Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 17:27, 02 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

O to to to ...też bym tak chciałaZima be bo brak kolorów
\\

Krótka zima byłaby fajnym urozmaiceniem ale trwajaca prawie pól roku to tragedia dla naszych organizmów. Skandynawia sie doswietla a my gnuśniemy w domach , fakt że nie wszyscy ale nawet dla tych co korzystaja z jej uroków dwa miesiace to w sam raz by było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:30, 02 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)

Dziękuję bardzo Bożenko. Co to O robi z człowiekiem . Najpierw rośliny, teraz ptaki .


Kasiu zaczełas fotografowac ptaki i owady to teraz chcesz wiedziec z czym masz doczynienia, ze mna tez tak było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pestka56 18:34, 02 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4498
Witaj Bogdziu, zaczęłam czytać Twoje wątki i podziwiam, podziwiam, podziwiam...
Mój ogród nawet w części nie dorównuje większości ogrodów, które widzę w Ogrodowisku. Twojemu nie dorówna nigdy

Podczytuję i uczę się w tempie o jakim mi się dotąd nie sniło. Ogrodowisko to skarbnica. Datąd wiedziałam, że mało wiem o ogrodnictwie, teraz... wiem, że nic nie wiem

PTAKI są i u mnie, bo ogród ma już kilka lat. Książki oczywiście są znakomite, ale można też nauczyć się odróżniać naszych "braci mniejszych” oglądając fotografie na stronach internetowych. Wielu fotografów robi zdjęcia i zamieszcza w internecie, np. http://nowy.foto-ptaki.pl/galeria. To jak ptaki na żywo. Mnie łatwiej z taka pomocą identyfikować skrzydlatych gości.
Atlas fotograficzny zalożony przez fotografa http://www.jerzygrzesiak.pl/lista.html
____________________
Kasia
Katkak 18:47, 02 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogdzia napisał(a)


Kasiu zaczełas fotografowac ptaki i owady to teraz chcesz wiedziec z czym masz doczynienia, ze mna tez tak było.

Zgadza się
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 18:47, 02 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogdzia napisał(a)


Kasiu zaczełas fotografowac ptaki i owady to teraz chcesz wiedziec z czym masz doczynienia, ze mna tez tak było.

Bozenko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
elka_ 22:59, 02 paź 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Bogdzia napisał(a)




Dawno mnie u Ciebie nie było, a tu takie widoki...
Nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zacytować tego zestawienia kolorystycznego, tyle w nim słonecznego ciepła, cudnie, po prostu wywołuje uśmiech na ustach

Jak zwykle nacieszyłam oczy pięknem ogrodu i rewelacyjnymi zdjęciami ptaków, motyli, a relacja z różanego Kutna wspaniała, prawie czułam zapach róż

Pozdrawiam Bodziu i tak trzymaj. Zdrówka życzę
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Kindzia 10:19, 03 paź 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ale trzmielina świeci!!! Cudna!!!

Chodź do mnie zająca na parapecie zobaczyć
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 10:48, 03 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)


Dzieki Zbyszku za piosenke i piękne widoki. Trzmielina juz sie przebarwiła wiec teraz juz poleci.


Ale szybko, u mnie nadal cała zielona.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:50, 03 paź 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)


Od poniedziałku zapowiadaja juz zimne dni, pewnie jeszcze złota jesien bedzie z babim latem ale zima coraz bliżej i grzanie w domu niedługo konieczne, na razie lekkie przepalenie w komimku wystarcza.Moich kwiatków przymrozek nie załował i begonie juz kiepsko wyglądaja, reszta jeszcze sie trzyma.

Nawet przymrozek, za szybko.
Teraz u nas pada, z czego się cieszę, bo padało raz w lipcu, sierpniu i wrześniu, więc ten deszcz cieszy. Moje azalie japońskie kwitną, czyli wiosną nici z kwiecia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 19:15, 03 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Witaj Bogdziu, zaczęłam czytać Twoje wątki i podziwiam, podziwiam, podziwiam...
Mój ogród nawet w części nie dorównuje większości ogrodów, które widzę w Ogrodowisku. Twojemu nie dorówna nigdy

Podczytuję i uczę się w tempie o jakim mi się dotąd nie sniło. Ogrodowisko to skarbnica. Datąd wiedziałam, że mało wiem o ogrodnictwie, teraz... wiem, że nic nie wiem

PTAKI są i u mnie, bo ogród ma już kilka lat. Książki oczywiście są znakomite, ale można też nauczyć się odróżniać naszych "braci mniejszych” oglądając fotografie na stronach internetowych. Wielu fotografów robi zdjęcia i zamieszcza w internecie, np. http://nowy.foto-ptaki.pl/galeria. To jak ptaki na żywo. Mnie łatwiej z taka pomocą identyfikować skrzydlatych gości.
Atlas fotograficzny zalożony przez fotografa http://www.jerzygrzesiak.pl/lista.html


Pestko dzieki za pochwały i linki. Jesli chodzi o ogród to jeszcze mnie przescigniesz jesli tylko go kochasz bo ogród głównie sercem sie tworzy , dopiero w drugiej kolejosci pracą. Strony ze zdjeciami ptaków znam i do bardzo wielu zaglądam ale jak ktos zaczyna rozpoznawanie i nie zna nazwy ptaka to myśle ze jednak lepiej jest ksiażke przejrzec niz szukac nie wiadomo czego w internecie bo tu jest łatwo jesli juz tą nazwę znamy. Mam swoja ulubiona fotografkę ptaków i innych stworzeń, moim zdaniem robi bajeczne zdjecia zobacz

http://www.birdwatching.pl/galerie-autorskie/611-chaber
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies