby kiedyś był przytulny. Na razie jednak mu do tego daleko jeszcze.
Edyta10 22:11, 24 mar 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witam Forumowiczów, jestem na portalu od prawie roku, ale chyba się nie witałam ,czytam, oglądam, szukam inspiracji , podziwiam Wasze ogrody ... mam nadzieję,że choć troszkę uda mi się zmienić mój skromny ogródek dzięki Waszym pomysłom... pozdrawiam Was wiosennie
____________________
Ogródek nad jeziorem
novy 20:27, 25 mar 2014

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 4
Witam
Od jakiegoś czasu obserwuje forum ponieważ jest tutaj wiele fantastycznych tematów. Wreszcie kupiłem dom wraz z 1h ziemi i mysle że wieeele czasu tutaj spędzę.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
nela 11:12, 28 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 13
Witam wiosennie wszystkich forumowiczów

Mam nadzieję wspólnie z Wami rozpocząć nowy sezon ogrodniczy. Podczytuję forum już od zeszłego roku i jest to dla mnie kopalnia wiedzy, bo jeszcze nie dawno nie miałam zielonego pojęcia o ogrodnictwie.
A artykuły Pani Danusi są dla mnie wręcz bezcenne.
Pozdrawiam i życzę miłej pracy w ogródkach
____________________
DeBe31 12:30, 28 mar 2014

Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

od kilku miesięcy zaczytuję się w "Ogrodowisku" i wraz z rozpoczynającym sie właśnie sezonem ogrodniczym postanowiłam się ujawnić i przywitać.

Ogród stał się moim azylem, wyzwaniem, radością. Od kilku lat próbuje okiełznać, modyfikować i dostosowywać go do naszych potrzeb duchowo-użytkowych.
Wciąż moje rosliny stawiają czoło fatalnej glebie oraz dość specyficznemu klimatowi.
Nie obyło sie bez porażek ale tak w życiu bywa - szkoda tylko moich roślin.

Na chwilę obecną mam zielony iglakowy ogród, brak w nim kolorowych kwiatów, traw i bylin więc mam nadzieję, że Wasza wiedza i doświadczenie pomoga mi to zmienić.
W odpowiednim wątku pochwalę się swoim zakątkiem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Dorota




____________________
Dorota z Zielonej Doliny
wioleta 14:44, 28 mar 2014

Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 11
Witam wszystkim od nie dawna wraz z siostrą jesteśmy właścicielkami ogródeczka którego musimy zrobić od podstaw czeka nas mnóstwo pracy ale co tam mamy ogródek to najważniejsze! Pozdrawiamy Wiola z siostrą.
____________________
Wiolka - Nowe wyzwanie ogródeczek
Nallar 00:02, 29 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witam wszystkich serdecznie.
W ogrodowisku zalogowałam się już jakiś czas temu ale oficjalnie chciałam się przywitać.
Od kilku lat mieszkam w swoim domeczku na dużej działce. Swoją przygodę zaczęłam od budowy domu. Szło to dość wolno gdyż budowaliśmy go sami, wraz z mężem. Prawdę mówiąc do dziś nie jest ukończony, ale mam nadzieję że kiedyś nam się to uda. Pierwsze roślinki w moim ogródku były wsadzane zupełnie przypadkowo, bez wcześniejszych planów i przemyśleń. Wielokrotne zmiany, przesadzanie, doprowadziły do tego że zniszczyłam mnóstwo sadzonek. Wiem że czeka mnie dużo pracy, ale mam nadzieję że kiedyś mój ogród też będzie ładny, a na razie pozachwycam się Waszymi.
Pozdrawiam Was cieplutko. Ewa.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies