Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

jankosia 14:01, 06 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mam rudziki tra la la la W końcu Bo już mi małżonek od miesięcy truje że są a ja ciągle myślałam że mu się coś przewidziało raz drugi trzeci W końcu miał mnie dość, zaciągnął mnie za fraki i mówi "Patrz. To nie rudzik?" No rudzik. Jeden drugi ... trzeci Jakie to fajowe ptaszki One chyba odlatują za niedługo co?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
pestka56 17:25, 06 paź 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Jankosia, zazdroszczę
Może zostaną na zimę.
Ptaki polskie podaje taką informację:


Rudzik zamieszkuje praktycznie całą Europę, znaczną część Azji Mniejszej i część Syberii. W Algierii można wyróżnić izolowaną populację lęgową. Rudzik nie pojawia się w częściach Europy, które charakteryzują się dość niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, z tego powodu nie występuje choćby na północy Skandynawii.
Rudzik jest ptakiem wędrownym – osobniki przemieszczają się w okresie jesiennym, w południowe, cieplejsze części świata.
Ptak oczywiście występuje również w naszym kraju. Ciekawostką jest fakt pozostawiania części ptaków na terenach lęgowych. W naszym kraju, w okresie zimowym, pojawiają się także parki z południowych rejonów Skandynawii.

____________________
Kasia
Bogdzia 20:43, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)
Deszcz potrzebny, cieszmy się, leje i wieje
Ale racja, jak sucho, wybarwienia najpiekniejsze
Moja trzmielina zaczela, ale zastopowała


Popadało ale nie na tyle żeby choc jedna kałuża stała, jednak moja ziemia to straszny piach bo tylko przez ostatnie dwa dni spadło 40l/m2 a wszystko poszło w ziemie. Dzis wiecej niz pół dnia pracowałam w ogrodzie to na głebokosc małej doniczki jest mokro a dalej juz sucho a pod drzewami wogóle sucho. Nie wiem ile deszczu trzeba by naprawde nawodnic tą sucha ziemie.Byłam pewna ze tym razem wody juz dosc a tu takie niespodzianki, jednak nie narzekam , fajnie ze padało i jeszcze moze padac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:45, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pluszakowa napisał(a)
Ja czekam na kolorki u ciebie jesień u ciebie bardzo mi się podoba


Jak na razie to tylko trzmielina oskrzydlona płonie czerwienia i kalina koralowa ma cudne róze ale zdjec nie mam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 20:47, 06 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42264
No jeszcze na padać od soboty
Może w niedziele pokopie to sprawdze jak głęboko jest mokro
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 20:48, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)
Kolory u Ciebie są bajeczne zawsze mam chwilkę na forum, u siebie w ogrodzie nawet nie patrzę bo jest tak mokro.


Chyba w tym roku bedzie gorzej bo brzozy juz straciły kolor sa szare i juz pewnie złote nie bedą a dwa klony mi choruja, moze byc mniej urodziwie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:51, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
No jeszcze na padać od soboty
Może w niedziele pokopie to sprawdze jak głęboko jest mokro


W calej Polsce podobno padało we wtorek , dziewczyny pisały nawet o ulewach a u mnie ani kropla nie spadła . Najczęsciej u mnie jest deszcz tylko wtedy gdy zapowiadają duze ulewy , jak mały deszcz to do mnie nie dochodzi wiec nie bardzo juz liczę na nowe opady ale zawsze chetnie przyjme.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:53, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)


Wtrącę 3 grosiki
Mam 7 trzmielin oskrzydlonych w różnych częściach ogrodu. Rosną u mnie już po co najmniej 6 lat. Większość już była przesadzana i świetnie to zniosły. Zupełnie jakby nie zauważyły. 2 będę przesuwać w tym roku do przodu, bo im już za ciasno ;(
Nigdy bym nie powiedziała, że to delikatne rośliny


Ja tez nie uwazam ich za delikatesy, jesli u mnie nie marzna to juz na pewno w całej Polsce można sadzic. A Ty masz chyba duzy ogród jesli masz az siedem , ja mam tylko jedna i brak miejsca na wiecej.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:02, 06 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
Mam rudziki tra la la la W końcu Bo już mi małżonek od miesięcy truje że są a ja ciągle myślałam że mu się coś przewidziało raz drugi trzeci W końcu miał mnie dość, zaciągnął mnie za fraki i mówi "Patrz. To nie rudzik?" No rudzik. Jeden drugi ... trzeci Jakie to fajowe ptaszki One chyba odlatują za niedługo co?


Moniko taka radosc bije z tej wiadomosci. Musiałas miec te rudziki , w takich warunkach jak u Ciebie musiały byc. Cieszę sie z Tobą bo to fajne ptaszki , szczególnie lubią towarzyszyc człowiekowi jak jesienia kopie ziemię , wtedy sobie wybierają robaczki i nie boja sie ludzi a w okresie legowym sa bardzo skryte. U mnie jest zimno i tylko w zimę 2014/2015 rudzik nie odleciał ale jak spadł snieg to martwiłam sie o niego okropnie i robaczki cerwone dla rybek akwariowych mu wystawiałam i suszony plankton a kotów musiałam pilnowac bo on zawsze nisko sie porusza. We wszystkie pozostałe zimy ode mnie odlatywały ale odlatują wyjątkowo późno jak juz zima dobrze daje o sobie znac.U Ciebie jest cieplej to moze zostana na zimę.Cieszę sie z Tobą niezmiernie.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 21:04, 06 paź 2016


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
pestka56 napisał(a)


Wtrącę 3 grosiki
Mam 7 trzmielin oskrzydlonych w różnych częściach ogrodu. Rosną u mnie już po co najmniej 6 lat. Większość już była przesadzana i świetnie to zniosły. Zupełnie jakby nie zauważyły. 2 będę przesuwać w tym roku do przodu, bo im już za ciasno ;(
Nigdy bym nie powiedziała, że to delikatne rośliny
dzięki za podzielenie się doświadczeniem
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies