Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Anias 23:47, 08 maj 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Podgladam ogrodowisko juz jakis czas. Jestem zielona le chcialabym stworzyc piekny ogrod wokol domu. Jestescie wielka inspiracja i kopalnia wiedzy! Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
iwona0765 17:11, 12 maj 2014


Dołączył: 16 lis 2013
Posty: 203
Witaj Anias
____________________
Kawałek ziemi na którym ma powstać dom i ogród
LaPlagne 20:47, 21 maj 2014


Dołączył: 20 maj 2014
Posty: 1
Witam.

Na imię Karol, chociaż konto założyłem ze względu na kupno domu przez rodziców. Trafiłem akurat tutaj przy szukaniu odpowiedniej kosiarki i informacje u Was nt. kosiarek wrzecionowych
Ogółem zielony jestem zarówno ja, jak i oni, więc będziemy czerpali garściami z Waszej wiedzy i inspiracje - w dziedzinie ogrodnictwa
____________________
darkowa 17:47, 22 maj 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Dzień dobry
bold text
____________________
krystyna
malina77 19:17, 27 maj 2014

Dołączył: 27 maj 2014
Posty: 3
witam
mam na imię Marta , mama 2 dzieci , zakochana w ogrodzie i wszystkim co z nim związane.
3 lata temu spełniliśmy nasze marzenie, postawiliśmy domek, a teraz od 2 lat staram się tworzyć ogród.
nawet męża udało mi się zarazić ogrodowa pasją chociaż jest mało w domu to działa i działa końca nie widać
w tych działaniach pomagają nam moi rodzice, są naszym wsparciem
kupując działkę widziałam dużą przestrzeń , oczami wyobrażni widziałam drzewka, kwiaty i td..
niestety plany się zweryfikowały ponieważ realizując plan zagospodarowania domu wyszła nam skarpa.
Na początku kręciłam nosem, bo dość powaznie zachwiała moim planem, ale teraz czuję że coraz bardziej ją ogarniam i to ja nią rządzę nie ona mną
To chyba na tyle teraz do zobaczenia w innych działach tego forum
Iwk4 23:39, 27 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witam wszystkich. Mam na imię Iwona.
Szukałam w necie informacji o rododendronach, a znalazłam Ogrodowisko. Zanim się zarejestrowałam, przeczytałam kilka watków. Zakochałam się w tych uporządkowanych ogrodach, bukszpanach, hortensjach- nawet nie wiedziałam, że jest tyle pieknych odmian. Tu się też dowiedziałam, że żurawki mają odmiany, a jak później na rynku jedna pani sprzedawała je, zapytałam się, jaka to odmiana? A ona na mnie popatrzyła dziwnie. Że niby co?...
W swoim życiu na trzy lata wypadłam ... zachorowałam na oczy (rozdarcie siatkówki), musiałam uważać na siebie i walczyć o mozliwość widzenia. Życie wprowadziło pewne ograniczenia, inne spojrzenie (jednym okiem) i wolniejsze tempo. I nową tezę: czego nie dasz rady zrobić dziś, zostaw. Zrobisz jutro. Ciesz się tym, co już masz. I pomału idż do celu.
Będę zmieniać mój ogród. I to, czego nie zdążyłam wcześniej adaptować - zagospodaruję ogrodowiskowo. I uczyć się od nowa.
____________________
Ogródek Iwony II
Eli 17:41, 31 maj 2014


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 10
Witam!
Mam na imię Ela. Obserwuję forum już od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałam się ujawnić. Znalazłam tu wiele ogrodowych inspiracji i fachowych porad.
____________________
Ogród zdrowy i kolorowy
pasjonatkaam... 22:27, 04 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Serdecznie witam wszystkich ogrodowych pasjonatów. Od razu zaznaczam,że jestem laikiem ale jest to stan przejściowyMarzenie o ogrodzie spełniło sie 2 miesiące temu.Kupiliśmy z mężem działkę z domkiem pod lasem.Mimo,że nie wygląda jeszcze "po naszemu" skradła nam serca.To już jest nasz azyl,tam się wyciszamy,słuchamy lasu,nie ma tv,komputera i zasięgu)) Najstarsze nasadzenia mam 30-letnie ,są nimi dwa świerki skrzętnie ukrywające domek co dodaje całemu "obrazkowi" tajemniczości ..uroku i modrzew .Reszta to thuje już takie 3 metrowe.Wszystko to mam po poprzednim właścicielu.Teraz czas na porządną trawę. póki co wykonaliśmy aerację,dalsza część zabawy przed nami.Ogólnie zalezy mi na tym aby działka współgrała z lasem.Odnośnie roślin ...stawiam na mało "upierdliwe "gatunki.Zakochałam się w Berberysach szczególnie karłowy Gold - pięknie rozświetla ale mam też purpurowego.Poza tym bukszpanowe kulki (kocham sekator, one teżkilka gatunkówh Host,wierzba Hakuro,trochę lawendy .Mam nadzieję,że mogę liczyć tu na pomoc..Jak zrobię zdjęcia chętnie zamieszczę.Pozdrawiam.Ewa.
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
lawendowo 09:11, 05 cze 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 2
Witam serdecznie,
skoro tyle madrych glow tu bywa i radzi to wiem ze duzo zyskam sama obecnoscia
mam maluki ogrodek przy segmencie, dwojke dzieci wiec wiekszosc terenu zielonego to piaskownica, trampolina ipt ale staram sie jak moge by cala reszta cieszyla nasze oko - nie jest lekko bo jestem mega laikiem (w domu mam jedynie storczyki ktore o dziwo maja sie dobrze) a wiadomo rosliny wymagaja troski i uwagi niczym dzieci...
ania, l.32
mikos 16:56, 09 cze 2014

Dołączył: 09 cze 2014
Posty: 1
Witam, serdecznie pozdrawiam wszystkich członków forum.
____________________
Pastuchy elektryczne na szkodniki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies