Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Basinkowo 12:51, 22 cze 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Witam wszystkich serdecznie. Od kilku tygodni czytam różne wątki na Ogrodowisku więc wypada się wreszcie przywitać. Już nie pamiętam jak natknęłam się na tę stronę, ale od czasu jej odkrycia każdą wolą chwilę poświęcam na przeglądanie jej stron. Po prostu "wpadłam po uszy" - wczoraj, np. czytałam do 1:30. Jestem pod wrażeniem atmosery panującej na forum, zachwycają mnie piękne zdjęcia, życzliwe uwagi, najróżniejsze porady itp. Mam również swój ogród - w 2009 roku przeprowadziliśmy się do nowowybudowanego domku, więc ogród zakładałam "od zera". Właściwie w moim przypadku powiedzenie "zakładałam ogród" jest trochę nie na miejscu. Niestety kupuję pojedyńcze egzemplarze roślinek na zasadzie: co mi się podoba, potem sadzę bez wcześniejszego ogólnego planu - chaos. Z powodu braku funduszy (kredyt, trójka dzieci itp) moje zakupy ogrodowe są rzadkością, jednak uwilbiam wchodzić do centrów ogrodniczych. Trawnikiem zajmuje się M - zakłada go już od 5 lat - przekopuje dokładnie ziemię, wybiera korzenie, perz, kamienie itp, miesza naszą glinę z "czarną" ziemią pzywiezioną "z zewnątrz" - co roku następny kawałek trawki powstawał (jednak z powodu problemów z kręgosłupem ostatni kawalątek trawnika był doklejony dwa lata temu). Bardzo lubię grzebać w ziemi - to mnie odstresowuje - jednak robię to wtedy, gdy mam na to czas i ochotę. Z casem u mnie krucho - praca zawodowa. Teraz, po przeczytaniu niektórych wątków na Ogrodowisku (czy będę w stanie kiedyś przeczytać wszystkie?) zaczynam planować, planować ... - może coś ładnego z tego kiedyś będzie.
____________________
Basiap
Majeczka79 13:14, 23 cze 2014

Dołączył: 23 cze 2014
Posty: 1
Witam
właśnie się zarejstrowałam. jestem kompletnym absolutnym laikiem. Osobą, która 2 dni temu mówiła "phi" na każdy temat okołoogrodniczy.
A dzis pragnę wiedzieć więcej.
Sarahcon 18:19, 24 cze 2014


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Witam wszystkich. Klika dni temu się zarejestrowałam na forum i bardzo się cieszę, że właśnie na niego trafiłam. Jestem z województwa śląskiego - rejon Żywca.
Od zawsze pasjonowały mnie ogrody, znajdujące się tam roślinki i cała architektura ogrodowa. Chociaż z wykształcenia jestem ekonomistą to zawsze chciałam się zajmować projektowaniem i aranżacją ogrodów. Czasem żałuję, że nie poszłam tą właśnie drogą zawodową. Lubię podziwiać ogrody natomiast nie znam się na technice i zasadach tam panujących. Jestem w trakcie zakładania ogrodu praktycznie od zera dlatego mam nadzieję, że mi doradzicie w wielu sprawach. Mam nadzieję, że na końcu będę mogła się nim pochwalić tak jak wielu z Was.
Pozdrawiam
Aneta
____________________
Aneta - Moje marzenie
PERKA 23:08, 24 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Witamy na O.
____________________
Moje miejsce na ziemi
ulkae 13:49, 27 cze 2014

Dołączył: 27 cze 2014
Posty: 8
Właśnie się zarejestrowałam. Jestem przeszczęśliwa że tu trafiłam. Przez długi czas przeglądałam wszysko o czym pisze Pani Danusia, słuchałam Jej w programie "Maja w Ogrodzie". No i te spotkania ogrodomaniaków. Hymmmmm ja też Was kiedyś ugoszczę. Jestem tego pewna. Witam wszystkich serdecznie, Ulka.
____________________
Ulka
Dorotowisko 21:15, 06 lip 2014

Dołączył: 06 lip 2014
Posty: 24
Witam.Dlaczego ja dopiero teraz tu trafiłam??? Ale lepiej późno niż wcale.
____________________
Znowu zaczynam od zera.
aguleczka 21:04, 08 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Witam was wszystkich oficjalnie podglądam was od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi założyć tu profilu mój ogród w porównaniu do waszych to takie maleństwo ale z drugiej strony pomyślałam że może to dobry moment na ząłożenie tu konta przebudowa ogrodu nowe sadzonki to czas w którym będę potrzebowała porady wsparcia i będę mogła wysłuchać fachowych rad specjalistów.

jestem amatorem totalnym jeśli chodzi o ogrodnictwo lubię mój ogródek lubię zmiany ale szczerze powiem że sięgam po roślinki zupełnie przypadkowo to co mi się podoba to to kupuje i staram się to posadzić w jakimś najbardziej odpowiednim miejscu a czy robię to dobrze to sami będziecie mogli ocenić a ja z miła chęcią posłucham wskazówek by mój ogród mógł cieszyć nie tylko moje oczy a oczy przechodzących osób

nasz ogród jest maleńki cała działka ma ok 6 arów jest wąska a długa nie chcieliśmy zasłaniać jej tujami ponieważ nie czujemy takiej potrzeby izolacji od otoczenia taras na którym najczęściej spędzamy czas jest wysoko i żadna tuja nas nie zasłoni koło nas jest droga tylko do okolicznych domków więc nie jest ruchliwa a powiem tez tak że wielką przyjemność mi sprawia kiedy ktoś przechodzi i podziwia

Na forum trafiłam przypadkowo szukając inspiracji zdjęć ogrodów

bardzo mi się tu podoba uwielbiam oglądać wasze zdjęcia


Zapraszam do mnie
____________________
Mój maleńki ogród
LadyR 12:31, 12 lip 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Witajcie jestem tu nowa i już zakochałam się w tym Forum. Mam "straszny" ogródek i może dzięki waszej pomocy coś z nim zdziałam. Założę swój watek ogrodowy to wrzucę fotki.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Italiano 17:41, 12 lip 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 4
Witajcie

Miło znależć się wśród podobnie zbzikowanyxh pasjonatów, dziś pogoda nie dopisuje, więc nie załaczyłem zdjęć, ale w krótce czyms się pochwalę i ocoś też na pewno zapytam i skomentuję...

Krzysztof z Warszawy
____________________
Krzysztof - Ogród w "Mieście Ogrodzie" na warszawskiech Włochach.
Tess 20:44, 12 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witam Krzysztofie
Mam nadzieję, że zagościsz na O. na dłużej - mało tu zbzikowanych pasjonatów z Warszawy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies