Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 23:43, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jolanka napisał(a)


Bogdziu, ja w podobnym chyba


Chyba nie.Młodzież jestes.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 23:50, 08 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)


Iwonko juz za późno na nawozy doglebowe. Mozna opryskac dolistnymi ale myślę ze u Ciebie to nie jest chloroza tylko to samo zjawisko jakie wczoraj tu pokazywałam czyli że urosly nowe przyrosty bo było dużo deszczu. One sa jasne bo jeszcze młodziutkie , jak sie zestarzeja to zciemnieją ale jest pewien problem bo wyrosły jak było duzo deszczu a teraz jest sucho i np u mnie podsychaja wiec trzeba podlewac. Na takich pędach często tworza sie pąki które nie zakwitają bo nie zdąża sie w pełni wykształcic i wiosną lepiej je zerwac by roślina rosła dalej. Szukałam zdjec ale nie moge tak szybko znaleźc. W kazdym razie nie martw sie tym i co najwyzej podlewaj jesli nie bedzie deszczu.

Dzięki, znalazłam wczorajszego twojego posta.
Bogdzia napisał(a)


U mnie mogłoby byc więcej bo co kilka dni i tak podlewamy ale nie narzekam , nie jest źle. Po deszczu nawet rodki zaczeły drugi raz w tym roku rosnac a potem deszcz przestał padac albo padał mało i przez to musze podlewac bo schną te nowe przyrosty.Tak wyglądaja nowe drugie juz w tym roku przyrosty.



Sama nie wiem. Jutro obejrzę, czy to są u mnie drugie Będę podlewać,bo pod nie kiepsko deszcz pada...
____________________
Ogródek Iwony II
elka_ 23:56, 08 sie 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Cudne zdjęcia!
Filmik- rewelacja!
Nie wiedziałam, że gąsienica jest równie piękna jak motyl odtąd będę ich wypatrywać na koprze i marchewce

Bożenko, u mnie na rodkach też takie młode, jasne przyrosty, ale u ich podstawy widać już olbrzymi pąk, myślę, że to kwiatowy, na Twoim zdjęciu tego nie widzę

Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Bogdzia 23:57, 08 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)

Dzięki, znalazłam wczorajszego twojego posta.


Sama nie wiem. Jutro obejrzę, czy to są u mnie drugie Będę podlewać,bo pod nie kiepsko deszcz pada...


Napisz po obejrzeniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pluszakowa 23:59, 08 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Bogdzia 00:01, 09 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
elka_ napisał(a)
Cudne zdjęcia!
Filmik- rewelacja!
Nie wiedziałam, że gąsienica jest równie piękna jak motyl odtąd będę ich wypatrywać na koprze i marchewce

Bożenko, u mnie na rodkach też takie młode, jasne przyrosty, ale u ich podstawy widać już olbrzymi pąk, myślę, że to kwiatowy, na Twoim zdjęciu tego nie widzę

Pozdrawiam słonecznie


Nie ma pąków bo dopiero przyrosty wyrosły , to drugie przyrosty w tym roku. Jak bedzie długa jesień to moze zdąża sie zawiazac a jesli nie to takie sie wykształcą ktore nie zakwitna co dla mnie nie jest zmartwieniem bo i tak duzo kwaiatów bedzie, wyżej ponad tymi przyrostami jest dużo pąków.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pluszakowa 00:01, 09 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Bogdzia napisał(a)

piękne zdjęcia motyli a te mają intrygującą symetrię. Dziękuję że takie cuda natury pokazujesz
____________________
Magda Mały ogród miejski!
sylwia_slomc... 00:01, 09 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Obejrzałam filmik Obcy są wśród nas Cudny jest, a ile się umęczyć musiał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 06:25, 09 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)


One w kątach przeczekują zimę i to jest normalne ale teraz powinny juz nastepne pokolenia latac. Moze nie masz roslin którymi sie zywia gąsienice np pokrzyw , marchwi itp.



Bogdziu
marchwi nie mam, ale morze pokrzyw za płotem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 09:43, 09 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)


Kasiu od dziecka lubię obserwowac przyrodę. Pięc lat miałam jak siostrę wyprowadziłam do lasu i sie zgubiłysmy ale potem droge znalazłam. śnieg na górach nie stopniał a ja juz szukałam przebisniegów. Zawsze mnie ciągnęło do przyrody a to co teraz pokazuje to łatwizna bo co to jest robic zdjecia w swoim ogrodzie?????No ale ja starsza pani to teraz na inne wyczyny juz mnie nie stac.



Oj stać, stać!

Żeby tak fotografować przyrodę w swoim ogrodzie, to trzeba mieć Ogród, Bogdziu, w którym "ta przyroda" chce zamieszkać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies