Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:06, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Aleś mu pięknych zdjęć natrzaskała!!! Patrzę za nim u siebie, bywa w sierpniu, ale niestety, nie w tym roku najwidoczniej u mnie...

Ile floksów u Ciebie rośnie, już czuję ich zapach. U mnie tylko garstka, a jak pachnie! Piękne masz!


Floksy juz niestety przekwitają a motylek i u Ciebie mógł byc ale czy zawsze sie zauwazy jego obecnosc?Ja go zobaczyłam całkiem przypadkiem a ile takich okazji nie zauwazyłam?Lubie kwitnienie floksów bo długo jest kolorowo i choc ine niezbyt uporzadkowane w wyglądzie to jako plama prezentuja sie dobrze i jeszcze ich dosadze , musze niebieskich dokupic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:07, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jolanka napisał(a)


Ba,

Ja Królowa, on Paź, fajnie bylo


To musiało byc super fajnieA co na to M????????????Pewnie to on był paziem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 22:11, 08 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
jolanka napisał(a)


Ba,

Ja Królowa, on Paź, fajnie bylo



Nie będę komentowac
Ale obejrze zdjecia przed spaniem i zobaczymy co mi się przysni
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 22:11, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Ale cudny Paź Królowej...
No i co wybrałaś sie do Palmiarni i do Motylarni w Łodzi ?
Doczytałam że to czasowa wystawa - tylko do 30.08.
Sama Palmiarnia podoba mi sie bardziej nasza niż poznańska choc tamta i wieksza i starsza....nasza też ma 150 -letnie rosliny ( sprowadzane przez byłych fabrykantów) i taz ma w sumie 3 hale do zwiedzenia + ogród zewnętrzny z fontanna z zółwiami. Na miły spacerek akurat, a poza tym dookoła Park Żródliska ( z dobra kawka w knajpce) i obok odrestaurowany Już częsciowo Księzy Młyn....całkiem nezłą wycieczkę mozna zaplanować.


Małgos nie byłam bo miałam kłopoty . Prawde mówiąc lenia mam i nie chce mi sie z domu wychodzic.Nawet w ogrodzie mało bywam . Dzis za to była u mnie Agata i jeszcze jutro bedzie więc miło się pogada.Z Ciebie przewodnik najlepszy pod słońcem. Sprawdzę moze jeszcze się wybiorę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:12, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)



Nie będę komentowac
Ale obejrze zdjecia przed spaniem i zobaczymy co mi się przysni


Następna chętna , ale pozazdrosciłaś Joli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:15, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Ponad 600 zdjęć..... tak sobie pomyślałam.. jak były klisze to człowiek miał 48 fotek i koniec rolki..


Nie było 48 ale 36 lub 24 zaleznie od aparatu. Zbliżeń nie dało się zrobic , zooma nie było , zdjec seryjnych a i tak fajnie było, największy urok wtedy to robienie zdjec w ciemni. Wiele godzin tak spędziłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:17, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


ale sobie wybral tło do pozowania
cudny


Kasia a Tobie kwitły w końcu te floksy? Musisz sie troche uzbroic w cierpliwosc i pozwolic im sie rozrosnąc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:20, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
masz rację, że rzadko, u nas kilka lat już go nie widziałam


Gdybym akurat nie spojrzała w okno tez bym myślała ze go nie było. U mnie nie ma warzywnika , marchewki , kopru to tylko przelotem na krótko sie zjawia.Ty masz warzywa to poszukaj gasienic na marchwi lub koprze.Przy okazji pokazę fajny filmik jaki znalazłam , cały rozwój pazia królowej Cudnie zrobiony film warto zobaczyc.

https://www.youtube.com/watch?v=UeBHYWUw2Kw
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:23, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)
Ale cudny motylek. Nigdy chyba taki śliczny u mnie nie gościł. Za to cieszę się bardzo bo pojawiły się u mnie kopciuszki. Chyba gdzieś gniazdo miały, bo pełno takich młodziaków śmiga . Żaba niestety nie przylazła żadna .


Nie martw sie zabami , wiosna przyjdą ropuchy a zaby i u mnie pojawiły się dopiero po kilku latach wiec cierpliwosci potrzeba.Natomiast kopciuszki sama radosc, fajne ptaszki. One gniazda pod dachem zakładaja jesli jest możliwosc oparcia na jakims murku gniazda.Poszukaj , dosc łatwo je wypatrzec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 22:34, 08 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdziu, przyszłam z zapytaniem, a trafiłam na ślicznego pazia. Rok temu też u Ciebie był, pamiętam, jak sie zachwycałam

Bożenko, do kiedy nawozić rododendrony? Bo teraz one chyba pąki zawiązują.
A ja na dodatek zauważyłam, że jeden na listkach wygląda, jak niedożywiony. Ma jasne listki i blaszki wzdłuż ciemniejsze...( chloroza? ). Zrobiłam mu dolistny oprysk nawozem płynnym do rh , wydaje się, że jest lepiej, planuję powtórzyć ...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies