Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 11:19, 15 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
kasiek napisał(a)


Praktycznie wszystko, no nie te nitkowate nie rusza, ale reszta wygląda biednie, zwłaszcza jesienia jak tak szybko nie odrasta... No ale co mam robić, przynajmniej trawnika pilnuje i nie mam żadnych kretów

Jak się zwykło mówić- trzeba się z czegoś cieszyć choć to kiepska pociecha.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bdan 20:59, 16 sty 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Urszulla napisał(a)
Tak głośno planuje wysiewac:
Cleome białe (mam własne nasiona), arcydziegiel o fioletowych lodygach, chabry, kosmosy, lobelie, drakiew, cynie.


Ja w wysiewach kwiatów, to całkiem zielona jestem, nie wiem, czy jest coś, co jest skazane na sukces, jak siejący jest całkiem niedoświadczony

A kosmosy jakąś konkretną odmianę masz zaplanowaną?
Urszulla 01:12, 17 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
bdan napisał(a)


Ja w wysiewach kwiatów, to całkiem zielona jestem, nie wiem, czy jest coś, co jest skazane na sukces, jak siejący jest całkiem niedoświadczony

A kosmosy jakąś konkretną odmianę masz zaplanowaną?


Ja też nie mam wielkich doświadczeń. Sianie do gruntu daje u mnie marne efekty albo żadne. W tym roku się pobawie, trochę delikatniej postapie. Bardzo mi zależy na cleome . Marzy mi sie dostac arcydziegiel. Kosmosy jakie dostane takie będą.
A najbardziej lubię jak rośliny się same wysiewaja- tu liczę na stipe i werbene.
W zeszłym roku wysialy się brązowe trawy i mint mist. Ale miałam radoche.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:41, 19 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dziś w nocy pies poszerzył legowisko i wygniotl oprocz rozplenicy jeszcze gracimullusa, a tam rośnie moja róża tarasowa. Chyba zrobił dla niej osłonę na noc, tym razem się udało bez złamań. Przecież on waży ze 60kg.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:59, 20 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Zostały mi nasiona pomidorów sprzed 3 lat. Ciekawe czy skielkuja. Takie mam odmiany:
Delicjous
Cherry Roma
Navarra
Super red pimento
Black zebra
Japanes black trifele
Fred limbaugh
Opalka
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 13:18, 20 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Powinny wykiełkować. Jak nie "zawilgły", jak to mówi mój tato - mój haed gardener.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 18:14, 20 sty 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pszczelarnia napisał(a)
Powinny wykiełkować. Jak nie "zawilgły", jak to mówi mój tato - mój haed gardener.

Jeśli oto chodzi to spokojnie, bo są w woreczkach w kuchni w ciepłym i suchym.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bdan 18:30, 20 sty 2017


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Urszulla napisał(a)


Ja też nie mam wielkich doświadczeń. Sianie do gruntu daje u mnie marne efekty albo żadne. W tym roku się pobawie, trochę delikatniej postapie. Bardzo mi zależy na cleome . Marzy mi sie dostac arcydziegiel. Kosmosy jakie dostane takie będą.
A najbardziej lubię jak rośliny się same wysiewaja- tu liczę na stipe i werbene.
W zeszłym roku wysialy się brązowe trawy i mint mist. Ale miałam radoche.


Ja mam problem, żeby rozpoznać co się wysiało, a co jest chwastem. Przypuszczam, że ta wyplewiłam większość naparstnic, a zostawiłam tylko te co wyrosły w hostach
Rench 23:30, 20 sty 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mam nadzieję,że już wróciłaś do zdrowia
Trochę masz tych nasion,ja już w tym roku nie będe się bawiła z siewem warzyw.
Nie mam miejsca,zaplanowałam tylko ostnicę nową wysiać,bo te samosiejki w ogrodzie sa takie chaotycznie rozsiane,bez składu i ładu.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AgataP 09:21, 21 sty 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kurcze pomidorów to masz niezły zbiór - wszystkie polecasz ?
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies