Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:44, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
MagdalenaK8 napisał(a)
Chciałoby się zaśpiewać u la la la...na takie zdjęcia.
Pozdrawiam


Śpiewaj Magda , ja też bedę wtórowac bo wiosna warta jest tej radości.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:46, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kasiula79 napisał(a)


Litr to mi z pewnością nie wystarczy - opryskiwacz mam aż litrowy stąd moje pytanie.

dziękuję


Ja najlepiej lubię opryskiwacz 10litrowy , taki plecak, najlepiej nim mi sie opryskuje i choc mam 5l , 2l i mniejsze to tylko ten używam.Miłej pracy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:48, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Kupiłam wczoraj w Obi wielgachnego, zdrowego, pięknego Roseum do pracy...za 26 zł!!! Czasem człowiek ma szczęście
I wiesz o kim wtedy myślałam???
Pozdrawiam Bogdziu


Mam nadzieje ze o mnie myślałaś ale kto wie o kim????????????????? Miałas szczęście bo i dobry rh i tani a jak jeszcze duzy to pełnia szczęścia.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:53, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
Bogdzia przyszłam zakomplementować sasankę ...śliczny kolor.

A to dzisiaj uwiecznione w kadrze…stado jeleni. Zdjęcie mało wyraźne, bo wykonane przez szybę samochodu, a na dodatek mokrą, bo padał deszcz.


Jelenie mają jeszcze małe rogi (jak to każdej wiosny), ale i tak fajnie wyglądają. Pierwszy raz widziałam tak liczne stado…z reguły to sobie „solo” spacerują.

Bogdzia, jakby Ci się jelenie nie podobały to napisz – wyrzucę, żeby Ci nie zaśmiecać wątku. Wkreiłam je do Ciebie, bo wiem że lubisz różne zwierzątka, a jeleni na wolności chyba nie widziałaś.

Buziaki przesyłam




A jadnak jesteś przyrodniczką rasową bo mało kto wie że jelenie wiosna nie mają rogów-wieńców.Zdjecie jak na taka pogodę świetne i super oddaje klimat tego co widziałaś. Dzieki Magda , faktycznie widoki masz niesamowite i do pozazdroszczenia.Nie wolno mi wyrzucac tego zdjecia niech wszyscy popatrza. Pamiętasz co było mówione o palmie? Jest Twoja. Masz racje jeleni na wolności nie widziałam . Buziaki za pamięc o mnie i zdjecia które dla mnie robisz, jestes fantastyczna dziewczyną , bardzo dziękuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:56, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
nina napisał(a)
Poczytałam o oprysku Kasiulowym i poszłam zrobić dobrze opryskiem mojemu rh bo on taki jakiś niewyrazny :/
Pozdrawiam


Dobrze zrobiłaś tylko nie wiem czy w odpowiednim czasie bo deszcz może zmyc ten oprysk ale może akurat nie padało u Ciebie. Nie wolno też opryskiwac w czasie gdy świeci słońce, pochmurne dni , ranki lub wieczory to odpowiednie pory na opryski.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:57, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agacia napisał(a)
Niki, Ty to masz szczęście z tymi zwierzakami! Bosko!

Bożenko, pozdrawiam


Agatko macham do Ciebie , widzisz????Nikita rzeczywiście ma niespotykane widoki, to super dziewczyna, niespotykana jak te widoki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:00, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasik napisał(a)
Ale Cię raczy ta nasza Nikita tymi zdjęciami. Piękne. Do tego jakby posłuchać opowieści mojego brata o zwierzętach, to byłaby bajka.

A magnolki masz piękne, i tak sobie myślę, że wśród różnorodności ich gatunków, to Alexandrina ma swój niezaprzeczalny urok.

Pozdrawiam


Kasik Ty o bracie nie pisz tylko zagoń go do pracy i niech nam opisze te swoje opowieści bo na pewno sa bardzo ciekawe. Bardzo chętnie je przeczytamy w tym wątku:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1197-bajki-przyrodnicze
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:01, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)
.. Składam meldunek rodkowy ..... walczę z zakwaszaniem gleby ....


Jak walczysz i dlaczego , skad wiesz że jest zakwaszona nadmiernie? Muszę leciec poczytac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:03, 10 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)


Nie wiedziała ,że można aż co 5 dni .. Muszę częściej , jak widzę

Dziękuję .. Jak zwykle


Ale ten oprysk robimy tylko do momentu gdy roślina poprawi wyglad, myśle ze 3 opryski to zupełnie wystarczy a potem nawóz doglebowy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agania 20:04, 10 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Bogdzia napisał(a)


Podmarzła Alexandrina ale mimo to rozwija pąki więc nie jest źle.Rh opryskaj dolistnie kilka razy co 4-5 dni , potem daj nawóz doglebowy.


Bogdziu, jakim nawozem mam opryskiwać, a jakim podsypać, do mnie musisz mówić jeszcze i jeszcze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies