Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:34, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jagodi napisał(a)


To wyglada na skoczka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:36, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
BASIA8 napisał(a)
Witaj Bogdziu. Kurcze w tym roku kiepsko z rodkami. Ja ekspertem w tej dziedzinie nie jestem ale szkoda roslinek. Moj jedyny rodek tez cos chory. Zamieraja mu gałązki, część kwitnie a część nie. Pozdrawiam.


Z kwitnieniem jest wszedzie problem gdzie był póxny mróz. Zamierajace gaęzie wytnij , pąki powyłamuj i pilnuj by ziemia była wilgotna , powinny się odbudowac , mozna zastosowac Asahi lub podobny stymulator.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:38, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mirkaka napisał(a)
Bożenko, zmartwiłaś mnie tymi zamierającymi pędami, takie dojrzałe rodki jak u Ciebie chorują? Moje jeszcze zdrowe ale już się martwię żeby to nie byla jakaś zaraza o której piszesz. Może to tylko przemarznięcie.
Piwonia drzewiasta ta fioletowa piękny ma kolor, Ja moją w zeszłym roku przesadzałam a była już wielka ale na patelni i w niewłaściwej ziemi rosła i teraz tylko kilka pędów dopiero rusza Nie wiem czy przeżyje


Donisienia o szerzacej sie chorobie niszczacej rh spotkałam juz ze trzy razy , trudno cos powiedziec bo w tym roku pogoda tez jest winna. Nie martw sie z góry. Piwonia jesli ruszyła to przeżyje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:39, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


Dobrze ze te chociaż nie zmarzly tak jak u mnie
Przygotuj drabine będę wąchać


Wąchanie masz zapewnione.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:40, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Twoje rodusie wyglądają jak w zielonych sukniach z kwiatowymi falbankami...


Tak faktycznie wyglądaja ale mnie to nie cieszy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:41, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anabuko1 napisał(a)
Kurcze jakie cudniaste te twoje rodki.
Człowiek popada w kompleksy ,że takich nie ma.


Aniu w tym roku w kompleksy nie popadniesz bo i u mnie kiepsko z kwitnieniem. Mój rejon jest bardzo zimy i mało opadów a w tym roku wyjatkowo kiepsko z kwiatami.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:42, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


u mnie tez pogrom, tzn ok 50%.... dopiero sie zorientowalam ze jednak zakwitly tylko te za garazem i jeden pod murem

cala grupa pod siatką ma przemarzniete pąki

czy tak sie czesto zdarza ?


Tak myślałam ze u Ciebie tez pewnie duzo strat , obie mamy wredny klimat.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:45, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
U mnie rodki zaczesły ale słabiutko, jakieś mniejsze kwiatki mają...chyba , może im u mnie źle jest a do tego ta zima i zimna wiosna...nie wiem ...
Ale za to moje peonie drzewiaste jak zwykle w pełni kwiatów, kocham je
Twoja ta ciemnorózowa też sliczna , no i bzy...ale musi pachnieć. Ja czekam na palibina, póki co kalina na pniu mi daje zapach w ogrodzie.


Małgos u Ciebie i tak lepiej niz u mnie , byłam , widziałam.Palbina tez kupiłam w tym roku , miał pąki i oczywiscie zmarzły ale troszkę ocalało wiec tez będzie pachniec.Piwonie musze obejrzec bo chyba nie było jak byłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:49, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Bogdziu, smutno się czyta o tym zamieraniu pędów. Coś jest z zimozielonymi gorzej po ostatnich suszach i anomaliach.

Ładne bzy masz, bardzo ładne.



Ręce czasem opadaja. W tamtym roku pierwszy raz mialam sporo opadów , myslałam ze ten rok bedzie rekordowy w kwitnieniu a jest całkiem odwrotnie.Te anomalie pogodowe ogrodom nie służą.Bzy muszą sie jeszcze zagęscic zeby mi sie spodobały bo na dole jeszcze brak zieleni i działkę sasiadów ogladam czego nie lubie.Byłam u Ciebie , dzis juz nie dam rady , mam w domu remont wiec tylko z doskoku na chwilkę wpadam a dzis cały dzień w Łodzi byłam wiec wogóle jestem do tyłu ze wszystkim.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:52, 24 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
Bożenko czy znasz jej nazwę?


Ta pani od której dostałam mówiła ze to Anna Marie, sprawdzałam i faktycznie tak wygląda ale bardzo podobna do niej jest jeszcze Leda.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies