Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Luki 09:17, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
O matko jaka ta magnolia cudowna, kiedy my będziemy czekać w kolejce po zakup Ty Bogdziu będziesz już miała spory okaz Miejsce na dwie magnolie znalazłem(oczywiście dwa stare krzewy na śmietnik muszą iść), jeszcze koniecznie na trzecią muszę coś wykombinować
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mala_Mi 10:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Biała przegapiłam.. ale poszukam i cofnę zaległości przynajmniej obrazkowo. Robert zrobił ci piękne foto..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 11:40, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
No i wyobraźcie sobie naszą a chyba szczególnie moje rozczarowanie. takie cudo stoi na wyciągniecie ręki a nie można kupic. Proszę Pania ze moze byc malutka , jakakolwiek ale wlasnie ta. Pani mówi to niech Pani porosi o nią Szefa. Ide a Robert ze mna by mi pomóc przekonac Szefa, a Szef mówi że najwcześniej za dwa lata i mowy nie ma w tej chwili bo dopiero zaczyna jej rozmnażanie. Robert a potem i dziewczyny proszą żeby jednak mi sprzedał , przekonują że mam,, najpiekniejszy w Polsce odród rododendronowy " i muszę miec takie cudo w tym ,,najpiękniejszym " ogrodzie i staje sie cud , Własciciel mówi że zobaczy czy znajdzie ja dla mnie. ZNALAZŁ. Mam to cudo . Nazywa się Laura i ma ok pól metra, żadnego kwiatka ale ja jestem tak szcześliwa ze obcałowuję Szefa, nie wiem jak mu dziekowac , żadne słowa nie wydaja się odpowiednie. On ma u siebie 1 sztukę a ja mam drugą na całą Polske.Pewnie że ma jeszcze jakieś sadzonki ale one na razie nie sa dla swiata , nawet nikt ich nie widział. A ja mam. Zobaczycie mnie z tym kijkiem na zdjeciach Roberta, Małgosi i może Nikity. Moje szczęście pomału przeradza się w obawe czy jej nie zmarnuje czy bedzie chciała u mnie rosnac w jednak spartańskich warunkach mojego ogrodu. Cd nastąpi.


Bogdzia, to opowiadanie i wydarzenie roku na Ogrodowisku!

I ja mam magnolie od tego Pana: 3 sztuki w tym roku kupiłam. I też jestem szczęśliwa.

Przecież magnolie pasują do Twojego Rododendronowego Królestwa - nie dziwi, że M. znalazł miejsce.


Wyobraź sobie, że te stare rhododendrony w M. wszystkie jasno zielone. Coś niedobrego się dzieje (jakaś chloroza - tak nagle?). Pierwsza wersja była taka, że sucho u nas w górach ale to nie do końca tak jest. Katawbijskie cierpią bardzo, Cunninghamsy i te białe mniej cierpią. Tym powinni zająć się jacyś ogrodnicy i sprawdzić, co jest? Porażka. Zabytkowa zieleń w dawnym uzdrowisku powinna być pod profesjonalną ochroną? Ręce opadają.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:41, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze dopytam o Alexandrinę. Ile lat ma Twoja?
3 posadziłam w M..

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 12:05, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogdzia napisał(a)


Małgosiu nawet gdyby miała rosnac przy śmietniku czy gdziekolwiek indziej to bedzie Cię cieszyc. Myśle ze bardziej bys załowala gdybys nie pojechała.

ja troche zaluje, ale przynajmniej nie mam kolejnej magnolii i problemu gdzie posadzic zeby bylo jej dobrze i sie zmiescila

Cudne zdjecia Roberta!
____________________
Mój nowy ogródek
ZielonaAnia75 13:11, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Czekamy na relację z ulokowania tych piękności w ogrodzie
____________________
polinka 13:26, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Bogdziu z zapartym tchem przeczytałam opowieść o zdobyciu magnolki. Gratuluję z całego serducha, piękne wyróżnienie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Milka 13:35, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też się gapiłam na tę nową żółtą zdobycz, oglądałam w necie i nie byłam na nią zdecydowana, teraz jestem podaj namiary na nich
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:42, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też się gapiłam na tę nową żółtą zdobycz, oglądałam w necie i nie byłam na nią zdecydowana, teraz jestem podaj namiary na nich
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Robertop napisał(a)
Bogdziu, dziękuję za miłe spotkanie:



CZad, wy obie i juz mam adres, oglądam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies