Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 21:10, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)
O matko jaka ta magnolia cudowna, kiedy my będziemy czekać w kolejce po zakup Ty Bogdziu będziesz już miała spory okaz Miejsce na dwie magnolie znalazłem(oczywiście dwa stare krzewy na śmietnik muszą iść), jeszcze koniecznie na trzecią muszę coś wykombinować


Za dwa lata trzeba od zimy zamawiac żeby dostac. Fajnie że nie zal Ci wyrzucic coś by posadzic cos nowego.Mojego m nie moge tego nauczyc.On kocha drzewa i im wyższe tym jego miłosc większa O wyrzuceniu słuchac nie chce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:15, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)



Wyobraź sobie, że te stare rhododendrony w M. wszystkie jasno zielone. Coś niedobrego się dzieje (jakaś chloroza - tak nagle?). Pierwsza wersja była taka, że sucho u nas w górach ale to nie do końca tak jest. Katawbijskie cierpią bardzo, Cunninghamsy i te białe mniej cierpią. Tym powinni zająć się jacyś ogrodnicy i sprawdzić, co jest? Porażka. Zabytkowa zieleń w dawnym uzdrowisku powinna być pod profesjonalną ochroną? Ręce opadają.


Rh niestety potrzebują lepszej opieki niz inne rośliny, mniej jednak niz róze ale głównie podlewanie jest potrzebne a widomo zieleń miejska często nie jest podlewana. Może i nawozów nie daja. Inne rośliny w zwykłej ziemi sobie poradza a dla rh to śmierc jak nie dostana kwsu i wody.U Was nie wiadomo czemu dotad rh świetnie rosły . Ja słyszałam ze to przez kwasne deszcze , Ty mials inną teorie , byc może coś sie zmieniło ze to srodowisko juz nie jest takie sprzyjajace im.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:16, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
GorAna napisał(a)


Spytaj eMa


Wybierze Laurę . Tyle lat małżeństwa to juz nawet Laura nie musiałaby byc taka piękna by i tak ja wybrał
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze dopytam o Alexandrinę. Ile lat ma Twoja?
3 posadziłam w M..



Alexandrina ma 11-12 lat. Powiem Ci ze wzrost tez nie zależy od wieku. Ja ja kupiłam bo bardzo mi sie spodobała taka w okolicy . Była już duża i pięknie kwitła i tej wielkości zazdrościłam a teraz moja wyższa od tamtej i to dużo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:21, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcorn napisał(a)

ja troche zaluje, ale przynajmniej nie mam kolejnej magnolii i problemu gdzie posadzic zeby bylo jej dobrze i sie zmiescila

Cudne zdjecia Roberta!


Ja juz starsza pani , nie mam siły do warzywek to sadze drzewa i krzewy głównie , Ty za jakieś 50 lat mozesz zmienic upodobania i sadzic magnolie i rh a na razie sadz to co najbardziej lubisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
GorAna 21:22, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bogdzia napisał(a)


Wybierze Laurę . Tyle lat małżeństwa to juz nawet Laura nie musiałaby byc taka piękna by i tak ja wybrał

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Bogdzia 21:28, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ZielonaAnia75 napisał(a)
Czekamy na relację z ulokowania tych piękności w ogrodzie


Postanowilismy ze Laurka w tym roku zostanie w donicy , niech jeszcze troche podrośnie, Przez zimę w zimnym pokoju ja przetrzymamy. Posadzilismy dzis Butterlies, mam nadzieję że w dobrym miejscu.na razie kiepsko to wyglada bo trzeba było zabrac dwa krzaki hortensji i odsłonił się płot ale w przyszłosci bedzie dobrze.Przyglądałam się dzis tej magnolii , jest piekna , młode kwiatki są limonkowo-zółte , starsze kanarkowo-zólte a pod koniec kwitnienia płatki u nasady łapią troszke przypalonego pomarańczu i w calosci te trzy fazy pięknie ze sobą wspólgrają . Bardzo mi sie podoba.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:29, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
polinka napisał(a)
Bogdziu z zapartym tchem przeczytałam opowieść o zdobyciu magnolki. Gratuluję z całego serducha, piękne wyróżnienie


Dziękuje , czasem spotyka sie w zyciu wspaniałych ludzi i własnie takich spotkalismy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:32, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)

CZad, wy obie i juz mam adres, oglądam


Irenko tej nie kupisz musisz wybrac cos innego jeśli lubisz zólty to polecam tą którą kupiłam Butterflies , własnie przed chwila ją opisałam a mam też biala cudna Mag's Piruette i też piękna jak z bajki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:36, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa napisał(a)


Nie dziwię się .....sama zazdraszczam i chyba tez kupie !!! hihi to jest magia Ogrodowiska. Tydzień temu kupowałam parę bylin w małej szkółce, ale bogato wyposażonej i włąścicielka sie smiała,ze jej asortyment zalezy od programów telewizyjnych


Fakt że jak pięknie pokazą rośliny to od razu wiele osób chce kupic, my zreszta robimy to samo wystarczy ze ktos pokaze jakąs pięknosc już wiele osób też chce miec ale ja jestem ,,za" kupuj bo to piękne rośliny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies