Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

malgorzata_s... 20:51, 27 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Bogdzia napisał(a)


Fotka magnolii Laury oczywiście.


Wasza wspólna oczywiście
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Bogdzia 20:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)
Bogdziu kochana jak to właściwie jest z rododendronami? Kiedyś oglądałam jakiś odcinek Mai i było tam pokazane sadzenie rodka. Od razu do dołka wsypali mu nawóz, który miał działać przez pół roku. Czytam ostatni Mój piękny ogród, a tam znów jest napisane, że rodków nie powinno się nawozić zanim się dobrze nie ukorzenią, czyli przez ok 2 lata. Ja ok tydzień temu podsypałam swoje nawozem do rododendronów bo takie jakieś bez życia są i chyba nie zakwitną .
I jeszcze z innej beczki - widziałam ostatnio w szkółce rodka Goldfinger i ogromnie mi się spodobał. Co o nim sądzisz? Gdybym się na niego zdecydowała posadziłabym go pomiędzy dwiema sosnami, bo one lubią podobno ich towarzystwo. Z góry dziękuję i buziole ślę .
Acha, i kupiłam tę azalię japońską, którą mi poleciłaś do tego mojego kąta pod murkiem. Tyle, że nie było Kermesiny i kupiłam Kermesina Rose. Taka maleńka jest na razie w tym kącie, sierotka Marysia taka , ale kiedyś przecież urośnie. Buźka. ale się rozpisałam .


Z moich doświadczeń wynika ze nie powinno sie dawac nawozu w pierwszym roku. Jeśli to bedzie nawóz długo działajacy to jeszcze pól biedy bo on wolno jest uwalniany ale taki normalny to absolutnie nie powinno sie dawac. Czy te Twoje rh to teraz kupione czy juz u Ciebie rosły. Do tego czasu było dośc zimno wiec rh nie bardzo pokazywały że żyją czekały co bedzie z pogoda. W takim wypadku kiedy źle wygladaja to najlepiej opryskac nawozami dolistnymi. Ja opryskuję mieszanką trzech nawozów która sobie wymyśliłam i to mi się sprawdza. Jesli podsypałas nawoxem nawe rh to lepiej dużo podlewaj zeby ten nawóz poszedł w ziemię i zeby nie spalił korzeni no chyba ze to tez nawóz długo dzialający.
Azalie japońskie niestety sprzedaja najczęściej bardzo malutkie ale bedzie rosła przecież.Ja sie rozpisałam jeszcze bardziej. Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:59, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Wasza wspólna oczywiście


W moim wieku lepiej sie nie pchac na fotki ale tu musieli pokazac jak się cieszę , nawet nie byłam przeciwna, ot co.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:00, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Matko...jaka piękna ta Laura...ale kwiaty ma !!!!!!!!!!!!
Cudna!

Jak to dobrze, że pan nie oparł się Waszym urokom i ją masz



Pan był bardzo miły i tez sie cieszył że nam się tak podoba.Mnóstwo czasu nam poswięcili mimo że mieli sporo pracy i sporo klientów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:01, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)

To nie ja, ja sie nie przyznaje - laur nalezy sie Kasi z Makowa na Kociewiu, to ona dyskutując ze mna o magnoliii Genie podała mi ten kontakt i wskazała to miejsce


Ale puściłas ta wiadomośc dalej wiec zasługę tez masz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 21:03, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Robertop napisał(a)
Bogdziu, dziękuję za miłe spotkanie:



Jedna piękniejsza od drugiej.....nie mogę się zdecydować, która?

Miło Cię widzieć Bożenko uśmiechniętą i szczęśliwą
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Bogdzia 21:05, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
lilarosa napisał(a)
Dołączam do grona zachwycających się Laurą. U mnie pierwszy raz w tym roku zakwitła "zwykła" Alexandrina i cieszę się tym widokiem jak dziecko a co dopiero takie cuuuda.

Pozdrawiam.


Ja też mam zwykłą Alexandrine . Jest cudna.To dzisiejsze zdjecia.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:06, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
GorAna napisał(a)

Jedna piękniejsza od drugiej.....nie mogę się zdecydować, która?

Miło Cię widzieć Bożenko uśmiechniętą i szczęśliwą
Pozdrawiam


Piękna jest tylko jednaPrzyjde na tulipanki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ZielonaAnia75 napisał(a)
Chyba nie wszyscy doczytali, że Laura nie jest do kupienia, ma ją tylko jej twórca i Bogdzia Szczęściara


Tak czytałam ze Irenka chce ja miec ale bedzie musiała wybrac co innego bo to jednak matecznik tego hodowcy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 21:08, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bogdzia napisał(a)


Piękna jest tylko jednaPrzyjde na tulipanki.


Spytaj eMa
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies