Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Ewik 19:48, 03 sie 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
_Martini_ napisał(a)


Obojetnie na jaka rasę sie zdecydujesz, warto, zeby piesek był z rodowodem. Widzę dziś sporo maltanczykow, ktore tylko przypominają tę rasę (wieksze, dluga kufa, pierzaste wlosy...)

Trzymam kciuki za dobry wybór i bede podglądaćWaszego nowego mieszkańca.

Pozdrawiam!


Popieram , jeśli zdecydujesz się na daną rasę to jedynie z ZKwP . Ostatnio powstało mnóstwo stowarzyszeń, klubów miłośników itp.którzy też oferują "rodowodowe"pieski które często nie mają z daną rasą nic wspólnego i niestety wielokrotnie odchowane w fatalnych warunkach.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
noemi 11:50, 07 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Gabiś w środę w ZC , godz. 17 kawka. Obecność obowiązkowa.

____________________
ogród magdalenka
JulkAd 18:49, 09 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gabisia napisał(a)


Madżenko pies powinien być:

1. mały - do 10 kg,
2. pogodny, sprytny, łagodny (dzieci)
3. nie lenić się zanadto, lepiej by miał włos niż sierść
4. NIE zrujnować mi ogrodu!!

No i ciężko będzie...

Mój absolutny ulubieniec to Jack Russell Terrier, ale ten ma podobno ADHD...



Ale chyba jedno wyklucza drugie ....u mnie ciut niewyrośnięty Foksterier. ADHD jest, ale wykorzystujemy to przy zabawie z piłeczką. Mądra, pogodna i nie rujnuje ogrodu. Nasze lenistwo spowodowało, że sika na trawę, ale konewka załatwia wszystko . Niestety sierść jest .
Co do dzieci, to pies musi po prostu od małego być chowany i przyzwyczajany do dzieci (sama piszesz o swoich trudnych doświadczeniach), nawet młody pies, którego będziecie mieli może tolerować dzieci w wieku Twojego syna, ale niekoniecznie młodsze(np. 1-2 letnie), jeżeli nie będzie miał z nimi kontaktu w młodym wieku.

Za płotem mam rocznego Maltańczyka i już bym się nie zdecydowała, cudna maskotka, ale po dwóch zabiegach (problemy ze stawami) i do tego podwójne ADHD...nawet przez moment na rękach nie usiedzi , a do tego bezcenne buty włascicielki ...i noszą go po schodach!

Fotki ogrodu mnie jak zwykle zachwyciły ...szukam towarzystwa dla swoich różyczek, u Ciebie ślicznie, skopiuję ...tylko nie krzycz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
gierczusia 21:21, 09 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Gabisia napisał(a)
A tutaj ulubione przeze mnie porównania



Od góry od lewej:

[/img] Crocus Rose. Queen of Sweden, Novalis, Sharifa Asma, Generous Gardener,
Young Lycidas, Gospel, Darcey Bussell, Goethe, Moonsted Wood, Ascot
Leonardo, Jubilee Celebration x2, Qeen Aleksandra of Kent, Boscobel.



Baaardzo dziękuję Justynka mnie pokierowała do Ciebie porównanie jest suuuper
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
adom1206 22:16, 14 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Gabrysiu u mnie agastache zimuje i nawet się rozsuewa.mam białe i niebieskie.Gaura jednoroczna.Ogród przepiękny.Dawno u Ciebie nie byłam.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
agata19762 22:30, 14 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Gabisia napisał(a)


Ja miałam Westa ponad 17 lat.
Był kochany, ufny, spokojny, niczego nie psuł, nie gryzł, nie szczekał jak gupi,
jak kot był
Wszyscy go kochali.

Ale gdy mój synek miał pół roczku i nauczył się raczkować zaatakował go
Zęby z szyi małego musiałam wyciągać, 1 cm od tętnicy...
Chyba mały go klepnął w tyłek, a ten, już staruszek (17 lat) capnął go za szyję!
Myslałam, że zejdę. Karetka, szczepionki, strach o dziecko.
Natychmiast oddałam go teściom i tam już został....


Kocham zwierzęta, zwłaszcza psy - ale to doświadczenie nauczyło mnie, że pies, to zwierzę i jednak nie można mu w 100% ufać

Westy to jednak terrier, łowczy, pies do polowań.
Niech nikogo nie zmyli jego słodki wygląd.

Znam kilka bardzo niedobrych Westów.
Ale to wina właścicieli, którzy nie zdominowali go już na samym początku....




Ja mam westa 8 lat nie wyobrażam sobie innego psa.
Wszystko zależy od wychowania. Pies musi wiedzieć co mu wolno a czego nie wolno.
W ogrodzie nie robi mi szkód, nic nie wykopuje i nie gryzie oczywiście znaczy swój teren i tyle.
Polecam




____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Donia72 22:34, 16 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj obejrzałam Twój ogród w wizytówce i jestem zachwycona Będę do Ciebie zaglądać.....
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Auri 23:26, 16 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
...Gabrysiu...wiedziałam, że się nie będę mogła doczekać i wpadłam na ostatnią stronę....a tu o psach
A ja kociara jestem z nurtu więc proponuję coś na kształt mojej Laluni



...to tyle uciekam na 51 stronę
Auri 21:06, 17 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Nie...no nie!!!...gościłam dzisiaj u Ciebie do 140 strony i dalej chyba nie dam rady ... i jeszcze ta moja dieta ...depresję mam w kieszeni
Syla 22:15, 21 sie 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gabisia napisał(a)


Madżenko pies powinien być:

1. mały - do 10 kg,
2. pogodny, sprytny, łagodny (dzieci)
3. nie lenić się zanadto, lepiej by miał włos niż sierść
4. NIE zrujnować mi ogrodu!!

No i ciężko będzie...

Mój absolutny ulubieniec to Jack Russell Terrier, ale ten ma podobno ADHD...



Po raz pierwszy w moim życiu i życiu mojego syna pojawił się maltańczyk, sunia Tośka. Jest u nas 9 miesięcy. Spełnia Twoje chciejstwa Ale Twojego męża już nie bo choć energii piesek ma dużo to do biegania w dystans sił mu nie starczy Miałam wiele obaw . Kopie w ogrodzie tylko jak pozwolę bo sadzę w danej chwili roślinę i potrzebuję pomocy ; Uparciuch jest ale słucha panią - czyli mła Dzieci uwielbia . Są obowiązki oczywiście ale te czarne piękne oczy zachęcają do opieki mimo woli i z obowiązku staje się przyjemność . Z racji mojego wieku coraz częściej szukam nic-nie-robienia No ale ta niunia zawsze zachęci do zabawy Taka mała przytulanka, choć może taki egzemplarz mi się trafił ...

Może coś pomogłam a może nie ... pozdrawiam Sylka
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies