Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

ren133 22:38, 09 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Dzięki, znalazłam wczorajszego twojego posta.


Sama nie wiem. Jutro obejrzę, czy to są u mnie drugie Będę podlewać,bo pod nie kiepsko deszcz pada...


U mnie podobna sytuacja tylko jeszcze nie są takie rozwinięte ...
Bożenko Zastanawiam się czy jeśli u mnie jest mocno zasadowa gleba to powinnam jakoś zakwaszać glebę rodkom? A jesli tak to jak?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Urszulla 09:31, 10 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Bogdzia napisał(a)


No i zepsułas cały romantyzm z królową i paziem. Po co patrzysz na to co włochate????????????


bo przypomniały mi się opowieści młodych dziewcząt ale to nie na pisanie, raczej w realu można opowiedzieć
przepraszam jak zapsułam, biję się w pierś!
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 11:34, 10 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


Tak to jest jak sie do nauczycielki przychodzi można sie czegos nauczyc



Wiesz, że moja Haaga dalej źle wygląda Bogdziu...jakoś nie może się zebrać, ciągle bylejaka. Zrobię teraz zdjęcie w weekend i Ci pokażę. Te rodki obok mają zdrowe, soczyste liście, a ona taka pozwijana, jeszcze te przypalenia zimowe...brzydka
Jeżeli w przyszłym roku się nie opamięta...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 21:11, 10 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ren133 napisał(a)


U mnie podobna sytuacja tylko jeszcze nie są takie rozwinięte ...
Bożenko Zastanawiam się czy jeśli u mnie jest mocno zasadowa gleba to powinnam jakoś zakwaszać glebę rodkom? A jesli tak to jak?


Reniu a czy masz jakies problemy z ich wyglądem?Przy zasadowej ziemi rh powinny rosnąc na podwyższeniu, tak żeby spływający deszcz nie zmieniał ph, ale jesli juz masz posadzone to mozna podsypac siarką.Ona od razu nie zadziała ale po roku juz zakwasi ziemię.Niestety ma to też wady bo przy czestszym stosowaniu może zasolic ziemię a to jest groźne. Jesli nie ma objawów chlorozy to wystarczą nawozy specjalistyczne do rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:12, 10 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)


bo przypomniały mi się opowieści młodych dziewcząt ale to nie na pisanie, raczej w realu można opowiedzieć
przepraszam jak zapsułam, biję się w pierś!

Nie przejmuj się tym zepsuciem , przeżyjemy
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:14, 10 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)



Wiesz, że moja Haaga dalej źle wygląda Bogdziu...jakoś nie może się zebrać, ciągle bylejaka. Zrobię teraz zdjęcie w weekend i Ci pokażę. Te rodki obok mają zdrowe, soczyste liście, a ona taka pozwijana, jeszcze te przypalenia zimowe...brzydka
Jeżeli w przyszłym roku się nie opamięta...


Czekam na zdjecie ale przypomnę Ci że jak proponowałam zdjecie kory to nie chciałaś i wtedy napisałam Ci że kazdy ma prawo zniszczyc rośline kupioną za swoje pieniadze. Ta kora na pewno mu nie służy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Agacia 11:16, 11 sie 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Bożenko, pozdrawiam ciepło
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Pszczelarnia 11:18, 11 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)


Tak to jest jak sie do nauczycielki przychodzi można sie czegos nauczyc


.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kindzia 13:06, 11 sie 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


Czekam na zdjecie ale przypomnę Ci że jak proponowałam zdjecie kory to nie chciałaś i wtedy napisałam Ci że kazdy ma prawo zniszczyc rośline kupioną za swoje pieniadze. Ta kora na pewno mu nie służy.

Pamiętam...tyle, że moje wszystkie mają korę. Nawet Goldbukett uratowany przez Ciebie i rosnący na nazywanej teraz agrestowej. A tamte eleganckie...jakąś sadzonkę do du.. kupiłam chyba. I walczy sobie teraz
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ren133 13:21, 11 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Bogdzia napisał(a)


Reniu a czy masz jakies problemy z ich wyglądem?Przy zasadowej ziemi rh powinny rosnąc na podwyższeniu, tak żeby spływający deszcz nie zmieniał ph, ale jesli juz masz posadzone to mozna podsypac siarką.Ona od razu nie zadziała ale po roku juz zakwasi ziemię.Niestety ma to też wady bo przy czestszym stosowaniu może zasolic ziemię a to jest groźne. Jesli nie ma objawów chlorozy to wystarczą nawozy specjalistyczne do rh.


Robią się na niektórych listkach takie brązowe plamy ... ale poza tym jest ok ... kolor utrzymuje się ładny ciemnozielony A można by podsypać troszkę siarczanem amonu? albo siarczanem potasu właściwie o tej porze? A jaki nawóz specjalistyczny polecasz bo w sumie nie mam żadnego jeszcze ... rodki sadziłam wiosną
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies