Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Kindzia 13:53, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko...jaka piękna ta Laura...ale kwiaty ma !!!!!!!!!!!!
Cudna!

Jak to dobrze, że pan nie oparł się Waszym urokom i ją masz

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margarete 15:50, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)


Nie wiedziałam ze to Małgosia ja wynalazła. Szkólka warta polecenia wszystkim , fantastyczni ludzie i rośliny i dla Małgosi też podziekowania.

To nie ja, ja sie nie przyznaje - laur nalezy sie Kasi z Makowa na Kociewiu, to ona dyskutując ze mna o magnoliii Genie podała mi ten kontakt i wskazała to miejsce
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
lilarosa 16:01, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 49
Dołączam do grona zachwycających się Laurą. U mnie pierwszy raz w tym roku zakwitła "zwykła" Alexandrina i cieszę się tym widokiem jak dziecko a co dopiero takie cuuuda.

Pozdrawiam.
____________________
Hania _ "Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem." A. de Saint-Exupéry
ZielonaAnia75 19:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Chyba nie wszyscy doczytali, że Laura nie jest do kupienia, ma ją tylko jej twórca i Bogdzia Szczęściara
____________________
Katkak 20:36, 27 kwi 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogdziu kochana jak to właściwie jest z rododendronami? Kiedyś oglądałam jakiś odcinek Mai i było tam pokazane sadzenie rodka. Od razu do dołka wsypali mu nawóz, który miał działać przez pół roku. Czytam ostatni Mój piękny ogród, a tam znów jest napisane, że rodków nie powinno się nawozić zanim się dobrze nie ukorzenią, czyli przez ok 2 lata. Ja ok tydzień temu podsypałam swoje nawozem do rododendronów bo takie jakieś bez życia są i chyba nie zakwitną .
I jeszcze z innej beczki - widziałam ostatnio w szkółce rodka Goldfinger i ogromnie mi się spodobał. Co o nim sądzisz? Gdybym się na niego zdecydowała posadziłabym go pomiędzy dwiema sosnami, bo one lubią podobno ich towarzystwo. Z góry dziękuję i buziole ślę .
Acha, i kupiłam tę azalię japońską, którą mi poleciłaś do tego mojego kąta pod murkiem. Tyle, że nie było Kermesiny i kupiłam Kermesina Rose. Taka maleńka jest na razie w tym kącie, sierotka Marysia taka , ale kiedyś przecież urośnie. Buźka. ale się rozpisałam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
rumiankowa 20:41, 27 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Trochę nieśmiało wpisuję się do tak obszernego i popularnego wątku

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego ogrodu i szalonych ilości Rhododendronów, które w nim rosną będę zaglądać z nadzieją, że nauczę się czegoś od specjalistki w tym zakresie
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
malgorzata_s... 20:43, 27 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Zaglądam w zachwycie nieustającym Ta fotka z magnolką w ramki się nadaje
Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Bogdzia 20:46, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zawitka napisał(a)
Bożenko ---- spotkanie z łupami to znaczy bardzo udane Przeczytałam o Laurze I cieszę się razem z Tobą .A teraz opis zdjęcia jeśli się nie obrazisz --- stoi sobie Bożenka z jakimś kijem na rękach a buziak jej się śmieje od uch do ucha ----- to tylko rasowa Ogrodniczka tak może się cieszyć Buziole Smiej się do niej dłuuuuugo


Kocham roślinki, zawsze kochałam . Od dziecka zachwycały mnie polne kwiatki i ogródkowe. Teraz mam tylko jeden problem że nie mam gdzie sadzic. Własciwie to jest jeszcze drugi-mój M który nie da mi wyrzucac drzew by znaleźc miejsce na moje nowe miłosci.Na nic moje tłumaczenia ze jak jego swierk jest zielony to magnolia go dobrze zastapi bo zaraz po kwitnieniu też bedzie zielona.I co z takim zrobic?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Zaglądam w zachwycie nieustającym Ta fotka z magnolką w ramki się nadaje
Buziaki


Fotka magnolii Laury oczywiście.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:50, 27 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
rumiankowa napisał(a)
Trochę nieśmiało wpisuję się do tak obszernego i popularnego wątku

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego ogrodu i szalonych ilości Rhododendronów, które w nim rosną będę zaglądać z nadzieją, że nauczę się czegoś od specjalistki w tym zakresie


Witam Cię serdecznie.Nie tylko ja mam rododendrony . U innych też dobrze rosną wiec łatwo będziesz mogła i Ty zostac specjalistką tylko pobierz lekcje zanim kupisz pierwszego rododendrona bo już w jego wyborze są problemy. A potem tylko dobrze posadzic i sam rośnie . Oczywiście jesc i pic musi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies