Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

gierczusia 20:35, 11 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bogdzia napisał(a)


Pisałam kilka postów do tyłu, ja nie przepadam za Cunningham's głównie dlatego ze częsc pąków które powinny kwitnąc wiosna zakwita juz jesienia, dla niektórych jest to zaleta , dla mnie wada.Esiko ma inny pokrój , mniej gęsty ale kwitnie tylko raz na wiosnę i ja tak właśnie chce.

Hmmmm.. No to nie doczytałam ,za co bardzo przepraszam...

To już wszystko jasne ....cunninghams contra Eskimo .... Ja własnie ten pokrój cunninghamsa lubię, a ewentualne kwitnienie jesienią by mi wcaaaale nie preszkadzało .. Choć muszę przyznać ,ze kwiaty Eskimosa są zdecydowanie piekńiejsze od cunninghamsa ....aaaaaa... i bądź tu mądry


A z tą glebą się źle wyraziłam... Walczę by zakwasić

Buziam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
nina 20:58, 11 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Bogdziu poradz mi proszę,czy jest jakiś rh który nadaję się do miejsca cienistego?
____________________
Madzenka 22:24, 11 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bożenko dziekuję za szczegółowe przepomnienie jak często robić opryski, moje rh lekko żółtawe są więć wypada je opryskać. Nie dopisałam, ze chodziło mi o azalie japońskie, które mają u mnie sporo liści.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MagdalenaK8 07:00, 12 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Bogdziu wszędzie jest napisane na florovicie do kwaśnolubnych że stosuje się go doglebowo...to tym mam pryskać ? Bo już się zakręciłam...
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
zbigniew_gazda 08:01, 12 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Bogdziu pozdrowienia zasyłam i Rh opryskane wg. Twojego przepisu. Liście nabierają zielonej barwy.
Muszę jeszcze dołożyć kwaśnej ziemi im pod nóżki bo rozumiem że ich korzenie postępują wraz z koroną i na obrzeżu mają podłoże nie zakwaszone. O Canningham napiszę tylko tyle że mój jest bezproblemowy. Cały rok liście zielone i teraz pąków ma tyle ile inne odmiany. Ty masz ogromną wiedzę i praktykę ale wyczytałem w opisach roślin, że niektóre odmiany po zimie mają żółtawe liście (taka ich uroda) i dopiero opryski im pomagają.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
boguslawa_ma... 11:10, 12 kwi 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Bogdziu miłej soboty
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Bogdzia 14:56, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewa004 napisał(a)
Bogdziu byłam


Ewo milo mi że byłaś ja też zajrze ale chyba wieczorem bo jeszcze musze wyjsc z domu. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:57, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)

Hmmmm.. No to nie doczytałam ,za co bardzo przepraszam...

To już wszystko jasne ....cunninghams contra Eskimo .... Ja własnie ten pokrój cunninghamsa lubię, a ewentualne kwitnienie jesienią by mi wcaaaale nie preszkadzało .. Choć muszę przyznać ,ze kwiaty Eskimosa są zdecydowanie piekńiejsze od cunninghamsa ....aaaaaa... i bądź tu mądry


A z tą glebą się źle wyraziłam... Walczę by zakwasić

Buziam


Wybierz ten który ma cechy bardziej dla Ciebie odpowiadające.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:01, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
nina napisał(a)
Bogdziu poradz mi proszę,czy jest jakiś rh który nadaję się do miejsca cienistego?


Rh lubią cien ale nie za mocny , taki prześwitujacy jest najlepszy wtedy ładniej wygladaja i szybciej rosna. W głębokim cieniu choruja i słabiej kwitna.Jeśli posadzisz je np za budynkiem bedzie dobrze ale jesli pod rozłożystym drzewem które daje dużo cienia to juz źle. Nie chodzio to by miały słońce ale by dochodziło do nich światło przynajmniej przez częśc dnia.Nie podaję Ci żadnego gatunku bo wszystkie maja te same wymagania.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 15:03, 12 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzena2007 napisał(a)
Bożenko dziekuję za szczegółowe przepomnienie jak często robić opryski, moje rh lekko żółtawe są więć wypada je opryskać. Nie dopisałam, ze chodziło mi o azalie japońskie, które mają u mnie sporo liści.


Japońskie mozesz pryskac ale nie przesadzaj z nawozami bo lepiej nieco mniej niz za dużo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies